ЦРВЕНА ЗВЕЗДА ПОБЕДИЛА ПАРТИЗАН У ЕВРОЛИГИ: Доминација црвено белих

Александар Илић

04. 01. 2024. у 22:01 >> 22:08

КОШАРКАШИ Црвене звезде дочекали су Партизан у 19. колу Евролиге. Утакмица је одиграна у фантастичној атмосфери, а славио је домаћин резултатом 88:72 (24:13, 26:16, 15:19, 23:24). Ипак, Сенку на тријумф домаћих бациле су повреде два њена играча, младог Николе Топића и центра Џоела Боломбоја

Доста нервозно су играчи оба тима отворили меч, без реализације и са доста грешака, ипак, како је време пролазило Звезда је играла за нијансу боље, док је Партизан одиграо једну од најгорих четвртина ове сезоне.

Састав са Малог Калемегдана је у првом периоду поделио осам асистенција, играчи Партизана ниједну. То је довело до + 11 домаћина (24:13).

Уз одличну тимску одбрану домаћин је функционисао сјајно у нападу. Фреди Гилеспи и Рокас Гедраитис пунили су кош ривала у наставку, а магичним асистенцијама проналазио је саиграче Милош Теодосић.

Звезда је поделила 15 асистенција, док је Партизан био на свега две. Црно-бели су у нападу изгубили и чак девет лопти, док је домаћа екипа на свега четири након 20 минута игре.

Фреди Гилеспи је убацио 10 поена, Рокас Гедрајтис је на девет, колико је у тиму Партизана убацио и капитен Кевин Пантер.

Партизан је погађао, играо боље пре свега у пик енд рол игри, док су у одбрани заиграли доста чвршће услед чега су слали кошаркаше Звезде на линију пенала одакле су углавном и постизали поене. Куриозитет је да су четири у низу у једном тренутку домаћи промашили, два Адам Ханга, два Фреди Гилеспи. Успео је Партизан само да се спусти на 65:48 пред последњих 10 минута.

Са две тројке Звзеда је отворила другу деоницу, што је додатно дало ритам домаћима Ханга и Дос Сантос су били прецизни, а на другој страни Дужер је прекинуо ритам ривала.

Направио је у завршници деонице Партизан серију 13:3, те су црно-бели свели заостатак на -9. Камински је у налету гостију постигао седам поена. Био је то последњи трзај гостију, који су потом на индивидуални квалитет Пантера и Смита покушавали са дистанце, али безуспешно, а то је казнио домаћин који је на крају славио резултатом 88:72.

Не пропустите:

"НЕМАМ ОДГОВОР НА ТО ПИТАЊЕ!" Каква конференција Жељка Обрадовића после Партизановог пораза од Звезде

"ОВО ЈЕ НЕВЕРОВАТНО!" Сферопулос "ударио контру" Обрадовићу, демантовао тренера Партизана после победе Звезде у дербију

"БИЛО ЈЕ НЕКОЛИКО ДОБРИХ МИНУТА..." Жељко Обрадовић је овако реаговао одмах после пораза Партизана од Звезде у Евролиги

"АМА, 100 ОДСТО!" Овако је Јанис Сферопулос реаговао након што је Звезда победила Партизан у Евролиги

Звезда - Партизан 88:72 (24:13, 26:16, 15:19, 23:24)

Црвена звезда: Теодосић 13, Ханга 11, Давидовац 3, Лазић, Тоби, Боломбој 4, Илић, Недовић 16, Гедраитис 14, Гилеспи 14, Топић 3, Дос Сантос 10.

Партизан: Смит 5, Вукчевић 2, Копривица, Пантер 17, Смајлагић, Јарамаз, Нанели 11, Анђушић 2, Доужер 12, Понитка 2, Камински 11, Кабокло 10

КРАЈ МЕЧА

40' Нанели поентира, убацио је 11. поен вечерас - 84:72, одговорио је Недовић. Погодио је и Гедраитис.

39' Неколико празних напада казнио је Недовић који је прозујао кроз рекет ривала, потом на другој страни поентирао је Пантер за 82:70. Фантастично потом Теодосић поентира, натерао је Обрадовића да тражи минут одмора.

37' Два промашаја Смита и Пантера за три казнио је Гедраитис који је погодио тројку за 80:68.

