КАКВА СРБИЈА, МОЋНА! "Плава чета" разбила Порторико

Александар Илић

29. 08. 2022. у 19:01 >> 19:01

ОДБОЈКАШИ Србије савладали су Порторико у 2. колу Светског првенства резултатом 3:0 (26:24, 25:21, 25:16) у сетовима.

КАКВА СРБИЈА, МОЋНА! Плава чета разбила Порторико

Србија је одлично отворила меч, тек у завршници првог сета ривалу је дозвољено да се врати у меч и на крају га одигра први сет на разлику.

У другом је виђена знатно ангажованија игра Србије, осим серије од 4:0 средином сета ривал за више није имао снаге.

Два сета разлике, дали су изабраницима селектора Колаковића простора да трећи сет одиграју без икаквог притиска, што се позитивно одразило на резултат.

Трећи сет освојен је са 25:16 и тако је Србија дошла до нове победе.

У досадашњем току Светског првенства, поред Порторика, Србија је била боља и од Украјине са 3:0 у сетовима.

Наредни меч, Србија игра 30. августа против селекције Туниса.

Tekst potpisa

СРБИЈА - ПОРТОРИКО - 3:0 (26:24, 25:21, 25:16)

ТРЕЋИ СЕТ

25:16 - Србија има меч лопту након сервис грешке Родригеза, Лоренс не дозвољава да се меч заврши. Сервис грешком ривала Србија је уписала другу победу

22:12 - Србија граби ка тријумфу. Након грешке наше репрезентације реванширали су се и Порториканци.

19:10 - Рационално игра Душан Петковић, користи поново прилику иза ривала, а потом одличном одбраном намешта лопту Ивовићу. Натерали су наши потом ривала на грешку за велику предност од девет поена.

14:7 Два везана поена додао је Лопез, одговорио је Марко ивовић који је покушао преко блока, на путу доле лопта је погодила неког из редова ривала.

13:5 - Пробао је Лисинац, био је блокиран, али ривал није имао решења за Душана Петковића који одлично пласира лопту.

10:4 - Прекида Невес серију Србије, а Атанасијевић након терора над ривалом одлази на клупу.

7:2 - Каква игра Атанасијевића, за његов сервис нема решења, шести ас поен до сада, трећи везани.

4:2 - Два везана поена Лисинца, а потом и сервис грешка, вратио му је Лоренс који након тога греши.

1:1 - Пети поен на мечу Ивовића, а већ у наредном нападу упецао се Петрић.

ДРУГИ СЕТ 25:21

25:21 - Коначно, Петрић без драме завршава други сет. Осим момента у којем је Србија ривалу дозволила да направи серију 4:0, остатак сета Србија је решила рутински.

24:20 - Након поена, погрешио је Ниевес. Неодбраниво, потом је уследио јак напад Лисинца за који Порторико није имао одговор. Сет лопта за Србију

21:17 - Седам од девет поена Атанасијевић је постигао у другом сету, ривал за њега нема решења за сада.

19:14 - Нова серија Србије, сада поентира Атанасијевић, а потом не пролази Петрићев сервис - поентира Ривера.

15:11 - Подрашчанин враћа "орловима два поена предности, а онда Атанасијевић враћа Молину у мрежу. Уследио је нови блок Подрашчанина, сада Порториканци траже минут одмора.

11: 11 - погрешио је Ивовић на сервису и потом Невесу са два добра сервиса дао је прилику да се потпуно врати..

9:4 - Успела је Србија добро да отвори други сет, знатно боље и пожртвованије играју "орлови", поново је Видал успео да прекине налет наших момака, а када је било тешко Јововић је  поентирао.

2:2 - Погодио је Видал линију, клупа Србије се није слагала са тиме, пожртвовано је потом одговорио Александар Атанасијевић.

ПРВИ СЕТ 26:24

26:24 - Марко Ивовић је у правом тренутку донео нову сет лопту Србији, снажно је пласирао лопту, а ривал је шаље у аут. Варгас потом шаље лопту у аут, Србија добија први сет.

24:24 - Србија је имала добру прилику да заврши сет, али се са тиме нису сложили ривали који успевају преко Молине да одбране још једну сет лопту.

24:22 - Молина је видео лопту у пољу, кренуо да се радује, а судија Муранака се са њим није сложио. Нови поен за Србију, Петрић сервира за сет. Одбранили су се Порториканци преко Молине,

23:20 - Није најспретније Лисинац реаговао, али је поентирао, одговорио је потом на сервис Молина. Порториканац Молина се потом упецао, а Атанасијевић Србију доводи надомак првог сета.

20:19 - Први тајм-аут тражи Колаковић након три везане грешке Србије.

18:16 - Поентирао је Петрић, узвратио фантастичним нападом Варгас, у наредном нападу надовезао се Видал, а већ у наредном поену греши и Видал.

14:12 - Атанасијевић је послао сервис брзине 120 километара на час, успео је да прекине налет ривала, потом се добро бране "орлови" а Немања Петрић дијагоналом покреће нову серију Србије - 3:0.

13:12 - Лисинац греши у сервису, брани се потом Порторико, блоком успева Видал да врати заостатак на један поен.

11:7 Лош пријем Петрића, а потом и Видал фантастичним смечом враћа моментум Порториканцима.

10:5 - Седам везаних поена има Србија, Варгас је покушао да побегне од блока и само успео да избаци лопту у аут.

8:5 - Два одлична сервиса Марка Подрашчанина и

6:5 - Два везана поена добили су Порториканци и потом Ивовић након грешке Варгаса враћа Србију у егал, а након тога  ас поеном доноси вођство Подрашчанин

1:0 Дуел је почео, први сервис имали су Порториканци. Поен за Србију након добре одбране. Ипак

УОЧИ МЕЧА

"Плава чета" је добро отворила такмичење у Катовицама и савладала Украјину максималним резултатом.

Порторико је у првом колу поражен од Туниса са 3:0.

Након Порториканаца, наш тим очекује дуел са Тунисом у последњој рунди групне фазе.

Српски репрезентативац Марко Ивовић изјавио је да наш национални тим мора да буде концентрисан ако жели победу против Порторика у другој утакмици.

- Наша игра мора да буде на нивоу, а они шта ураде како год да буде. Мислим да наша група захтева од нас да будемо концентрисани на сваку утакмицу и мислим да ће нам то донети резултат, рекао је Ивовић.