ТУГА: Преминуо Борис Спаски
Легендарни светски шампион у шаху Борис Спаски преминуо је у 89. години.
FOTO: EPA-EFE/ATTILA KISBENEDEK
Информацију је пренео за руску агенцију ТАСС председник Руске шаховске федерације Андреј Филатов.
- Преминула је велика личност, генерације шахиста су училе и уче из његових игара и рада. Велики губитак за земљу. Саучешће његовој породици и пријатељима. Вечна успомена - рекао је Филатов.
Спаски је освојио титулу светског шампиона 1969. године.
Бонус видео: Ин мемориам - Пеле
Препоручујемо
СПЕКТАКЛ! ЕЛ КЛАСИКО ЗА ТРОФЕЈ! Барса силовита, Реал рањив – ко диже Суперкуп у Џеди?
БАРСЕЛОНА и Реал Мадрид састају се у финалу Суперкупа Шпаније у недељу увече (20.00), у новом издању Ел Класика који директно одлучује о трофеју као и прошле године када је убедљиво славила Барса (5:2).
11. 01. 2026. у 07:30
СКРИВЕНА ПРЕТЊА ИЗ ВОЈНЕ БАЗЕ: Тајни град величине 100 Москви на Гренланду - дубоко испод леденог покривача
НАУЧНИЦИ упозоравају на озбиљан еколошки ризик од напуштене америчке војне базе Камп Сенчури, познате као „град под ледом“, коју је случајно поново открио НАСА-ин радар 2024. године дубоко испод леденог покривача Гренланда.
10. 01. 2026. у 15:43
Коментари (0)