ВЕЧИТИ ДЕРБИ У ФИНАЛУ КУПА: Партизан победио Војводину, за трофеј игра против Црвене звезде

Часлав Вуковић

16. 02. 2024. у 23:05

КОШАРКАШИ Партизана други су финалисти Купа Радивоја Кораћа пошто су у полуфиналу у нишком "Чаиру" победили Војводину са 80:67 (24:22, 19:14, 17:14, 20:17).

Црно-бели су успели да дођу до утакмице за тофеј у којој ће му ривал бити актуелни бранилац титуле, екипа Црвене звезде.

Што се утакмице тима из Београда и Новог Сада тиче, изабраници Жељка Обрадовића су заслужено славили, иако је састав Милоша Исакова Ковачевића пружио веома добар отпор.

Најбољи показатељ за то је да је Партизан тек средином треће четвртине после тројке Френка Каминског први пут стигао до двоцифрене предности - 53:42.

Прва четвртина је била добра што се напада тиче за обе екипе. Ипак, црно-бели су у другом кварталу стегли одбрану и ривала оставили на свега 14 поена.

Војводина је константно покушавала да се врати у меч. У четвртој четвртини је у једном моменту пришла на минус три - 66:63, но члан КЛС-а и АБА 2 лиге није успео да направи преокрет и режира велико изненађење, пошто је од тог момента ривал направио серију 14:4.

Меч је дефинитивно био одлучен на четири минута до краја када је Зоран Николић направио неспортски фаул, после којег је Зек Ледеј погодио оба слободна бацања после, а потом је дошао до поена након украдене лопте. Тада је Партизан отишао на +11 - 76:65.

Тим из Новог Сада може да буде задовољан наступом на Купу Радивоја Кораћа. Успео је да тријумфује против Меге и прикаже добру игру против црно-белих.

Најефикаснији код победника били су Џејмс Нанели и Френк Камински који су постигли по 15 поена. На другој страни најбољи је био Џеред Канингем са 17, пратили су га Зоран Николић и Лука Ашћерић са по 10.

Партизан у финалу у суботу од 21 сат игра против Црвене звезде. Црно-бели ће покушати да прекину серију вечитог ривала од три везана трофеја у Купу Радивоја Кораћа.

Партизан - Војводина 80:67 (24:22, 19:14, 17:14, 20:17)

Дворана: "Чаир" (Ниш). Гледалаца: 4.850. Судије: Јурас, Јевтовић, Ћалић.

Партизан: Вукчевић 2, Ледеј 13, Аврамовић 2, Копривица 4, Пантер 7, Јарамаз 6, Нанели 15, Трифуновић 8, Анђушић, Доужер 8, Камински 15.

Војводина: Канингем 17, Бањац 4, Недељков 1, Љубичић 3, Ракићевић 9, Заграђанин, Бумбић, Савић 4, Николић 10, Ашћерић 10, Џонсон 3, Вучетић 6.

БОНУС ВИДЕО: Атмосфера у "Чаиру" 20 минута пре меча Партизан - Војводина