НИСУ ЗАБОРАВИЛИ АВДИЈИНУ ПОРУКУ О СРБИЈИ И КОСОВУ: Американци једним потезом одушевили наш народ (ВИДЕО)

Александар Илић
Александар Илић

08. 12. 2020. у 14:00

NBA draft je održan prošlog meseca, a jedan od igrača koji je privukao najviše pažnje bio je Deni Avdija.

НИСУ ЗАБОРАВИЛИ АВДИЈИНУ ПОРУКУ О СРБИЈИ И КОСОВУ: Американци једним потезом одушевили наш народ (ВИДЕО)

Фото: Приватна архива

Sin nekadašnjeg kapitena Crvene zvezde Zufera Avdije tada je u živom programu rekao da je Kosovo deo Srbije, a sada se čini da u SAD to nisu zaboravili.

Avdija praktično sve vreme pored Izraela, za čiju reprezentaciju nastupa, promoviše i Srbiju, pošto je svojim izjavama u nekoliko navrata isticao njenu važnost.

On je tokom NBA drafta prvo nosio bedž zastava Izraela i Srbije, potom je rekao da njegov otac potiče "sa Kosova, iz Srbije", a onda i poručio da je njegov otac Srbin.

I u Americi su to dobro zapamtili, naročito njegov klub Vašington.

Vizardsi su bili ti koji su draftovali Denija Avdiju, a sada su prilikom zvaničnog fotografisanja u klupskoj opremi istakli i srpsku zastavu.

Oni su na Tviter profilu okačili kratak video uz opis "Denijevo prvo fotografisanje u NBA ligi", posle kojeg su stajale zastave Izraela i Srbije.,

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ЗВЕЗДА МОЖЕ ДИРЕКТНО У ОСМИНУ ФИНАЛА ЛИГЕ ЕВРОПЕ: На њој је да победи Селту, а за остало ћемо видети...

ЗВЕЗДА МОЖЕ ДИРЕКТНО У ОСМИНУ ФИНАЛА ЛИГЕ ЕВРОПЕ: На њој је да победи Селту, а за остало ћемо видети...

Црвена звезда у четвртак увече дочекује Селту на "Стадиону Рајко Митић" (21.00) у једној од кључних утакмица лигашке фазе Лиге Европе, у тренутку када је борба за пласман у нокаут рунду изузетно згуснута. Српски шампион се налази на 11. месту са 13 освојених бодова, док су гости из Галиције три позиције ниже са само бодом мање.

29. 01. 2026. у 07:00

Коментари (0)

НЕМА ПРЕДАЈЕ, КОСОВО ЈЕ СРБИЈА! Навијачи Селте одушевили цео стадион на мечу против Звезде (ФОТО)