ПРОЧИТАЈТЕ ЈОШ: АМЕРИМА ЈЕ САД СВЕ ЈАСНО! Гледају Јокића сваки дан, али тек када су видели овај детаљ са дербија Звезда - Партизан, "разданило" им се

36' Погодио је Кевин Пантер за три, био је притом фаулиран, реализовао је и додатно бацање за 77:63. Два пенала убацио је Камински за 77:65. Промашио је Теодосић тројку, а погодио ју је Камински. Први пут од прве деонице Партизан је на једноцифреном минусу 77:68.

ПРОЧИТАЈТЕ ЈОШ: КАД АПЛАУДИРА И ТРЕНЕР: Магија! Милош Теодосић је ово извео против Партизана и Арена је доживела ерупцију (ВИДЕО)

35' Камински је убацио два пенала, на другој страни Јаго дос Сантос умало је изгубио лопту, на крају поентирао уз фаул, био је прецизан, те иако су се гости спустили на -15, брзо се вратила Звезда на +18 (77:59).

34' Џејлен Смит погађа за два. Недовић враћа тројку - 74:55

33' Нова тројка Звезде, Јаго дос Сантос 71:51. На другој страни Доужер убацује двојку уз звук сирене.

Када је Адам Ханга дао тројку за повратак Звезде на +20 (68:48), Пи-Џеј Доужер је оборио главу, јер му је постајало све јасније колико је тежак задатак за Партизан у преосталом времену, док је одушевљени Милош Теодосић рукама позивао "делије" (које су упалиле и бакљу) да још гласније бодре црвено-беле

32' Ханга је погодио за три, вратио Доужер 68:51. Промашио је након офанзивног скока Доужер закуцавање.

КРАЈ ТРЕЋЕ ЧЕТВРТИНЕ 15:19

Никола Топић је напустио терен, уз медицинско особље отпраћен је у свлачионицу, након неколико минута вратио се и сео у други рец иза клупе, те је готово сигурно да се неће враћати у игру.

30' Лоше решење Пантера, шутирао је из тешке ситуације, промашио, Гилеспи је добио невероватан пас од Теодосића за нове поене - 64:46. Прве пенале још од прве деонице извео је Партизан. Пантер је био прецизан за 64:48. Један од два погодио је Теодосић. Смит је превише амбициозно пробао, није био прецизан - 64:48

29' Промашио је Ханга два пенала, Звзеда ипак долази до скока, непрецизан је потом за три био Ханга, а Гилеспи ухватио лопту уз фаул. Невероватно делује, али и Гилеспи је наставио серију промашаја са пенала, промашио је и он два слободна бацања.

28' Теодосић погађа два пенала, на другој страни Нанели, па одмах враћа Гилеспи. Скочио је Понитка и поентирао из додатног поседа - 62:46.

27' Спустио се Партизан на - 16, погодио је сада и Ннаели за 58:42, Јанис Сферопулос тражио је минут одмора.

26' Бруно Кабокло користи мисмеч ситуацију  за лаке поене, на другој страни Нанели је фаулирао Боломбоја.

25' Морао је да изађе Топић из игре, млади играч је храмљући сео на клупу. У бонусу је Партизан, а Вукчевић прави четврти прекршај. Претвара то са пенала Милош Теодосић у два лака поена - 57:36

24' Погодио је и Вукчевић, а потом Боломбој постиже прве поене из игре, одлично га је проиграо Теодосић. Лоша ствар по домаће је што је Бранко Лазић направио свој трећи фаул.

23' Половичан је био Боломбој са пенала. На другој страни до лаких поена дошао је Кабокло - 53:54. Промашује затим Недовић.

22' Нанели из брзе транзиције погађа за три - 52:32

21' Са два пенала Теодосића отпочела је трећа деоница - 52:29.

КРАЈ ДРУГЕ ЧЕТВРТИНЕ 26:16

Обрадовић - Само један тим игра. Све оно што смо припремали, нисмо испоштовали, волео бих да друго полувреме буде другачије.

Сферопулос - Морамо да наставимо овако. Да играмо добру одбрану да им не дамо да играју своју игру. Да будемо транспарентни у нападу и да имамо добро кретање лопте.

Доужер - Морамо боље, уколико желимо да останемо у мечу. Морамо да провалимо како да будемо бољи у другом полувремену.

Гедраитис - Надам се да можемо да наставимо овако. Агресивно играмо и то је кључ. Задовољан сам енергијом коју је екипа имала.

20' Греши Јаго дос Сантос, губи лопту, а Нанели убацује прве поене вечерас - 44:29. Прекида Недовић мини серију противника, погодио је тројку - 47:29. Превише је хтео Нанели, играо је један на један, испала му је лопта, а на крају нови посед за домаће. Није могло боље по домаће да се заврши, погодио је тројку уз звук сирене Теодосић - 50:29.

