МАШИ ДОЧЕК ДОСТОЈАН ШАМПИОНКЕ: Европским златом обрадовала Пожаревац

Д. НОВКОВИЋ

08. 08. 2022. у 22:04

МЛАДА атлетичарка Маша Рајић (15) из Пожаревца, освојила је недавно златну медаљу у трци на 800 метара на Европском олимпијском фестивалу младих, одржаном у Словачкој, а у име грађана Пожаревца, градоначелник Саша Павловић приредио је јуче пријем у њену част.

Фото Д. Н.

- Овом победом Маша је на најбољи начин промовисала не само свој град, већ и своју земљу - рекао је градоначелник.

У Банској Бистрици Маша је тријумфовала у јакој конкуренцији, због чега јој је припала част да на затварању такмичења носи заставу Србије.

- Пресрећна сам што сам победила, мада то нисам очекивала. Драго ми је што сам тако велики успех постигла баш на свом првом такмичењу са репрезентацијом - изјавила је Маша која је у финалној трци постигла време од 2:11:95.

Маша са златном медаљом, Фото Д. Н.

Машином успеху у Словачкој претходили су овогодишњи успеси у Србији, такође у тркама на 800 метара. Победила је на Првенству Србије за атлетичаре до 18 година, одржаном у Сремској Митровици, а освојила је и друго место на Првенству Србије до 20 година у Крушевцу. Због одличних резултата проглашена је за најбољег младог спортисту Пожаревца. Ову перспективну атлетичарку сада очекују припреме за наредна такмичења, за која ће ускоро моћи да се припрема у оптималним условима, јер се током овог месеца очекује завршетак изградње савременог атлетског стадиона у Пожаревцу.

ТРКЕ ЗАПОЧЕЛА ЈОШ У ВРТИЋУ

МАША Рајић атлетиком се бави већ девет година. Све је почело када је, у категорији вртића, трчала на октобарским уличним тркама у Пожаревцу. Након тога прихватила је позив из АК Пожаревац да буде њихов члан.

БОНУС ВИДЕО: КАД ДРЖАВА БРИНЕ О ШАМПИОНИМА: Како су се низали успеси Србије у 2021. години

МОГУ ЛИ ДА ВАС ЗАМОЛИМ? Бајага одржао час културе на РТС-у - снимак се шири мрежама (ВИДЕО)

"МОГУ ЛИ ДА ВАС ЗАМОЛИМ?" Бајага одржао час културе на РТС-у - снимак се шири мрежама (ВИДЕО)

ЈЕДНА опаска легендарног музичара Момчила Бајагића Бајаге током промоције реиздања прве плоче Бајаге и Инструктора "Позитивна географија", забележена камером РТС-а, постала је вирална на друштвеним мрежама.

18. 04. 2024. у 10:17