ТУЖАН ДАН ЗА СРПСКИ БОКС: Преминуо Мирослав Поповић

08. 11. 2021. у 21:53

ЧЛАН Борда Светске боксерске федерације и некадашњи тренер репрезентације Југославије, Мирослав Поповић, преминуо је у Београду, у 76. години.

Некадашњи боксер, тренер, селектор репрезентације Југославије и дугогодишњи истакнути спортски радник рођен је 4. августа 1946. године на Цетињу.

Као такмичар панчевачког Динама био је шампион Војводине, а као тренер са екипама и појединцима на разним међународним такмичењима освојио је око 200 медаља, од тога 34 златне.

У јануару 1976. проглашен је за најбољег тренера у Југославији за младе боксере, а већ годину касније био је тренер првог састава београдског Радничког са којим је четири године узастопно био шампион бивше државе.

Многи љубитељи племените вештине сматрају да је највише постигао са Вукашином Добрашиновићем, који је успео да освоји бронзане медаље на Европском и Светском шампионату, такође био је и освајач Златне рукавице, док је његов Дамир Шкаро на Олимпијским играма у Сеулу стигао до бронзаног одличја.

БОНУС ВИДЕО: Вулин, Боровчанин и Рој Џонс јуниор у арени

(Ало)

НОВАК ЂОКОВИЋ НИЈЕ ОЧЕКИВАО ОВО: Енди Мареј тражи да се због њега направи преседан на Ролан Гаросу

Жудели су љубитељи тениса да поново гледају тениски дерби Новак Ђоковић - Енди Мареј, али од тога неће бити ништа. Бар не ове седмице на турниру АТП Женева опен. На Ролан Гаросу? Можда. Али, пред тај, предстојећи гренд слем, који почиње у седмици пред нама, десила се једна занимљива ствар.

21. 05. 2024. у 20:48