19' Брани се добро Партизан, а потом Недовић фаулира Јарамаза, делује да је кошаркаш Звезде добио незгодан ударац у стомак. Из рудника је ископао Пантер поене, упркос доброј одбрани домаћих - 44:27.

18' Јаго је два пута прецизан са пенала, потом убацује и двојку - 44:23. Погодио је Пантер за два.

17' Из тешке ситуације покушао је Пантер, одличну одбрану игра Лазић. Погодио је у међувремену Недовић двојку - 40:23.

16' Пи-Џеј Доужер погодио је након скока 38:21. Испунили су црно-бели бонус, Кабокло је направио други фаул, промашио је за два Теодосић. Кабокло је под кошем црвено-белих одлично изградио позицију, дошао до лаких поена.

15' Погодио је Гедраитис за два, са друге стране преко руке прецизан за три Кевин Пантер, а онда сјајан улаз Гедраитиса за 38:19

14' Милош Теодосић је сада проиграо и Рокаса Гедраитиса, погодио је кошаркаш Звезде тројку, а након тога нова погрешна одлука у нападу црно-белих прави грешку у корацима Нанели. Нова тројка Рокаса, приморао је Обрадовића да тражи минут одмора - 34:16.

13' Промашио је Топић, па ухватио скок, на крају фаулиран је при шуту Теодосић, направио је прекршај Нанели.

12' Већ у наредном нападу Теодосић је отворио рекет, а Гилеспи сјајно закуцао 29:16

11' Уписао је прву тројку вечерас Милош Теодосић, одговорио је Џејлен Смит - 24:16

КРАЈ ПРВЕ ЧЕТВРТИНЕ (24:13)

Tekst potpisa

10' Два пенала за Анђушића, бек црно-белих искористио је оба - 20:11. Још два поена Гилеспија, а са пенала на другој страни уписује се Френк Камински - 22:13. Осми поен, и то уз звук сирене погодио је Фреди Гилеспи.

ПРОЧИТАЈТЕ ЈОШ: КАКАВ ЧОВЕК! Ово је Ален Смаилагић урадио након што је слепи момак отпевао песму "делија" пред Црвена звезда - Партизан у Евролиги! (ФОТО)

9' Гедраитис је био у продору, фаулирао га је Смајлагић, погодио је кошаркаш црвено-белих два од два. Две изгубљене лопте имали су до сада домаћи, а чак шест Звезда. Нови поени Гилеспија за - 20:9.

8' Дожер погађа за два, исто је на другој страни учинио Гилеспи - 16:9, а први пут на паркету нашао се Милош Теодосић-

7' Серија 6:0 Звезде, Адам Ханга још једном је погодио за три.

6' Ханга погађа за три, отворен шут имао је играч домаћих, а Партизан губи пету лопту у првој четвртини.

5' Сјајан потез Топића, уочио је усамљеног Дејана Давидовца који је погодио за три. Добро су гости маркирали при убацивању лопте у игру, те је Недовићу досуђено пет секунди. Анђушић на другој страни промашује тројку, али Кабокло погађа. Промашио је у транзицији Кабокло зицер - 8:6

4' Недовић поентира, потом Пантер губи лопту - 5:4, након тога Кабокло прави фаул у транзицији.

3' Прво вођство Партизана вечерас. Уписао се и Кевин Пантер - 3:4

ПРОЧИТАЈТЕ ЈОШ: КАКВА СЦЕНА! Погледајте шта су "делије" направиле од Арене пред почетак меча Црвена звезда - Партизан у Евролиги! (ФОТО)

2' Прве поене на мечу постигао је Никола Топић и то уз фаул. Плеј Звезде поентирао је и са линије пенала - 3:0. Усамљен је на шуту био Пантер, промашио је тројку, ипак, скок за госте. Недовић потом прави фаул над Понитком. Успева Доужер флоутером да упише црно-беле на семафору - 3:2

ПРОЧИТАЈТЕ ЈОШ: КАКВА ПОДРШКА: Бивши фудбалери Звезде борде кошаркаше на вечитом дербију (ФОТО)

1'  Утакмица је почела. Партизан има први напад. Изгубио је Каблокло лопту, па потом и Лазић. Нервозан почетак када је организација напада у питању на обе стране. Доужер је потом шутирао за три, промашио је обруч.

