ЗАХАРОВА ЗАГРМЕЛА: Немачка одбија да призна геноцид!
ПОРТПАРОЛКА министарства спољних послова Марија Захарова изјавила је данас да је Берлин одбио да призна блокаду Лењинграда од Трећег рајха као чин геноцида.
FOTO: AP/Tanjug
- Власти Савезне Републике Немачке упорно одбијају да званично признају злочине Трећег рајха против човечности као акте геноцида над народима Совјетског савеза, почињене у периоду Великог отаџбинског рата. Пре свега, они одбијају да признају блокаду Лењинграда као такав злочин. То произилази из недавног одговора Министарства спољних послова Немачке на ноту амбасаде Русије у Немачкој, са одговарајућим захтевом руске стране - рекла је она.
У дипломатској ноти амбасаде Русије у Берлину, која је доступна РИА Новости, наводи се да Москва инсистира на званичном немачком признавању злочина Трећег рајха као чин геноцида.
У документу се примећује "контрадикторни приступ питању званичног признавања злочина против човечности као чинова геноцида, почињених од Немачке у прошлости".
На тај начин, додаје се, Берлин је признао злочине геноцида из доба колонијализма, али то још није учињено у вези са делима против народа Совјетског савеза у периоду Другог светског рата.
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
ДРАМА НА НЕБУ: Руски авиони избацили уређаје близу британског носача авиона, хитно дигнути Ф-35
ВЕЛИКА Британија пресрела је два руска авиона након што је преместила носач авиона ка Арктичком кругу ради подршке мисијама НАТО.
06. 07. 2026. у 09:38
НОВИНАРКА МАРИЈА НАЂЕНА МРТВА У АУТУ: Камере снимиле последње тренутке
ГРЧКУ је потресла вест о изненадној смрти новинарке Марије Антонијанаки, која је пронађена мртва у свом аутомобилу у Ираклиону на Криту.
06. 07. 2026. у 10:26
"СПАВАО БИХ С ЊОМ И ОЖЕНИО ЈЕ!" Скандал премијера Аустралије са Кајли Миног - оженио се пре 6 месеци, а сад се извињава
АУСТРАЛИЈСКИ премијер Ентони Албанезе упутио је недвосмислено извињење због коментара о поп звезди Кајли Миног које је прошле недеље изнео током гостовања у једном подкасту. Његове изјаве изазвале су талас осуда, а критичари су их назвали „потпуно непримереним” и поручили да „омаловажавају функцију премијера”, пише Би-Би-Си.
06. 07. 2026. у 18:21 >> 18:21
Коментари (0)