"ЗЛАТНЕ ХАРМОНИКЕ КРАЉЕВА": Сећање на Тозовца и Новицу Неговановића

Г. Ћировић

08. 09. 2021. у 06:00

КУЛТУРНИ центар "Рибница", под покровитељством локалне самоуправе, на Тргу српских ратника у центру града на Ибру данас организује концерт под називом "Златне хармонике Краљева".

ЗЛАТНЕ ХАРМОНИКЕ КРАЉЕВА: Сећање на Тозовца и Новицу Неговановића

Фото Г. Шљивић

Како је најављено, публици ће се представити виртуози на хармоници Влада Пановић, Миша Мијатовић, Александар Софронијевић и Никола Пековић, са којима ће се представити и млади, још неафирмисани инструменталисти - Новица Неговановић млађи, Милан Малиновић, Михаило Остојић и Филип Миладиновић. Биће ту и солисти Даница Крстић, Александар Тирнанић, Новак Станковић и Јован Михаљица, а специјална гошћа биће Снежана Ђуришић.

Композитор и хармоникаш Миша Мијатовић каже да ће овај концерт бити и својеврсно подсећање на музичке легенде Предрага Живковића Тозовца и Новицу Неговановића, који су преминули током ове године.

- Пред публиком ће бити и Новица Неговановић млађи, петнаестогодишњи син легендарног композитора и хармоникаша, који такође свира хармонику. Наша Краљевчанка и најбоља српска певачица Снежана Ђуришић отпеваће и Неговановићев хит "Ја не могу, мила мајко, без њега", док ће песму "Јаничар" интерпретирати Александар Тирнанић. У част Тозовца, свираћемо неколико његових сјајних, ванвременских композиција - закључује Мијатовић.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
СКАНДАЛ! РАМА ОБЈАВИО СНИМАК РАЗГОВОРА СА ТАЧИЈЕМ: Срећна независност комаданте, брате мој, грлим те много и волим (ВИДЕО)

СКАНДАЛ! РАМА ОБЈАВИО СНИМАК РАЗГОВОРА СА ТАЧИЈЕМ: "Срећна независност комаданте, брате мој, грлим те много и волим" (ВИДЕО)

ПРЕМИЈЕР Албаније Еди Рама објавио је снимак телефонског разговора са бившим вођом злочиначке ОВК Хашимом Тачијем, који се тренутно налази у притвору Специјалног суда у Хагу, где је оптужен за ратне злочине и злочине против човечности.

17. 02. 2026. у 20:01

ВАШИНГТОНУ СТИГЛО УПОЗОРЕЊЕ: Не покушавајте да нарушите наше односе са Москвом

ВАШИНГТОНУ СТИГЛО УПОЗОРЕЊЕ: Не покушавајте да нарушите наше односе са Москвом

БЕЛОРУСКИ председник Александар Лукашенко изјавио је данас да је на почетку преговора између Белорусије и САД упозорио Вашингтон да не покушава да наруши односе између Минска и Москве.

16. 02. 2026. у 15:09

Коментари (1)

ИСТОРИЈСКИ ТРЕНУТАК: Жута хорда дебитује у нокаут фазу Лиге шампиона, ривал је прошлогодишњи финалиста