ТРЕБАЛО ЈЕ ДА ДАМ ЛОПОВИМА СВЕ: Годинама Хранислав Димитријевић из Прогорелице испашта што је бранио своје
ПУНИХ девет година прошло је откако је Хранислав Димитријевић (70), из села Прогорелица надомак Краљева, покушао да одбрани породичну имовину и себе од разбојника, не слутећи да ће га све то папрено коштати, и здравља и много новца.
Г.Шљивић
За наводни покушај убиства и наношење тешке телесне повреде, Димитријевића је Виши суд у Краљеву осудио на годину дана кућног притвора без електронског надзора. После уредно издржане казне, Храниславу је три и по године након поменутог инцидента стигла нова тужба на основу које је оштећени, односно пљачкаш продавнице, захтевао милионску одштету.
- Пре тога сам његовом адвокату, према судској пресуди, исплатио 4.000 евра, а адвокату који ме је заступао 7.500 и то без осталих трошкова вештачења, лекара и балистичара. Онда је стигла тужба са захтевом да лопову за претрпљени страх, душевни и физички бол, платим још два милиона динара. Тај предмет је после вишегодишњег процеса и рочишта пред судовима у Краљеву, тренутно пред Врховним судом, који ће одлучити да ли се обуставља или наставаља - прича за "Новости" Хранислав Димитријевић.
Храниславу је, у међувремену, стигла тужба новог адвоката оштећеног којом се поново потражује 466.500 динара са затезном каматом за намирење парничног поступка и још 500.000 за претрпљене физичке и душевне болове.
Г.Шљивић
Те кобне ноћи 2016. Хранислав је чуо аларм у породичној продавници и затекао двојицу лопова како излазе из обијене радње.
- Један је одмах побегао, а овај други, који је у наручју носио украдене цигарете, снажно ме је одгурнуо. Пао сам на земљу, а лопов је кренуо да ме удари ногом. Страхујући за свој живот, испалио сам два хица. Један га је погодио изнад кука, а други промашио - присећа се Хранислав.
Г. Шљивић
Појачани родитељски надзор
ЛОПОВИ који су у моменту пљачке били малолетни али, како наводе Димитријевићи, већ познати полицији са сличним делима, кажњени су појачаним родитељским надзором од шест месеци до две године.
- А, ми већ пуних девет година не можемо да окончамо ову агонију. У међувремену сам по трећи пут постао отац.
Кћерка је већ кренула у први разред и надам се да ће се овај случај коначно завршити пре њене удаје - каже Хранислављев син Иван.
Г.Шљивић
На суђењу, за сведоке због наводне пристрасности нису прихваћени ни његови синови, као ни комшија који је све видео, уз образложење да "није меродаван".
- После свега добио сам дијабетес, оперисао и срце, а финансијски сам, мало је рећи, потпуно урнисан. И то само зато што сам бранио своје - прича у неверици Хранислав.
- Волео бих да се та ноћ никда није десила, да сам пустио лопове да однесу све што су наумили и покрали. Сигурно би ме тако мање коштало, а бар бих породицу, синове, снаје и петори унучади, поштедео мрцварења које ни највећем душманину не бих пожелео.
Препоручујемо
ОДЛАЗАК ДОКТОРА СВЕТЕ: Преминуо познати кикиндски педијатар Светозар Белеслин (ФОТО)
25. 02. 2026. у 21:33
ИЗЛОЖБА „БИТ“ ДУШАНКЕ МИК ГЛУМАЦ: Радови вршачке уметнице у Галерији Дома војске
25. 02. 2026. у 18:39
СРЦЕМ ПИШЕМ ЋИРИЛИЦУ: Расписан конкурс за учешће на 25. „Данима ћирилице“ у Баваништу
25. 02. 2026. у 18:13
НИКАД ЈАЧИ УДАРАЦ ЗА РУСЕ ОД ПОЧЕТКА РАТА: Украјинске ракете летеле више од 1.300 км, погођена кључна фабрика (ВИДЕО)
УКРАЈИНА је у суботу увече погодила једно од стратешки најзначајнијих одбрамбених постројења Русије, напавши Воткински машински завод у удаљеном региону, скоро 1.300 километара од украјинске границе - што представља најдубљи удар икада изведен украјинским оружјем домаће производње.
25. 02. 2026. у 12:25
ЦЕО РЕГИОН ЈЕ ЗГРОЖЕН! Ево шта је урадила такмичарка лажне државе Косово када је видела Српкињу на победничком постољу
БРУКА и срамота на једном од европских такмичења у теквондоу за младе у Сарајеву!
25. 02. 2026. у 11:35
"НЕМА КО ДА НАСЕЧЕ ДРВА": Руско село изгубило скоро све мушкарце у рату у Украјини
У РИБАРСКОМ селу Седанка, на руском далеком истоку, свакодневни живот је био тежак и пре рата у Украјини. Већина кућа нема основну инфраструктуру, као што су вода, унутрашњи тоалети или централно грејање, иако зимске температуре често падну и на -10 степени Целзијуса.
24. 02. 2026. у 09:43
Коментари (0)