БЕЗ БЕЛЕ ЗАСТАВЕ: Рукометашице Србије у Лунду против Шведске у борби за Европско првенство
ОДВАЖНО у Лунду. Рукометашице Србије сутра (18.10) у Лунду у четвртом колу квалификационе групе 5 за одлазак на ЕП од 3. до 20.децембра ове године у Пољској, Румунији, Чешкој, Словачкој и Турској излазе на мегдан фаворизованим Швеђанкама. Наше даме се надају да ће да одиграју боље него у Крагујевцу и покушаће да се реванширају за пораз Скандинавкама - 26:29.
FOTO: Ata images
Селекторка Сандра Колаковић неће моћи да рачуна на капитенку Катарину Крпеж-Шлезак, али се нада да ће девојке напредовати у односу на први меч, када су пале у другом полувремену. Српкиње неће имати ни притисак домаћег терена, играће растерећеније, па није искључено и да изненаде Швеђанке, којима победа осигурава пласман на шампионат Старог континента.
- Надамо се да ћемо други меч са Шведском да одиграмо боље, да нећемо да примамо лаке голове и да ћемо се борити до краја. Жао нам је што наша борба у првом мечу није награђена победом - истиче за сајт РСС Сања Радосављевић.
И пре дуела са Швеђанкама Колаковићка је нагласила да су за Србију пресудни дуели са Литавнијом (8.априла) и Украјном (12.априла).
У другом мечу групе 5 у недељу Литванија од 14.10 дочекује Украјину.
ТАБЕЛА: Шведска 6, Србија 4, Украјина 2, Литванија 0 бодова.
Препоручујемо
"МОЖЕТЕ ДА МИСЛИТЕ ШТА ГОД ЖЕЛИТЕ..." Селектор Холандије након испадања од Марока
30. 06. 2026. у 10:04
ШОК ЗА ШПАНИЈУ! Освајач златне лопте ван терена до краја Светског првенства
30. 06. 2026. у 09:35
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
ФРАНУЦУЗИ У СТИЛУ ОТВАРАЈУ НОКАУТ ФАЗУ: Швеђани немају потребан квалитет да се носе са "триколорима"
ФРАНЦУСКА започиње нокаут фазу Светског првенства 2026 дуелом против Шведске на "Метлајф стадиону" (23.00), где ће бити одиграно и велико финале шампионата. "Триколори" су групну фазу завршили са максималним учинком и оправдали улогу једног од главних фаворита за освајање титуле, док су Швеђани до шеснаестине финала стигли као једна од осам најбољих трећепласираних селекција.
30. 06. 2026. у 06:30
ЛАПСУС ИЛИ САМОУВЕРЕНОСТ?! Селектор Хрватске: "Када прођемо Португал, видећемо шта и како даље!"
Фудбалери Хрватске играће у шеснаестини финала Мундијала против Португала. На папиру Кристијано Роналдо и другови су фаворити, али то ништа не мора да значи на терену. Селектор фудбалске репрезентације Хрватске Златко Далић обратио се јавности пред овај дуел.
29. 06. 2026. у 08:42
УМРЛА ЈЕ У БОЛОВИМА, У 47. ГОДИНИ Њену смрт Милош никада неће прежалити: "Болест је брзо напредовала"
"БОЛЕСТ је брзо напредовала. За само седам година она је легла у кревет и била је непокретна до смрти."
25. 06. 2026. у 10:29
Коментари (0)