НА ПОСТОЉЕ ИЗ ДЕРВЕНТЕ: Град на Укрини домаћин последње етапе Трке Београд - Бањалука
ФИНАЛНА пета етапа међународне бициклистичке трке Београд - Бањалука у којој ће бити одлучен победник биће вожена од Дервенте до Бањалуке, а град на Укрини ће 11. пут бити домаћин овог регионалног такмичења. Градоначелник Милорад Симић и директор трке Владимир Куваља потписали су уговор о сарадњи, а том приликом првом човеку најмлађег града у Српској уручен је поклон - жута мајица са потписом.
ФОТО: БСРС
- Морам да признам да ми је мало жао што нисмо одмах на почетку били сарадници у једном оваквом догађају, али вероватно нисмо одмах схватили озбиљност овог посла и ове манифестације. Поправили смо се и драго ми је да је у највећем броју издања трке учествовала Дервента - рекао је Симић.
Директор трке Куваља истакао је да је Дервента град који је познат по подршци првивредницима и спортистима, као и да су градске власти стале уз један од највећих спортских догађаја у Србији и Републици Српској.
- Велика ми је част што ће из Дервенте стартовати последња и вероватно најинтересантнија етапа која ће одлучити победника. Желим да кажем да ће добар део људи из каравана, који броји више од 450 особа, две ноћи спавати у Дервенти и да ће и хотелијери у граду осетити бенефите овог догађаја - рекао је Куваља.
Технички директор Саша Гајичић нагласио је да ће пре старта, који је заказан на Тргу ослобођења 17. априла, у подне бити одржане трке за децу.
- То је прилика да наше најмлађе анимирамо да почну да се баве овим изузетно здравим спортом. Када су у питању учесници, са поносом могу да кажем да ове године имамо бициклисте са пет континената, а на старту ће се појавити максималних 175 бициклиста, из 25 тимова, међу којима су и репрезентације БиХ и Србије - рекао је Гајичић.
ЕТАПЕ
13. 4: Београд - хронометар
14. 4: Обреновац - Бијељина
15. 4: Бијељина - Власеница
16. 4: Добој - Приједор
17. 4: Дервента - Бањалука
Препоручујемо
ДУЦИ СИМОНОВИЋ НЕУТЕШАН: "Опростите што плачем, отишао је мој друг и брат"
05. 04. 2022. у 17:13
ЋИРО БЛАЖЕВИЋ СЕ ПОМИРИО СА СУДБИНОМ? "Пристајем на ризик да умрем у Травнику"
05. 04. 2022. у 16:57
НОЋ ОДЛУКУЕ НА "РАЈКУ": Може ли Звезда да доврши посао против Лила?
СРПСКИ шампион вечерас брани гол предности против Лила у реванш утакмици плеј-офа за осмину финала Лиге шампиона (21.00). Звезда је била бољи ривал на првом сусрету, али не сме се опустити и мора одиграти нову сјајну утакмицу како би се прошла даље и тако заказала обрачун са Лионом/Астон вилом.
26. 02. 2026. у 07:00
ЦЕО СВЕТ СЕ СМЕЈЕ ХРВАТИМА: Због овога је одложена фудбалска утакмица! (ФОТО)
Најновије вести из Хрватске су такве да се цео свет смеје.
24. 02. 2026. у 19:55
"НЕМА КО ДА НАСЕЧЕ ДРВА": Руско село изгубило скоро све мушкарце у рату у Украјини
У РИБАРСКОМ селу Седанка, на руском далеком истоку, свакодневни живот је био тежак и пре рата у Украјини. Већина кућа нема основну инфраструктуру, као што су вода, унутрашњи тоалети или централно грејање, иако зимске температуре често падну и на -10 степени Целзијуса.
24. 02. 2026. у 09:43
Коментари (0)