РАДОЊИЋ ПОСЛЕ ПОБЕДЕ НАД ЦИБОНОМ: Контролисали смо утакмицу и држали конце игре у нашим рукама

КОШАРКАШИ Црвене звезде победили су Цибону са 85:63 у одложеној утакмици 14. кола АБА лиге, а утиске после меча изнео је тренер црвено-белих Дејан Радоњић.

РАДОЊИЋ ПОСЛЕ ПОБЕДЕ НАД ЦИБОНОМ: Контролисали смо утакмицу и држали конце игре у нашим рукама

ФОТО: КК Црвена звезда/АБА лига

Он је истакао да је његова екипа на овом мечу држала све конце у својим рукама.

- Контролисали смо дешавања на терену свих 40 минута, од самог почетка смо радили и градили резултат и кроз читаву утакмицу држали све конце у нашим рукама - рекао је Радоњић.

Победник овог меча се ниједном није доводио у питање.

- Било је мало времена после дуела са Партизаном, али није нас оптрећивало то колико ситуација и проблеми са играчима. То је нешто што је било и највеће оптерећење, али сви остали дали свој допринос у овој победи.

За црвено-беле на овом мечу нису играли Дејан Давидовац и Бранко Лазић, док Огњен Добрић није улазио у игру јер је осетио бол после утакмице са Партизаном.

- Надам се да ће прегледи показати да није ништа озбиљно и да ћемо са већим бројем играча моћи да наступамо у следећим мечевима.

Звезду у наставку недеље очекују тешке утакмице. Екипа са Малог Калемегдана најпре гостује Панатинаикосу у петак у Евролиги, а онда потом игра важан дуел у АБА лиги против Будућности у Подгорици.

Тренер Цибоне Владимир Јовановић упркос убедљивом поразу био је задовољан игром екипа у појединим деловима утакмица.

- Црвена звезда сваку утакмицу игра озбиљно, не бирају мечеве, што се видело и по минутажи носилаца игре. Стали су у став, одиграли чврсто, и уз то имали одличну шутерску утакмицу. Ми смо млада екипа, која је одиграла утакмицу на једну лопту у суботу против Будућности, и данас нисмо имали снаге да се супротставимо Звезди - рекао је Јовановић.

Доста се причало о његовој одлуци да преузме екипу из Загреба. Он истиче да је изузетно примљен у престоници Хрватске.

- Одлука је била чисто кошаркашка, примљен сам изванредно, Цибона је велики европски бренд, имамо младу и екстремно талентовану екипу, али ће бити потребно и време да вратимо Цибону тамо где припада. Циљеви су највиши у домаћим оквирима, а у АБА лиги идемо утакмицу по утакмицу, и већ се окрећемо следећој утакмици  - казао је Јовановић.

Цибона наредни меч игра против тима који је Јовановић до скоро тренирао - ФМП-а.

Запратите Новости спорт на Фејсбуку

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi

КРАЈ БАЈКЕ: Зверев стаје на пут најлепшој причи Вимблдона

КРАЈ БАЈКЕ: Зверев стаје на пут најлепшој причи Вимблдона

АРТУР Фери освојио је срца многих љубитеља тениса широм света сјајним наступом на Вимблдону, али верујемо да ће се његова авантура данас окончати пошто ће са супротне стране мреже на "Централном терену" бити моћни Саша Зверев (14.30).

10. 07. 2026. у 12:00

Коментари (0)

ОСВЕЖЕЊЕ, АДРЕНАЛИН И ПОРОДИЧНА ЗАБАВА: Водич кроз најбоље аква-паркове у Србији овог лета!