СРБИЈА ДОЖИВЕЛА ДРУГИ ПОРАЗ У СВЕТСКОЈ ЛИГИ: Подмлађени "делфини" пали у завршници утакмице

23. 07. 2022. у 16:03 >> 17:20

ПОДМЛАЂЕНА ватерполо репрезентација Србије доживела је други пораз на Завршном турниру Светске лиге. Овога пута "делфине" је савладала Шпанија са 20:15 (4:5, 5:5, 5:4, 6:1).

СРБИЈА ДОЖИВЕЛА ДРУГИ ПОРАЗ У СВЕТСКОЈ ЛИГИ: Подмлађени делфини пали у завршници утакмице

Остаје жал што су изабраници Дејана Савића остали без снаге у четвртој четвртини, пошто су три период играли одличан ватерполо и прописно намучили актуелног шампиона света.

Србији је ово био други пораз на овом такмичењу, јер је претходно Црна Гора била боља од наше селекције, па остаје дуел са Аустралијом после којег ће се знати са ког места "делфини" иду у нокаут фазу.

Утакмица у Стразбуру била је веома ефикасна. Србија је после две четвртине имала минималну предност - 10:9. Наставила је са добром игром и у трећем кварталу, но пад је уследио током четвртог периода. Ривал квалитета Шпаније је то искористио и дошао до победе.

У нареду фазу пролазе све четири репрезентације, а "делфини" су тренутно последњи са учинком 0-2, Аустралија и Црна Гора имају по 1-1, док је "фурија" на максималних 2-0.

Треба рећи да Дејан Савић у Завршници Светске лиге не може да рачуна на девет играча који су били део националног тима на недавном Светском првенству.

Утакмица Србија - Аустралија игра се сутра од 16 сати.

Четвта четвртина: Србија - Шпанија 15:20

32' - Крај утакмице!

32' - Још један погодак нашег ривала и разлика која је направљена није реална, јер је до половине четвртог периода утакмица била изједначена.

31' - Сада све улази у мрежу Србије. "Фурија" иде на великих +4 и "делфини" иду ка другом поразу.

31' - Све полази за руком сада Шпанији, а Кабањас опет погађа и ривал наше селекције полако али сигурно хита ка другој победи у Завршници Светске лиге.

30' - Гол Шпаније у последњој секунди. Паул Гарсија води "фурију" на плус два и као да је Србија пала у најнезгоднијем тренутку.

29' - Пад концентрације у одбрани и ривал преко Кабањаса прелази у вођство на пет и по минут до краја.

28' - Кажњава Шпанија играча више и драма се наставља. Велика борба се води у базену у Стразбуру.

27' - Први пут су наши ватерполисти допливали до лопте, а Србија преко Василија Мартиновића фантастично отвара последњу деоницу на овој утакмици.

Трећа четвртина: Србија - Шпанија 14:14

24' - Завршена је трећа четвртину коју је добила Шпанија са 5:4, те ће се у последњих осам минута решавати питање победника.

24' - Незаустављив је Вучинић и опет постиже гол, пети на мечу. "Делфини" поново прелазе у вођство у финишу треће четвртине. Превише је Шпанија квалитетна да би се ривал лако одлепио, па противник поново стиже до изједначења у утакмици на велики број голова.

21' - Сада је ривал проиграу нападу и Србија тешко успева да се обрани, па је предност опет на страни противника, али Ђорђе Вучинић не дозбољава Шпанцима да се одлепе.

20' - Одвојио се Дел Торо од Велкића добио лопту и погодио за преокрет. Наша селекција је та која сада мора да јури резултат. Важно је да "делфини" не падају. Одлична комбинација коју Велкић завршава голом.

19' - Трећи пут је Баросо успео да савлада Ристичевића. Србија није успела да се одбрани, а ривал је имао бројчану предност у базену.

18' - Шпанија је прва погодила у другом полувремену, али Лукић користи играча више и враћа предност на страну "делфина".

