ВЕЛИКИ УСПЕХ СРПСКОГ ОДБОЈКАША: Александар Атанасијевић покорио Кину (ФОТО/ВИДЕО)

Јелена Симаиновић

17. 04. 2024. у 10:42

Памтиће по лепом епизоду у Кини српски одбојкаш Александар Атанасијевић. Његова овосезонска мисија се завршила на победничком постољу, пошто је Шангај постао шампион.

ВЕЛИКИ УСПЕХ СРПСКОГ ОДБОЈКАША: Александар Атанасијевић покорио Кину (ФОТО/ВИДЕО)

Foto: Profimedia

Његова екипа је у финалу била боља од Пекинга, клуба који је бранио трон. Сва три меча финалне серија добила је максималним резултатом и тако потврдила да јој је заиста место на врху.

Огромне заслуге за повратак титуле у клупске витрине иду на рачун Атанасијевића, који је био један од главних играча током целе сезоне.

Шангај је последњи пут био шампион 2020. године - то је била шеста узастопна титула. После је примат преузео Пекинг, али се сада ствари поново враћају на старо.

Атанасијевић се први пут у каријери одлучио да проба нешто другачије, пошто је до сада играо у Србији, Италији и Пољској. После Белхатова, Перуђе, па још једном Белхатова, кренуо је пут Кине и тамо постао шампион.

Наредне сезоне постоји могућност да се врати у Италију, али пре тога га свакако чекају изазови у репрезентацији Србије.

БОНУС ВИДЕО КЛАДИОНИЧАРСКЕ ПРИЧЕ: Они се не кладе због лове, лову имају, кладе се због страсти

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
КЕРИК ЈЕ ПРЕПОРОДИО ЈУНАЈТЕД: Манчестер има прилику да се учврсти на четвртом месту, али карамеле се неће предати без борбе

КЕРИК ЈЕ ПРЕПОРОДИО ЈУНАЈТЕД: Манчестер има прилику да се учврсти на четвртом месту, али "карамеле" се неће предати без борбе

ВАЖАН понедељак у Премијер лиги доноси дуел на "Хил Дикинсон" стадиону где Евертон жели да по први пут после сезоне 2013/14 упише две победе над разизграним Манчестер јунајтедом у истом шампионату.

23. 02. 2026. у 08:00

ПОРЕКЛО ВАСИЛИЈА КОСТОВА: Рођен у Београду, али његови родитељи НИСУ одатле - славе Светог Луку

ПОРЕКЛО ВАСИЛИЈА КОСТОВА: Рођен у Београду, али његови родитељи НИСУ одатле - славе Светог Луку

ВАСИЛИЈЕ Костов одавно више није само млада нада Црвене звезде. Никако! Он је један од мотора и покретача црвено-беле чете, а то показују и голови које даје на великим мечевима.

22. 02. 2026. у 18:50

Коментари (0)

МАРИЋ ПОНИЗИО БЛОКАДЕРЕ ЗБОГ ЈЕДНОГ СНИМКА: Ово је револуција за оне без мозга