ДАВИДОВИЧ ФОКИНА НАСТАВЉА БАЈКУ: Шпанац срушио још једног фаворита за полуфинале Монте Карла

15. 04. 2022. у 16:59

ШПАНСКИ тенисер Алехандро Даводивич Фокина наставио је да руши фаворите на Мастерсу у Монте Карлу. Он је у четвртфиналу савладао Американца Тејлора Фрица са 2:6, 6:4, 6:3.

Тренутно 46. играч на АТП листи је успео да победи најбољег на свету Новака Ђоковића, потом шампиона Маракеша Давида Гофана, а сада и 13. рекета планете и момка који је недавно освојио Мастерс у Индијан Велсу.

Као да је тријумф над првим играчем света Давидович Фокини подигао самопоуздање на максимум па пред њим падају фаворити.

Ипак, 22-годишњак из Малаге меч против Фрица није добро почео. Американац је загосподарио шљакастим тереном и ставио Шпанца у проблем, али све се променило у наставку меча.

Алехандро Давидович Фокина/ФОТО: АП

Давидович Фокина је најпре у седмом гему запретио, а потом у деветом направио брејк што му је било довољно да изједначи резултат и одведе овај занимљив окршај у трећи сет.

У одлучујућем сегемнту Шпанац је чак три пута ривалу одузео сервис, једном је изгубио свој, но то га није спречило да дође до победе после два сата и 24 минута велике борбе.

Његов ривал у полуфиналу биће Бугарин Григор Димитров који је са 6:4, 3:6, 7:6(2) победио Хуберта Хуркача.

БОНУС ВИДЕО: Новак Ђоковић није међу троје тенисера с највећом зарадом у 2021.