ПРОЧИТАЈТЕ ЈОШ: НЕПРИЈАТНО: Ово су "делије" урадиле када су кошаркаши Партизана изашли на мегдан Црвеној звезди у Евролиги (ВИДЕО)

ПРОЧИТАЈТЕ ЈОШ: ВАРНИЦЕ У АРЕНИ! Ово што је Џејмс Нанели урадио пред дерби Црвена звезда - Партизан разбеснело је многе "делије"! (ФОТО)

Пред почетак евролигашког дербија огласили су се и администратори друштвених мрежа такмичења.

18.03 - ПРОЧИТАЈТЕ ЈОШ: ВЕЛИКИ ПРОБЛЕМ ЗА ЗВЕЗДУ ПРЕД ДЕРБИ: Црвено-бели ослабљени против Партизана

УОЧИ МЕЧА

Вечити ривали се други пут ове сезоне састају у Евролиги, Звезда има прилику да се реваншира Партизану за неизвестан пораз 88:86 који је претрпела у 5. колу 26. октобра.

Црвено-бели у последње време играју променљиво. Иако су неприкосновени у регионалној лиги, у Европи им форма осцилира и не могу да ухвате прави ритам. Али, то као да се мења...

Екипа са Малог Калемегдана је претходну годину завршла и нову почела са победом. Прву је уписала против Игокее 80:48, а потом је у Истанбулу у уторак нанела први пораз Фенербахчеу на домаћем терену 85:76.

Партизан је после три везана пораза, од Реала у Мадриду 91:75, од Задра 84:68 и од Виртуса у Београду 77:75, успео да упише две победе у низу.

Годину је завршио победом против Морнара у Бару 98:86 у утакмици 14. кола АБА лиге.

У првој утакмици у новој години, Партизан је на домаћем терену убедљив био против француског представника Асвела 90:77.

Звезда и Партизан су се у 2023. години сусрели 10 пута, а црно-бели су били бољи са седам уписаних победа, од чега су три у финалу АБА лиге и две у Евролиги.

КАДРОВСКА СИТУАЦИЈА

Партизан ће у дербију бити без Алексе Аврамовића који се опоравља од прелома ноге, док су Зек Ледеј и Урош Трифуновић упитни.

У редовима Црвене звезде неизвесно је да ли ће Лука Митровић бити у саставу, али је у среду тренирао са екипом.

СУДИЈЕ НА МЕЧУ ЗВЕЗДА - ПАРТИЗАН

Вечити дерби ће судити Португалац Фернандо Роха, Шпанац Карлос Перуђа и Пољак Пјотр Пастушијак.

РЕЧ ТРЕНЕРА ЗВЗЕДЕ - СФЕРОПУЛОС: Да вудемо фокусирани умом и телом

- Дерби је увек дерби, врло важна утакмица за нас. Играмо на домаћем терену, пред нашима навијачима, очекујемо тешку утакмицу као и увек. Невезано за то какве су екипе овакве утакмице су уникатне. Имамо искусне играче у овом типу утакмица, морамо да будемо фокусирани умом и телом. Играмо Евролигу, тек је почео други део шампионата. Победили смо јуче, морамо и да наставимо тако. Рекао сам да је наша одбрана била врло добра, у појединим тренуцима и одлична. Мислим да смо и против Реала играли добру одбрану, ми смо тај меч изгубили, али били смо добри у том сегменту игре. Морамо наставити да играмо такву одбрану, да будемо паметни, рекао је Јанис Сферопулос

РЕЧ ТРЕНЕРА ПАРТИЗАНА - ОБРАДОВИЋ: Топић показује неуобичајену дозу зрелости

- Видећемо на дан утакмице, али састав ће највероватније бити исти као против Асвела. Зек Ледеј није могао да тренира, Трифуновић је кренуо да ради у уобичајеном интензитету, а и Аврамовић је кренуо помало са лоптом. Одиграли су веома добро против Фенербахчеа, ми против Асвела, тако да се надамо да ће бити добра утакмица. Играчи познају амбијент дворане, али биће другачије јер нам је то први пут да гостујемо. Треба бити сконцентрисан. Топић игра одлично, већ у овим годинама показује неуобичајену дозу зрелости и мислим да ће бити високо пласиран на НБА драфту. Велико појачање за Црвену звезду. Изузетно добро и паметно игра, закључио је Жељко Обрадовић.

БОНУС ВИДЕО: Они су наш понос! После Ђоковића, Јокићу уручено значајно признање