Друга четвртина: Србија - Шпанија 10:9

16' - Опет слаба концентрација изабраника Дејана Савића у одбрани. Тахуљ је неометан из непосредне близине постигао гол и довео Шпанију на гол заостатка. Сјајан напад Србије. После искључења једног играча "фурије", наши играчи су искористили лошу поставку у одбани и преко Вучинића вратили плус два. Ипак, то није дуго трајало пошто се Санауха извио из воде и сјајно погодио мрежу Ристичевића.

15' - Поново је ривал наше селекције успео да се избори за играча више, а Баросо је напад завршио голом, другим на сусрету.

14' - Ово је већ озбиља предност Србије. Марко Радуловић други пут погађа са пет метара. Шпанци не знају шта их је снашло, вероватну су очекивали да ће без много потешкоћа доћи до победе, али заборавили су да је на другој страни актуелни олимпијски шампион.

12' - "Делфини" поново воде и играју добро у одбрани, док напад одлично функционише, пошто после другог гола Радуловића на мечу поново иду на плус два - 8:6.

11' - Заспала је одбрана Србије после искључења Радуловића. Мигел дел Торо је остао сам на два метра и није му било тешко за савлада Ристичевића. Наша селекција је лако испустила два гола предности.

10' - Изборили су се Шпанци за играча више и преко Санахуе су успели да реализују напад и задрже прикључак за "делфинима".

9' - Фантастична комбинација наше репрезентација и први пут идемо на плус два, захваљујући поготку Гаврила Суботића.

Прва четвртина: Србија - Шпанија 5:4

8' - Одлично! Србија је први пут дошла до предности и то у финишу прве четвртине. Веома добра игре наше селекције.

7' - Наши момци одлично играју у нападу за сада. Стефан Бранковић је стрпљиво чекао и дочекао прилику за шут који је био неодбрањив.

7' - Не може Србија да одбрани напад у овим тренуцима. Баросо Марахо је пронашао начин да затресе мрежу тима који предводи Дејан Савић.

6' - Други везани напад у коме наш противник постиже гол. Санауха је трећи пут довео Шпанију до предности на овој утакмици. Сјајан напад Србије која за сада игра добро у нападу. Ђорђе Вучинић се извио на два метра и погодио после добре акције.

5' - Ново вођство за Шпанију. Изборили су се за играча више, а онда је Паул Гарсија одличним шутем са леве стране погодио гол ривала и вратио предност својој репрезентацији. Одлично игра Радуловић који је изнудио петерац. Прецизан је био Василије Мартиновић.

5' - Марко Радуловић је сјајно искреирао позицију и донео изједначење нашој селекцији. Претходно је ривал повео, а наши нису искористили првог играча више.

Уочи меча:

Србија је изгубила у првом мечу од Црне Горе на Завршном турниру Светске лиге који се игра у Стразбуру, али треба имати на уму то да селектор Дејан Савић рачуна на неколицину играча са недавно завршеног Светског првенства.

Ту су од играча са великог такмичења Марко Радуловић, Гаврил Суботић, Никола Лукић, Немања Вицо и Радомир Драшовић.

"Делфини" нису фаворити на овом мечу, јер је са друге стране актуелни шампион света који је дошао у веома јаком саставу.

БОНУС ВИДЕО: Радоњић запевао, одушевио саиграче

БРЕСТ ЈЕ НАДОМАК ИСТОРИЈСКОГ ПЛАСМАНА У ЛИГУ ШАМПИОНА: Раштимовани црвено-бели не смеју представљати тежак задатак за пирате

БРЕСТ ЈЕ НАДОМАК ИСТОРИЈСКОГ ПЛАСМАНА У ЛИГУ ШАМПИОНА: Раштимовани ''црвено-бели'' не смеју представљати тежак задатак за ''пирате''

ФУДБАЛЕРИ Бреста свој поход на Лигу шампиона настављају против Ремса којег ће угостити на отварању 33. кола Лиге 1 (21:00).

10. 05. 2024. у 08:00