ГОЛМАН ЗВЕЗДЕ ВОДИ КАНАДУ НА МУНДИЈАЛ: Одбрана Милана Борјана о којој сви причају! (ВИДЕО)

28. 01. 2022. у 08:11

МИЛАН Борјан израста у јунака репрезентације Канаде у фудбалу. Чувар мреже Црвене звезде један је од најзаслужнијих за пут који је трасирала "земља јаворова" ка Мундијалу.

Борјан је био кључан човек у новом тријумфу у квалификацијама за Светско првенство, због чега су Канађани за још три корака ближи пласману на први Мундијал од 1986. године!

Канада је славила 2:0 на тешком гостовању у Хондурасу, а управо је Борјан био можда и пресудан у том тријумфу!

Канађани су сачували прво место у Конкакаф квалификационој групи. До вођства су дошли аутоголом Денила Малдонада у 10. минуту, а Џонатан Дејвид потврдио је победу.

Вероватно пресудан моменат се догодио у 70. минуту, када је Борјан забележио, испоставиће се, кључну одбрану да сачува вођство Канађана.

Центаршут из слободног ударца са леве стране је стигао до Аријаге, овај је шутирао главом, али се Борјан мајсторски "издужио" и одбранио ударац који би сигурно завршио у његовој мрежи.

Канади на руку иде и победа Костарике над Панамом, те сада Борјанов тим има пет бодова више (19) на табели од четвртопласиране Панаме.

Зашто је то битно? Због тога што само прва три тима иду директно на Светско првенство, док четврти иде у интерконтинентални бараж.

БОНУС ВИДЕО: Ово су фудбалери са највећим зарадама

БРЕСТ ЈЕ НАДОМАК ИСТОРИЈСКОГ ПЛАСМАНА У ЛИГУ ШАМПИОНА: Раштимовани црвено-бели не смеју представљати тежак задатак за пирате

БРЕСТ ЈЕ НАДОМАК ИСТОРИЈСКОГ ПЛАСМАНА У ЛИГУ ШАМПИОНА: Раштимовани ''црвено-бели'' не смеју представљати тежак задатак за ''пирате''

ФУДБАЛЕРИ Бреста свој поход на Лигу шампиона настављају против Ремса којег ће угостити на отварању 33. кола Лиге 1 (21:00).

10. 05. 2024. у 08:00