ВУЧИЋ О УНИШТАВАЊУ СПОМЕНИКА ГАВРИЛУ ПРИНЦИПУ: Не бих волео да иду у затвор, неко са том децом мора да разговара

ПРЕДСЕДНИК Србије Александар Вучић коментарисао је данас уништавање споменика Гаврилу Принципу од стране блокадера.

ВУЧИЋ О УНИШТАВАЊУ СПОМЕНИКА ГАВРИЛУ ПРИНЦИПУ: Не бих волео да иду у затвор, неко са том децом мора да разговара

Фото: Друштвене мреже

- Ако се сећате када су неки болесници из тих зелених партија уништавали слике Да Винчија... рекао да треба посебне казне за њих. Што се тиче уништавања споменика Гаврилу Принципу, не знам ни како да их казните. Да покушамо да разговарамо са њима, јер нису ни свесни шта раде. Гаврило Принцип је отелотворење српског јунака, човек који је изгубио главу због својих идеала.

ФОТО: Novosti

- Да ви то радите и да се заклињете у неке нове идеологију, ја то не разумем. Ја чак не бих волео ни да они иду у затвор, они мисле да су урадили нешт добро. Неко са том децом мора да разговара, са њиховим родитељима. Они су се јавно похвалили због тога. Да покушамо да пронађемо зрно разума у тим поступцима - рекао је Вучић.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi

СРБИЈА ЈЕ ПОЧАСНИ ГОСТ У ПАРИЗУ Милановић побеснео: Они нису ни у ЕУ, ни у НАТО, ни у Коалицији вољних

"СРБИЈА ЈЕ ПОЧАСНИ ГОСТ У ПАРИЗУ" Милановић побеснео: Они нису ни у ЕУ, ни у НАТО, ни у Коалицији вољних

ПРЕДСЕДНИК Хрватске Зоран Милановић изјавио је данас да Србија има улогу почасног госта на војном дефилеу у Паризу поводом Дана Бастиље, а да је Хрватска почашћена што су је тамо позвали.

03. 07. 2026. у 15:08

ЗЕЛЕНСКИ ОДЛАЗИ У ИСТОРИЈУ? Овај човек улази у трку за председника Украјине

ЗЕЛЕНСКИ ОДЛАЗИ У ИСТОРИЈУ? Овај човек улази у трку за председника Украјине

ВАЛЕРИЈ Залужни, бивши врховни командант и тренутни украјински амбасадор у Уједињеном Краљевству, рекао је садашњем председнику земље, Володимиру Зеленском, да намерава да постане нови председник Украјине.

01. 07. 2026. у 15:45

Коментари (18)

ИНДИ ПРИЗНАЛА: Била сам са човеком који је старији од мог оца - пријало ми је