ДАНИ СТАНОЈА ГЛАВАША У ГЛИБОВЦУ: Главна атракција - надметање за титулу харамбаше
ТРАДИЦИОНАЛНА манифестација „Дани Станоја Главаша“, посвећена познатом јунаку из Првог српског устанка, одржава се у суботу, 31. јула у његовом родном селу Глибовац, код Смедеревске Паланке.
Фото: Ј.И.
Манифестација се одржава од 2005. године. Главну атракцију манифестације представља надметање за титулу харамбаше у следећим дисциплинама: скок у даљ из места, бацање камена с’ рамена, борба на греди, обарање руку, надвлачење клипка и бацање потковице.
Други део програма резервисан је за наступе културно-уметничких друштава, позоришних уметника, познаваоца српске историје.
Организатор манифестације је Завичајно удружење „Станоје Главаш“ из Глибовца, а покровитељ општина Смедеревска Паланка.
Препоручујемо
МЛАДОСТ ЧУВА ТРАДИЦИЈУ: Почело Културно лето на Градском тргу у Смедереву (ФОТО)
23. 07. 2021. у 00:32
СУКОБ НАМ ЈЕ ПРЕД ВРАТИМА Руте упозорава: Ми смо следећа мета Русије
РУСИЈА би могла да буде спремна да употреби војну силу против НАТО-а у наредних пет година, сматра генерални секретар НАТО-а Марк Руте.
11. 12. 2025. у 15:46 >> 16:40
ОСУЂЕНИ ЗА УБИСТВО СТАРЦА У ЗАТВОРУ ПАДИНСКА СКЕЛА: Зрна саосећања немају, изречене вишегодишње казне
СРЕЋКО Стефановић (22), Саша Станковић (22) и Далибор Петровић (24) оглашени су данас кривим у Вишем суду у Београду за тешко убиство Станимира Брајковића (74) на безобзиран и насилнички начин у затвору Падинска Скела почетком фебруара 2024. године. Овом првостепеном пресудом Стефановић је осуђен на 19 година затвора, а Станковић и Петровић на по 18 година.
11. 12. 2025. у 16:22
"СТИГЛИ СРПСКИ ХУЛИГАНИ!" Аустријска полиција плаши грађане по улицама Граца због навијача Звезде
Штурм Грац и Црвена звезда играју утакмицу у Лиги Европе, а пред тај меч аустријска полиција је урадила нешто несвакидашње.
11. 12. 2025. у 16:15
Коментари (0)