НАЈБОЉИ КАДА ЈЕ НАЈПОТРЕБНИЈЕ: Хамилтон освојио седму титулу и изједначио се са Шумахером!

15. 11. 2020. у 13:47

ВОЗАЧ Мерцедеса Луис Хамилтон тријумфом је завршио Велику награду Турске, чиме је осигурао седму титулу шампиона Формуле 1.

Имао је Мерцедес доста проблема током тренинга у претходним данима, али је био најбољи каада је то било најпотребније.

Хамилтон се освајањем данашње титуле изједначио са легендарним Михаелом Шумахером по броју освојених титула. Он је шампионски пехар освојио три трке пре краја.

Британац је на стази у Истанбулу стигао до десетог тријумфа ове сезоне, а 94. у каријери.

Серхио Перес из Рејсинг Поинта заузео је друго место, а трећепласиран је био возач Ферарија Себастијан Фетел.

На три трке до краја шампионата Хамилтон има 110 бодова више од тимског колеге Валтерија Ботаса.

РУСИЈА ЈЕ ЗГРОЖЕНА: Ово је најновији услов за Русе да би учествовали на Играма Париз 2024

РУСИЈА ЈЕ ЗГРОЖЕНА: Ово је најновији услов за Русе да би учествовали на Играма "Париз 2024"

РАТ у Украјини, односно "Специјална војна операција" како то Русија назива, још једном је у први план избацио и спорт. Најновије вести на тему "спортске санкције Русима" изнедриле су "додатак" који је прилично шокирао Русе.

27. 04. 2024. у 17:47