ШПАНЦИ ЗАДАЛИ ЈОШ ЈЕДАН УДАРАЦ СРБИЈИ: Миомир Кецмановић после велике борбе поражен у Дејвис купу

14. 09. 2022. у 22:07

ШАНСУ да изједначи резултат у дуелу између Србије и Шпаније у оквиру Дејвис купа имао је Миомир Кецмановић, који је укрстио рекете са Ребертом Баутиста-Агутом. Међутим, после велике бробе и два тај-брејка наш представник поражен је резултатом 2:0, по сетовима 7:6, 7:6.

Српски тенисер парирао је искусном Шпанцу, који је и у позним играчким годинама, а 34 му је, демонстрирао каква је тениска класа.

Баутиста-Агут иначе је 21 на АТП листи, а Миша је оружје у првом сету положио након сат и 54 минута игре тек, и то у након што је несрећно препустио тај-брејк противнику резултатом 7:5.

И у наставку је Кемцановић био равноправан противник,озбиљан такмац, сви статистички параметри били су готово изједначени, али је Србин допустио противнику два брејка, док је Шпанац једном кикснуо на свом, па је добио прилику да сервира за вођство црвене фурије од 2:0 у дуелима против орлова.

Кецмановић се храбро одбранио и изборио за тај-брејк, али је у самој завршници опет поклекао и допустио тријумф ривалу.

БОНУС ВИДЕО: Новак Ђоковић - пет тајни због којих је најбољи на свету