ЖАЛГИРИС СЛАВИО ПРОТИВ ЗВЕЗДЕ (75:62): Црвено-бели постигли четири поена у последњој четвртини

А. Илић

23. 02. 2021. у 18:30 >> 20:53

КОШАРКАШИ Жалгириса у одложеном мечу 24. кола Евролиге савладали су Црвену звезду 75:62

Кошаркаши Црвене звезде поражени цу од Жалгириса у Каунасу иако су у једном тренутку меча имали предност од 12 поена.

Звезда је након прве четвртине имала предност 22:26, на полувремену су имали предност изабраници Дејана Радоњића 40:44.

Крајем треће четвртине Жалгирис успева да успостави контролу у игри. Дозволили су Звезди свега 14 поена.

Игра Звезде се у потпуности распала у последњој четвртини, у којој је београдски евролигаш постигао свега четири поена!

Жалгирис – Црвена звезда 75:62 (22:26, 18:18, 20:14, 15:4)

Жалгирис: Волкап 6, Лекавичиус 6, Хејс 16. Јанкунас 4, Лукосиунас, Милакнис, Гебен 2, Рубит 15, Јокубаитис, Вастуриа, Григонис 17, Ловерњ 9.

Црвена звезда: Волден, Лојд 16, Ускоковић 9, Лазић 2, Раданов, Добрић 8, Симоновић 16, Јагодић Куриџа 4, Симанић, Кузмић 2.

КРАЈ МЕЧА

75:62 - Погађа Рубит, са друге стране убацује поене Давидовац. Који већ у наредном нападу прави фаул у нападу.

71:60 - Тек након шет и по минута успева Лојд да убаци прве поене за Звезду у последњој четвртини.

66:58 - Звезда је последњу деоницу отворила у грчу. Пет минута гости су били без коша, док су са друге стране погађали Рубит и Јанкунас по два пута. Звезда успева да одигра одбрану, али сваки напад заврши промашајем или изгубљеном лоптом.

ТРЕЋА ЧЕТВРТИНА

60:58 - Половичан је био Ловерњ са пенала, потом погађа Лекавичијус. Поново на плус пет домаћин. Имала је звезда последњи напад, али и Жалгирис два фаула. Отворио се Лојд и погодио у последњој деоници.

57:55 - Добрић погађа преко Григониса, са друге стране поентира Ловерњ. Дуго смо чекали поене Џордана Лојда, дошао је до лаких полагањем.

55:50 - Звезда из друге четвртине као да није у дворани. Заборављен је био Хејз на шуту за три поена. Дуго стоји звезда на шест поена. Покушава Раданов, хвата лопту у нападу, покушава поново, одбранио се Жалгирис. Дуго без поена на обе стране.

52:50 - Григонис је био прецизан са пенала - након дуго времена Жалгирис води. Проблема је имао Алекса Раданов да пренесе лопту на половину Жалгириса. Након фаула неуспешан Раданов на полагању.

50:50 - Григонис представља велики проблем за Звезду. Изједначује домаћин након пет минута игре у трећој деоници. 10:6 за Жалгирис у трећој четвртини. Након тајм-аута Добрић губи лопту и одмах прави фаул над Григонисом.

45:50 - Валкап погађа за три. Жалгирис прилази на минус три. Поново Ускоковић враћа Звезду на пет.

45:48 - Поентирао је Ускоковић на почетку треће деонице потом и Бранко Лазић .

ДРУГА ЧЕТВРТИНА

40:44 - Рубит је погодио са пенала, Ускоковић погађа тројку за Звезду, а Лекавичијус флотером поново спушта Звезду на четири.

35:41 - Симоновић је за сада нерешива енигма. Лојд прави већ други п

35:39 - Рубит и Григонис спустили су заостатак на минус четири.

30:39: Хејс постиже 13. поен, потом Григонис успева да направи простор поред Добрића и погађа за три поена. Жалгирис поново у једноцифреном дефициту. Скаче Лазић у нападу, али Лојд не користи прилику са тројке да поново подигне предност Звезде. Неколико конфузних напада Звезде, а у једном од њих фаул у нападу Лојда.

22:35 - Прикључује се шутерској клиници и Огњен Добрић, нова тројка за Звезду.

22:32 - Мини серијом од 5:0 почела је Звезда другу четвртину. Давидовац је погодио три, пре тога Марко Симоновић био је прецизан са пенала. Девет асистенција имала је Црвена звезда до овог тренутка. Одличан проток лопте Звезде.

ПРВА ЧЕТВРТИНА

22:26 - Три тројке у првој деоници погодио је искусни Марко Симоновић који је убацио 11 поена. Одличан старт Црвене звезде, код гостију истакао се Хејс са 10 поена.

15:18 - Марко Симоновић са пет поена доноси Црвеној звезди прво вођство у мечу.

10:9 - Осам поена постигао је Хејс, два Ловерњ. Црвена звезда две изгубљене лопте на почетку. Кузмић и Ускоковић поенима држе Звезду близу зелених.

5:5 - Џордан Лојд постигао је прве поене у мечу. Хејс постиже двојку па тројку за свој тим. Враћа одмах Лојд

0:0 - Почела је утакмица у Каунасу.