ПРЕКО ЗВЕЗДЕ ДО ФИНАЛА КУПА: Ватерполисти Радничког славили у драматичном финишу

27. 12. 2021. у 21:02

ВАТЕРПОЛИСТИ Радничког пласирали су се у финале Купа Србије, где ће се за трофеј борити са екипом Новог Београда, пошто су у полуфиналу, после велике драме у финишу, надиграли Црвену звезду, на њеном базену, резултатом 9:8.

Д.Стјепановић

Звезда је повела поготком Ђурђића из контранапада, после два минута игре, док је Крагујевчанима требало пет минута да начну мрежу голмана јуниорске репрезентације Владимира Мишовића, али су онда у врло кратком периоду везали три гола, преко Укропине, Ћука и Радуловића за 3:1 на крају прве четвртине.

Радуловић је потом постигао још један погодак за „плус три“ (4:1), а Раднички је средином друге деонице дошао и до четири гола разлике, преко расположеног Тохоља, који је претходно изнудио и два петерца (8:4). Ипак, Басара је смањио са играчем више у финишу полувремена. а у наставку сусрета Танкосић је реализовао петерац и вратио свој тим у игру (6:4).

Узвратили су одмах Шумадинци са сва слична поготка из контри Алексе Укропине и Милоша Миличића и убрзо су поново имали четири гола предности – 8:4. Покушавали су Београђани на све начине да се врате у игру, чак су добијали и два играча више, али је два шута из такве ситуације одбранио расположени Лазар Добожанов. Ипак, ништа није могао да уради када је досуђен петерац који је реализовао Гаврил Суботић за 8:5 пред последњу деоницу.

Одлучујући период био је изузетно буран. Пет минута пре краја судије су доделиле Звезди четврти петерац на утакмици (9:7), а као да то није било довољно, већ је искључење са правом замене добио и МВП Светског првенства за јуниоре, Марко Радуловић. Звезда је искористила све поклоне, потом и играча више преко Танкосића за само гол заостатка на 2:44 до краја меча (9:8). Потом је Раднички имао неколико прилика да реши меч, као и Звезда за изједначење на другој страни, али су мреже мировале до краја.

Најефикаснији у победничком саставу били су Алекса Укропина и Марко Радуловић са по два гола, док је у пораженом тиму предњачио Танкосић са четири.

Била је то трећа овосезонска победа Радничког над „црвено-белима“, пошто су претходно славили у Супер лиги Србије и Регионалној лиги.

Крагујевчани су се тако четврти пут узастопно пласирали у финале Купа Србије, где ће покушати да освоје трећи трофеј у историји. Финални меч на програму је у уторак, од 19 часова, уз директан пренос на РТС2. У првом полуфиналном дуелу Нови Београд је надиграо Партизан са 8:5.

Раднички – Ц. Звезда 9:8 (3:1, 3:2, 2:2, 1:3)

БЕОГРАД – Базен: „Милан Гале Мушкатировић“.

Судије: Иван Раковић и Игор Виријевић.

РАДНИЧКИ: Добожанов, Бранковић, Станојевић, Јанковић 1, Ћук 1, Круг, Укропина 2, Пљеванчић, Тохољ 1, Миличић 1, Лукић, Врлић 1, Тодоровски, Радуловић 2. Тренер: Урош Стевановић.

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Мишовић, Танкосић 4, Ђурђић 2, Марковић, Суботић 2, Милојевић, Пјешивац, Басара 1, Рађен, Вукићевић, Гардашевић, Радовић, Ивановић, Смиљевић. Тренер: Александар Филиповић.

ПАЛА ОДЛУКА! Ево кога је Новак Ђоковић одабрао за тренера, мастерс у Риму све открио (ВИДЕО)

Новак Ђоковић је недавно завршио више него успешну сарадњу са хрватским тренером Гораном Иванишевић, а сада је постало јасно и ко ће бити Нолетов тренер на римском мастерсу.

06. 05. 2024. у 21:35