ЂОКОВИЋ НАПАДНУТ СА СВИХ СТРАНА: Новака не угрожавају само Медведев и Зверев, Ига Швјонтек руши Србинов рекорд који је био "недодирљив"
НАЈБОЉИ тенисер света Новак Ђоковић по свему судећи ће убрзо остати без првог места на АТП листи. Прете му Медведев и Зверев, а могуће је да ће на листи која излази за две недеље пасти чак на четврто место, пошто и Надал има прилику да га претекне. Тиме би бар за неко време био заустављен Србинов поход ка апсолутном рекорду у броју недеља на врху АТП или ВТА листе, али сада је угрожен и један за који се до скоро мислило да га нико неће угрозити.
ФОТО: Танјуг/АП
Ради се о броју узастопних победа у сезони, рекорду који опасно угрожава прва тенисерка света Ига Швјонтек. Новак је рекордер у 21. веку са 43 узастопне победе 2011. године. Други на овој листи је Федерер са 41 победом 2006. Швјонтекова је победом у полуфиналу Ролан Гароса стигла до 34. узастопног тријумфа ове сезоне.
Прва на ВТА турнеји је Серена Вилијамс са 35 узастопних тријумфа које је остварила 2000. године, дакле у 20. веку, што значи да је Ига већ сад рекордерка у новом миленијуму кад је реч о женској конкуренцији.
Противница пољској тенисерки у финалу РГ биће Коко Гоф која је у другом полуфиналу савладала италијанку Мартину Тревисан са убедљивих 6:3, 6:1.
Препоручујемо
ЛЕПОТИЦА БЕЗ ВЕЋИХ УСПЕХА: Упознајте румунску тенисерку Сорану Кирстеу (ФОТО)
02. 06. 2022. у 15:13
ЂОКОВИЋ И НАДАЛ СЛОЖНИ: Такав је свет у коме живимо, они дају паре, они се питају!
02. 06. 2022. у 14:26
БИЋЕ ГОЛОВА НА "СЕНТ ЏЕЈМСИСУ": Њукасл мора напасти "грађане" ако мисли да се поново нађе у финалу
ЊУКАСЛ и Манчестер сити укрстиће копља вечерас на "Сент Џејмсис парку" у првом мечу полуфинала ЕФЛ купа. Ово је обрачун актуелног освајача и клуба који жели да врати трофеј у своје витрине после неколико година паузе, тако да би требали гледати сјајан полуфинални двомеч.
13. 01. 2026. у 06:30
ТУЖАН ДАН ЗА ТЕНИС: Изненадно се пензионисао великан, баш пред Аустралијан опен!
Најновије вести из тениса тичу се краја једне запажене каријере.
12. 01. 2026. у 15:35
БАЛКАНЦИ О ЖИВОТУ У ЕВРОПИ: Пустиће те да цркнеш - ти њега угостиш гозбом, он мисли да си сељачина
МНОГИ сањају о животу у Немачкој, Аустрији или Швајцарској, замишљајући мир, ред и бољи стандард. Ипак, искуства наших људи који су се преселили откривају да живот у западној Европи често носи неочекиване изазове који могу шокирати оне који су навикли на балканску спонтаност и топлину.
13. 01. 2026. у 10:22
Коментари (6)