АПЕЛ ПАРАЋИНСКОГ ДОМА ЗДРАВЉА: Велики број медицинара у карантину, грађани да се јављају лекару само уколико је неопходно

Зорана Рашић
Зорана Рашић

22. 01. 2022. у 14:34

КАПАЦИТЕТИ Службе хитне помоћи, Опште медицине и Дечјег дипанзера Дома здравља у Параћину тренутно су смањени јер је велики број медицинара у карантину.

АПЕЛ ПАРАЋИНСКОГ ДОМА ЗДРАВЉА: Велики број медицинара у карантину, грађани да се јављају лекару само уколико је неопходно

Фото: З. Рашић

Због тога су у овим службама могућности за пријем пацијената практично и физички ограничене, па је директорка ове здравствене установе, др Весна Весић, упутила апел грађанима да имају разумевање и да се лекарима јављају само уколико је неопходно.

Почетком наредне недеље очекује се да ће се већина тих здравствених радника, која је тренутно ван својих радних места, вратити на посао.

Ковид-амбуланта ради пуним капацитетом и овог викенда, а гужве су биле велике током читаве седмице.

Од 120 антигенских тестова узетих јуче, 21. јануара, укупно је 59 било позитивних, а са пристиглих петнаест позитивних ПЦР резултата, број нових случајева ковида евидентираних јуче био је 74, укључујући петоро деце.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ШОК ИСТРАГА АМЕРИКАНАЦА: Ево ко је гађао иранску школу у којој су погинуле девојчице

ШОК ИСТРАГА АМЕРИКАНАЦА: Ево ко је гађао иранску школу у којој су погинуле девојчице

АМЕРИЧКИ војни истражитељи верују да је вероватно да су америчке снаге одговорне за напад на иранску школу за девојчице у којем је у суботу погинуло више десетина деце, али још нису донели коначан закључак нити су завршили истрагу, рекли су за Ројтерс двојица америчких званичника.

06. 03. 2026. у 08:23

НОВИ ЕКСПЛИЦИТНИ СНИМЦИ МИРЈАНЕ ПАЈКОВИЋ: Полиција сумња КО је на снимку, други мушкарац - одмах саслушана

НОВИ ЕКСПЛИЦИТНИ СНИМЦИ МИРЈАНЕ ПАЈКОВИЋ: Полиција сумња КО је на снимку, други мушкарац - одмах саслушана

РАНИЈЕ је објављен и видео за који је део медија написао да је снимљен у просторијама Владе. Тим поводом огласили су се из Владе Црне Горе, и демантовали те наводе.

07. 03. 2026. у 22:55 >> 23:05

Коментари (0)

СРАМНО ПОНИЗИЛИ РУСЕ, ПА САД ПАТЕ! После скандала на Параолимпијади - сад се цела Русија смеје Западу и ужива у овој сцени! (ВИДЕО)