ЗВЕЗДА ВОДИЛА, АЛИ ПОКЛЕКЛА У ЗАВРШНИЦИ: Седми пораз у низу, црвено-бели имали +10, то није помогло!

А. Илић

02. 03. 2021. у 20:36 >> 23:23

КОШАРКАШИ Црвене звезде поражени су на домаћем терену од Бајерна у оквиру 27. кола Евролиге 76:78

Имају кошаркаши Црвене звезде за чиме да жале након седмог пораза у низу у Евролиги. Прва четвртина играна је на мали број кошева. Пет минута Звезда није успела да постигне кош. Након тога кренули су знатно боље и успели да је заврше резултатом 10:15.

Звезда у другој четвртини успоставља контролу игре, долази до предности, а након 20 минута и до осетније предности 27:21. До краја четвртине 35:31.

Успева Црвена звезда у трећој четвртини да дође до двоцифрене предности, а тај период игре добија са 57:50. Ипак, у последњој четвртини на терену је постојао само Бајерн.

Баварци попут првог меча долазе до поена преко Лучића и Болдвина. Иако се српски репрезентативац није видео у прве три четвртине, у последњој је у одлучујућим моментима поентирао.  Све време пратио га је расположени Вејд Болдвин. На крају заслужена победа 76:78.

Црвена звезда – Бајерн Минхен 76:78 (10:15, 25:16, 22:19, 19:28)

Судије: Гарсија, Сукис, Силва

Дворана: “Александар Николић”, Београд

Црвена звезда: Хол, Волден 15, Лојд 26, Ускоковић 5, Давидовац 3, Лазић 2, Раданов, Добрић 13, Симоновић 5, Јагодић-Куриџа 7, Симанић, Кузмић

Бајерн Минхен: Вајлер-Беб 6, Болдвин 27, Крамер, Сили 3, Рејнолдс 13, Лучић 10, Амаиз, Зипсер 2, Гист 6, Џонсон, Шишко 9, Радошевић 2

КРАЈ МЕЧА

76:78 - Погађа Лучић пенале, а брзу тројку погађа Кори Волден. Остаје Звезди нада да у три секунде може до изненађења.

71:76 - Болдвин погађа нову тројку. Са друге стране Џордан Лојд губи лопту. Остало је 24 секунде до краја меча.

71:73 - Погађа за Звезду Лојд, а са друге стране погодио је

68:68 - Лучић погађа тројку за Бајерн, то су његови први поени и Радоњић зове тајм-аут. Ни то није помогло домаћима, па је Болдвин овога пута погодио оба пенала за изједначење које дуго нисмо видели.

68:61 - Са друге стране исто тако игра Џордан Лојд који до сада убацује 21 поен. У следећем нападу поново поентира Американац.

64:61 - Болден не хаје за одбрану Звезде вечерас. Поново поентира без много проблема.

64:59 - Четири од четири шутира Давидовац за два вечерас. Прецизан је када год је то било најпотребније.

62:59 - Вилер-Баб погађа три бацања, потом и Џејмс Гист поентира Звезда само на три поена предности.

62:54 Гист је успео да из пивота да погоди, али Давидовац погађа на другој страни за три! Темпо не пада и Звезда се добро држи са њим.

59:52 - Болдвин је преузео одговорност, долази до 18 поена са 6/9 за два поена. Узвраћа Јагодић-Куриџа.

КРАЈ ТРЕЋЕ ЧЕТВРТИНЕ

57:50 - Болдвин погађа уз звук сирене тројку. Те Звезда на "само" минус седам пред последњу деоницу.

51:43 - Сили тројком спушта поново на -7

51:41 - Поенима са пенала Лојд доноси двоцифрену предност домаћину. Први пут у мечу Звезда на +10

49:41 - Волден, Марко Јагодић Куриџа и Добрић погађају за Звезду која поново одлази на осам поена.

43:36 - Симоновић за три! Не узвраћа Лучић и поново је Зведа у налету, јер је Лојд уз контакт који није суђен погодио.

35:36 - Поенима Рејнолда преокренули су гости.

35:34 - Рејнолдс је одиграо леђима против Кузмића, погодио уз фаул и убацио додатно. Гост је поново веома близу.

КРАЈ ДРУГЕ ЧЕТВРТИНЕ

35:31 - Лојд долази са пенала до 15. поена у мечу. Са друге стране Лучић промашује поново за три.

33:31 - Жан Марк Шишко погађа трећу тројку. Чини се да му играчи Црвене звезде дозвољавају превише простора са дистанце.

33:27 - Минут одмора тражи је Радоњић након пед везаних поена Болдвина. Лојд везује четири поена, потом два Волден.

27:24 - Таман што је успела Звезда да се одвоји петим везаним поеном Вејд Болдвин смањује на три поена заостатка.

27:21 - Погађа поново Лојд, па Алекса Ускоковић полаже уз фаул. био је прецизан након фаула. Расте предност Звезде. Поново са друге стране погађа Болдвин.

22:19 Погодио је Болдвин, потом Лојд лаганим полагањем поново врађа Звезду на три поена предности.

20:17 - Серија Звезде 10:2 у другој четвртини. Погађа Добрић тројку, Звезда води.

17:17 - Звезда прави мини серију. Ускоковић храбро улази у рекет и полаже, а онда Јагодић-Куриџа погађа трећу тројку црвено-белих! Нерешено је

12:17 - Добрић је изнудио контакт при шуту што му је донело два пенала и био је прецизан. Звезда је на 26,7 одсто за два поена. Рејнолдс уписује осми поен.

КРАЈ ПРВЕ ЧЕТВРТИНЕ

10:15 - Погађа Кори Волден за три, потом Давидовац краде лопту, али не користе то играчи звезде. Док са друге стране Рејнолдс убацује лаке поене.

7:13 - Тим Дејана Радоњић игра добру одбрану, али офанзива није на потребном нивоу. Болдвин пробија зонску дефанзиву и поентира. Потом и Шишко за три поена.

7:8 - Пети поен Џордана Лојда, погодио је Американац овога пута за три.

4:8 - Лојд након више од пет минута уписује прве поене у мечу за домаћи тим. Рејнолдс везује четири поена за Бајерн.

0:4 - Грч у екипи Црвене звезде на самом старту меча. Не успевају играчи Звезде четири минута да постигну кош. Док Бајерн убацује само четири .

Пратите "Новости спорт" на Фејсбуку

ТРЕБАЛЕ МУ ПАРЕ ЗА ТИКЕТ, ПА УЗЕО ЖЕНИНУ КАРТИЦУ: Дошла је са посла уморна и одмах легла да спава, то ми је била идеална шанса (ВИДЕО)

ТРЕБАЛЕ МУ ПАРЕ ЗА ТИКЕТ, ПА УЗЕО ЖЕНИНУ КАРТИЦУ: "Дошла је са посла уморна и одмах легла да спава, то ми је била идеална шанса'' (ВИДЕО)

"Кладионичарске приче" Милана Ђурице су видео-пројекат компаније Новости намењен свим љубитељима спортског клађења који могу да уживају у занимљивим причама нашег чувеног типстера и његових гостију.

22. 03. 2024. у 16:01