ЗВЕЗДА ХИТА КА ПРВОМ МЕСТУ: Крка разбијена, црвено-бели протутњали кроз Ново Место

20. 04. 2021. у 20:04

КОШАРКАШИ Црвене звезде остварили су битну победу у борби за прво место на крају лигашког дела АБА лиге. Црвено-бели су разбили Крку у Новом Месту са 98:57 у одложеној утакмици 18. кола регионалног такмичења.

Само један тим је постојао данас на паркету дворане "Леон Штукељ". Клуб из Београда се за све питао од првог до последњем минута и дошао на корак од обезбеђивања челне позиције пред плеј-оф.

Да би Звезда то урадила мора у последњем колу да победи Задар у Хрватској. Црвено-бели су без сумње фаворити и у тој утакмици.

Што се сусрета у Словенији тиче изабраници Дејана Радоњића су од старта немтнули жесток ритам у одбрани и Крку свели на свега девет поена после 10 минута кошарке, а 22 у првом полувремену.

Уз тако квалитетну игру у дефанзиви лако се долазило до поена у нападу, што је гостима омогућило да на одмор оду са предношћу од 33 разлике - 55:22.

Није Звезда посустала у наставку утакмице, наставила је да повећава разлику, све до максималних 43 разлике - 89:46.

Екипа из Новог Места ће опстанак у АБА лиги покушати да обезбеди против ФМП-а у Железнику. Тријумф у главном граду Србије би их оставио у елитном друштву.

Најефикаснији код црвено-белих био Марко Симоновић са 15 поена, док је Дуоп Рит додао 13. Код Крке највише се истакао Адин Врабац са 10 поена, колико је постигао и искусни Рок Стипчевић.

Звезда сада има учинак 22-3, а тим словеначки клуб 8-17.

Запратите Новости спорт на Фејсбуку

РУСИЈА ЈЕ ЗГРОЖЕНА: Ово је најновији услов за Русе да би учествовали на Играма Париз 2024

РУСИЈА ЈЕ ЗГРОЖЕНА: Ово је најновији услов за Русе да би учествовали на Играма "Париз 2024"

РАТ у Украјини, односно "Специјална војна операција" како то Русија назива, још једном је у први план избацио и спорт. Најновије вести на тему "спортске санкције Русима" изнедриле су "додатак" који је прилично шокирао Русе.

27. 04. 2024. у 17:47