ДОДЕЉЕНА ВИСОКА ПРИЗНАЊА НОВОГ САДА: Награђени својим делањем доприносе угледу и напретку града

З. ГРУМИЋ

16. 10. 2023. у 15:09

СКУПШТИНА града Новог Сада донела је данас одлуке, без иједног гласа против, о добитницима Октобарске награде и Новембарске повеље за ову годину, највиших градских признања установљених поводом обележавања дана ослобођења у оба светска рата.

ДОДЕЉЕНА ВИСОКА ПРИЗНАЊА НОВОГ САДА: Награђени својим делањем доприносе угледу и напретку града

Прес служба Скупштине града Новог Сада

Октобарску награду добили су АД Новосадски сајам, секретар Црвеног крста Новог Сада Драган Лазић и Ружица Вукобратовић, бивша директорка Гимназије „Исидора Секулић“. Новембарска повеља припала је Основној школи „Вук Караџић“, протојереју ставрофору Бранку Ћурчину и књижевнику Ненаду Шапоњи.

- Овогодишњи лауреати су појединци и установе који Нови Сад чине изузетним местом. Они својим свакодневним деловањем доприносе томе да наш град буде препознат као Српска Атина и дају нам пример како треба волети свој град, живети и радити за њега – истакао је заменим градонечелника Игор Црнобарац.

Како је наведено у образложењу предлога одлуке, Лазић је награђен за свој вишедеценијски хуманитарни рад, професорка Вукобратовић награду је добила за изузетне резултате остварене у унапређењу образовно-васпитног рада а Новосадски сајам за достигнућа остварена у привреди, организовањем манифестација током стотину година постојања те куће.

Новембарска повеља додељена је ОШ „Вук Караџић“, основаној пре 111 година, за достигнућа у образовању и васпитању. Шапоња је добио признање за остварења у књижевном стваралаштву и издаваштву а прота Ћурчин за вишедеценијску посвећеност свештеничком позиву и изузетан допринос изградњи и одржавању верских објеката као и раду са младима и оболелима од болести зависности.

Висока градска признања биће добитницима уручена на свечаности у Градској кући која ће, већ по традицији, бити приређена поводом Дана ослобођења Новог Сада у Другом светском рату.

Октобарска награда додељује се поводом обележавања 23. октобра 1944. године, док је Новембарска повеља сећање на 9. новембар 1918. године, када је српска војска ослободила Нови Сад и 25. новембра 1918. године, дана када је Велика Народна Скупштина Срба, Буњеваца и других Словена Баната, Бачке и Барање, донела Одлуку о присаједињењу Краљевини Србији крајева који чине данашњу АП Војводину.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
БИВШИ ДРЖАВНИ СЕКРЕТАР НЕМАЧКЕ О РЕЗОЛУЦИЈИ: Па ми смо бомбардовали Србе уранијумом, зашто се питање геноцида не покрене против држава НАТО?

БИВШИ ДРЖАВНИ СЕКРЕТАР НЕМАЧКЕ О РЕЗОЛУЦИЈИ: Па ми смо бомбардовали Србе уранијумом, зашто се питање геноцида не покрене против држава НАТО?

НЕКАДАШЊИ државни секретар Министарства одбране Немачке и потпредседник Парламентарне скупштине ОЕБС-а Вили Вимер, оценио је да инсистирање Немачке на резолуцији о Сребреници пред Генералном скупштином УН оставља горак укус.

22. 05. 2024. у 13:58

КО ЈЕ ЦРВЕНИ КОМАНДАНТ? Једини Србин генерал Црвене армије - Лењин му био захвалан, страдао од Стаљинове руке (ФОТО)

КО ЈЕ ЦРВЕНИ КОМАНДАНТ? Једини Србин генерал Црвене армије - Лењин му био захвалан, страдао од Стаљинове руке (ФОТО)

ИСТОРИЈА Совјетског Савеза, светске суперсиле 20. века, упамтила је бројне хероје, борце, официре који су својим јунаштвом и резултатима задивили свет. У периоду када се СССР тек стварао и уздизао, значајан помена био је и допринос једног Србина, Данила Срдића (1896-1937), првог и јединог Србина који је био генерал Црвене армије. Ово је његова прича.

20. 05. 2024. у 11:53

Коментари (0)

ЛЕТОВАЊЕ У ХУРГАДИ: Ово су цене и повољности за ту дестинацију (ФОТО)