ЗАВРШЕН ЛЕЈВЕР КУП: Европи четврти тријумф у исто толико издања, Остатак света освојио само један поен

Оља Мркић

27. 09. 2021. у 21:02

СЕЛЕКЦИЈА Европе и четврти пут је савладала тим Остатка света у Лејвер купу, који се одржава од 2017, а на такмичењу у Бостону укупан резултат је био 14:1 за тенисере са Старог континента.

ЗАВРШЕН ЛЕЈВЕР КУП: Европи четврти тријумф у исто толико издања, Остатак света освојио само један поен

FOTO: EPA

Већ после два дана такмичења Европа је имала недостижно вођство од 11:1, али правила и бодовање су такви да тек трећег дана може да се осигура победа.

Одлучујуће поене селекцији Старог континента донели су Андреј Рубљов и Саша Зверев који су у дублу савладали америчко-канадску комбинацију Рајли Опелка-Денис Шаповалов са 6:2, 6:7, 10:3.

Једини поен за Свет донели су Изнер и Шаповалов побеом над Беретинијем и Зверевим у дублу првог дана.

Ово је било четврто издање Лејвер купа, такмичења које је по узору на Рајдерс куп у голфу, осмислио Роџер Федерер и прво на коме није учествовао ниједан од чланова Велике тројке светског тениса. Европљани су сва четири пута побђивали, али никад са оволиком разликом.

Новак Ђоковић је наступио 2018. године, а једини играчи који су наступили на свим турнирима су Александар Зверев за Европу, односнои Ник Кирјос и Џон Изнер за Остатак света.

Селектори екипа су стари ривали Бјерн Борг и Џон Мекинро.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ВЛАХОВИЋ ПРОПУШТА ДЕРБИ, АЛИ ДВА СРБИНА МОГУ ДА ОДЛУЧЕ ИСХОД: Милинковић Савић био херој Наполија а сада се нада првој победи над Јувентусом

ВЛАХОВИЋ ПРОПУШТА ДЕРБИ, АЛИ ДВА СРБИНА МОГУ ДА ОДЛУЧЕ ИСХОД: Милинковић Савић био херој Наполија а сада се нада првој победи над Јувентусом

У дербију 14. кола Серије А, италијански великани Наполи и Јувентус састаће се у недељу на стадиону Дијего Армандо Марадона.

07. 12. 2025. у 10:00

Завршио глуму, па радио на мешалици, рат га удаљио од љубави - животни пут Јова Максића

Завршио глуму, па радио на мешалици, рат га удаљио од љубави - животни пут Јова Максића

ДЕТИЊСТВО глумца Јова Максића обликовало се у малој сеоској средини подно Динаре, у селу Плавно код Книна, где је породица живела због очевог свештеничког службовања. Рани период живота описује као време потпуне слободе и радости, када је готово читаво село било простор за игру и маштарије. У таквој атмосфери формирала се његова емотивна структура — везаност за заједницу, топлина породичних односа и захвалност за једноставне ствари.

07. 12. 2025. у 11:41

Коментари (0)

Васељенски патријарх Вартоломеј I и председник компаније Tasyapı Emrulah Turanli: Визија која повезује Истанбул и Србију