НОВИ БЕОГРАД ПОТОПИО ОСЦ: Српски првак у Лиги шампиона бољи од мађарског тима - 11:9

С. К.

12. 05. 2023. у 21:29

ЦИЉ је остварен. Ватерполисти Новог Београда нису дозволили изненађење у Будимпешти. Првак Србије је у 13.колу групе Б Лиге шампиона још једном надиграо ОСЦ – 11:9 (6:4, 2:2, 1:2, 2:1). Пулени Живка Гоцића у последњем колу, 23.маја на свом базену дочекују немачки Шпандау.

Ангелос Влахопулос и другови све време су диктирали ритам. У првој четвртини је виђена голеада, а убојитији су били Новобеограђана. Од друге четвртине „затегле“ су се одбране, а наш тим је мудро чувао предност од два, три гола разлике. Домаћин је у финишу треће четвртине на тренутак припретио када се од 6:9 примакао на 8:9. Срећом, играчи Новог Београда су у последњој четвртини брзо ставили до знања домаћину да нема чему да се нада, јер су са два гола распршили све дилеме око победника – 11:8. Мађарски тим је у финишу успео само да ублажи пораз.

ОСЦ -НОВИ БЕОГРАД 9:11

БАЗЕН у Будимпешти. Гледалаца: 1.000. Искључења: ОСЦ 11, Нови Београд 11.

ОСЦ: Мартон, Анђел, Арањи, Варнаи 1, Саламон 3, Чачовски, Дала, Тот, Вигвари 2, Буриан 2, Бунчук, Хараи, Давид.

НОВИ БЕОГРАД: Филиповић, Страхиња Рашовић 3, Шушиашвили 1, Гранадос 2, Вучинић, Пијетловић 1, Драшовић, Мартиновић, Ћетковић 1, Влахопулос 3, Скумпакис, Виктор Рашовић, Жоао Педро.

По четвртинама: 4:6, 2:2, 2:1, 1:2.

БРЕСТ ЈЕ НАДОМАК ИСТОРИЈСКОГ ПЛАСМАНА У ЛИГУ ШАМПИОНА: Раштимовани црвено-бели не смеју представљати тежак задатак за пирате

БРЕСТ ЈЕ НАДОМАК ИСТОРИЈСКОГ ПЛАСМАНА У ЛИГУ ШАМПИОНА: Раштимовани ''црвено-бели'' не смеју представљати тежак задатак за ''пирате''

ФУДБАЛЕРИ Бреста свој поход на Лигу шампиона настављају против Ремса којег ће угостити на отварању 33. кола Лиге 1 (21:00).

10. 05. 2024. у 08:00