ПАРТИЗАН ПАО У ТРИЛЕР ЗАВРШНИЦИ: Црно-бели опет изгубили неизвесну утакмицу Евролиге!

15. 11. 2023. у 22:35

ПАРТИЗАН је изгубио још једну утакмицу у Евролиги у неизвесној завршници. Овога пута бољи од црно-белих био је Бајерн који је тријумфовао са 94:85 (25:32, 28:19, 17:12, 24:22).

Баварци су на овај начин прекинули серију од четири везана пораза, а врло лако је могло да се догоди да тај лош низ немачког клуба буде настављен, али то није дозволио Силван Франциско.

Меч је веома добро почео тим Жељка Обрадовића. Први квартал је Партизан окончао са чак 32 постигнута поена, деловало је да је све што се шутнуло прошло кроз обруч. Ипак, друга четвртина није била добра по госте ни офанзивно ни дефанзивно, па је Бајерн на одмор отишао са плус два - 53:51.

Трећи квартал је такође прошао у знаку екипе Пабла Ласа. Црно-бели у том периоду нису постигли ниједну тројку, то је противник искористио и са плус седам ушао у последњу деоницу - 70:63.

Ипак, сви који су мислили да неизвесне завршнице на утакмици Партизана овога пута неће бити, преварили су се. На сцену је ступио Бруно Кабокло који је почео да разбија ривала. Бразилац је везао три тројке, потом је поентирао и под фаулом и тако показао да ће бити велико појачање за црно-беле.

Деби у Евролиги у дресу клуба из Београда је завршио са 19 поена и два скока, али сигурно ће он и екипа из Београда жалити због пораза.

На крају је утакмицу решио Франциско који је при резултату 86:85 поентирао под фаул Пи Џеја Доужера. Реалзивао је и додатно бацање и испоставило се одвео Баварце на недостижну предност која је не крају износила девет поена.

Бивши играч Улма је управо био најефикаснији код црно-белих. Пратио га је Џејмс Нанели са 14. На другој страни највише се истакао Карсен Едвардс који је бројао до 21, док је Силван Франциско меч завршио са 17.

Оба тима сада имају учинак 3-5. Бајерн у наредном колу иде на ноге Жалгирису у Каунас, а Партизан дочекује Албу.

Бајерн - Партизан 94:85 (25:32, 28:19, 17:12, 24:22)

Дворана: "БМВ Парк". Гледалаца: око 6.500. Судије: Фернандо Роча, Томислав Хордов и Кристапс Константиновс.

Бајерн: Вајлер-Беб 8, Франциско 17, Едвардс 21, Вајдеман, Гифај 4, Болмаро 9, Ибака 6, Вимберг 6, Бранковић 2, Карченков, Букер 13, Гилеспи 8.

Партизан: Вукчевић, Ледеј 12, Аврамовић 4, Смаилагић 5, Јарамаз 2, Нанели 14, Трифуновић 10, Анђушић, Доужер 10, Понитка, Камински 9, Кабокло 19.

Четврта четвртина: Бајерн - Партизан 94:85

40' - Крај утакмице!

40' - Нанели није погодио тројку и домаћин има добру ситуацију да слави. Побегао је Болмаро и закуцао. Потом је Ледеј направио фаул над Вајлер-Бебом после промашене тројке Доужера. Оба је погодио плеј домаћег тима.

39' - До краја утакмице је остало 1:43 и последњи тајм-аут је одлучио да потроши Жељко Обрадовић. Сјајан потез Доужера који се прошетао до коша ривала. Ипак, лошу одбрану су одиграли црно-бели, па је Франциско поентирао под фаулом Доужера. Погодио је и Француз додатни пенал.

38' - