ШУМАДИНЦИ СВЕ ДАЉЕ ОД Ф8: Ватерполисти Радничког и Новог Београда остали празник шака у четвртом колу Лиге шампиона

С. К.

01. 12. 2021. у 20:59

ШУМАДИНЦИ никако да пронађу жељену игру у Лиги шампиона.

Ватерполисти Радничког су после прексиноћњег пораза у Сплиту од Јадрана (8:9 - 1:2, 2:2, 1:0, 4:5), у четвртом колу групе А, све даље од Ф8 (30. јун - 2. јул) у Београду. Крагујевчани у петом колу, 14. децембра дочекују Динамо Тбилиси и за очекивати је да остваре прву победу у елити.

Прексиноћ против Јадрана били су егал све до шест минута пре краја. Играли су врло добро у одбрани, на голу је блистао Лазар Добожанов са 14 одбрани, али нису били убојити у нападу. И чим им је пала концентрација били су кажњени, јер су Сплићани превођени надахнутим петоструким стрелцем Јерком Маринић- Крагићем, за три минута направили серију 4:1 за 9:6. Покушали су Крагујевчани да у самом финишу направе чудо, али за више од 8:9 нису имале снаге.

Нови Београд је у Будимпешти доживео други пораз у сезони. "Вукове" су потопили надахнути играчи Ференцвароша - 10:11 (3:3, 3:4, 3:4, 1:0). Душан Мандић и другови су се до краја борили, али нису имали идеју како у одбрани да зауставе четвороструког стрелца центра Немању Убовића и да надмудре расположеног голмана "Фрадија" Сома Вогела, који је зауставио чак 17 шутева. Изабраници Владимира Вујасиновића у петом колу, 14. децембра дочекују Брешу.