НАСЛЕДНИЦИ БЕЗ МИЛОСТИ: Ватерполисти Србије победили Италију на старту Светске лиге

С. К.

18. 01. 2022. у 22:50

НОВИ тим – стара прича. Наслединици су наставили као и њихови славни претходници и у првом колу групе Ц европских квалификација Светске лиге у Шапцу су надиграли ватерполисте Италије са 12:9 (3:1, 3:3, 3:2, 3:3).

Олимпијски победници су од почетка диктирали ритам. Одлично су се бранили,опасно нападали. Једно време их је мучио играч више, али је прорадио када је било најважније, у другом полувремену. Срби су све време водили и ниједног тренутка светском прваку нису допустили да изједначе. У првој четвртини наши су брзо повели са 2:0, али се упорни Италијани нису предавали.

Дисали су "делфинима" за врат, нису се предавали ни када су пулени Дејана Савића водили са 4:1. Све до средини треће четвртине „азури“ су имали прикључак. Срећом, код 6:5 прорадио је и српски играч више и убрзо су наши повели са 8:5. Покушавали су Италијани да се примакну, а све дилеме око победника решио је два и по минута пре краја Драшовић голом за 11:7.

Капитен Србије Бранислав Митровић није могао да сакрије одушевљење и захвалио се навијачима на подршци.

- Захвалан сам Шапчанима на великој подршци. Када су сви у базену запевали химну, најежио сам се и нисмо имали другу опцију него да победимо и тако обрадујемо наш народ. Ово је за нас битна победа и надам се да ћемо наставити у истом ритму - нагласио је Бранислав Митровић.

Бранислав Митровић/Фото: Н.Параушић

Селектор Дејан Савић је био свестан да су младе снаге имале велику жељу да се покажу у што бољем светлу.

- Хвала Шапчанима на дивној атмосфери, још једном су показали да су љубитељи ватерпола. Утакмица је била жива, активна, а у обе екипе млади играчи су жарко желели да се докажу. Нама је било битно да победимо, а сада можемо у Словачку да поведемо још млађи тим – истакао је селектор Србије Дејан Савић.

"Делфини" су у другом колу слободни, а у трећем, 8. марта гостују у Словачкој.

БАЗЕН: Градски у Шапцу. Гледалаца: 1.500. Играч више: Србија 13 (6), Италија 12(4). Петерци: Србија 1 (1), Италија 1(0)

СРБИЈА: Ристичевић, Мандић 3, Драшовић 2, Ранђеловић 2, Лазић, Вицо, Страхиња Рашовић 3 (1), Лукић 1, Вучинић, Радуловић, Стојановић, Виктор Рашовић 1, Митровић (11 одбрана).

ИТАЛИЈА: Дел Лунго (13 одбрана), Де Фулвио 1, Дамонте, Дел Басо, Фондели 2, Пачалијев, Грата 1, Канела, Прешути 1, Ди Мартире, Ди Сома, Марцијали 4, Никозија.

БОНУС ВИДЕО: Навијачи на величанствен начин дочекали Новака

ТРЕБАЛЕ МУ ПАРЕ ЗА ТИКЕТ, ПА УЗЕО ЖЕНИНУ КАРТИЦУ: Дошла је са посла уморна и одмах легла да спава, то ми је била идеална шанса (ВИДЕО)

ТРЕБАЛЕ МУ ПАРЕ ЗА ТИКЕТ, ПА УЗЕО ЖЕНИНУ КАРТИЦУ: "Дошла је са посла уморна и одмах легла да спава, то ми је била идеална шанса'' (ВИДЕО)

"Кладионичарске приче" Милана Ђурице су видео-пројекат компаније Новости намењен свим љубитељима спортског клађења који могу да уживају у занимљивим причама нашег чувеног типстера и његових гостију.

22. 03. 2024. у 16:01