КУВА СЕ У ПАРТИЗАНОВОЈ ГРУПИ: Тренто изненадио Локомотиву

20. 01. 2021. у 22:18

ИТАЛИЈАНСКА екипа умало испустила предност од 22 поена разлике.

Кошаркаши Трента савладали су Локомотиву из Кубања резултатом 96:84 у утакмици другог кола Топ 16 фазе Еврокупа и тако закомпликовали ситуацију у Групи Ф, у којој се поред поменутих тимова налазе и Партизан и француски Метрополитан.

Одлично је италијански клуб почео меч, након прве четвртине имао је предност од 15 поена а до полувремена разлика се увећала. Изабраници Николе Бријенце су до завршетка првих 20 минута било је чак +22.

Међутим Локомотива се није предавала, биле су "машиновође" на прагу преокрета, приближили су се на 81:78, али као да за више није било снаге.

Најбољи појединац сусрета био је Трентов Лук Меј са 25 поена, а уз то је уписао и чак 15 скокова. Пратио га је Џејкори Вилијамс са 17 поена.

Код Локомотиве истакао се Џамал Крафорд. Искусни Американац убацио је 20 поена.

Тренто се првом победом у Топ 16 фази изједначио са Партизаном са скором 1:1, на првом месту је Метрополитан који има максималан учинак. Изненађујуће, Локомитива је на зачељу табела са два пораза из исто толико утакмица.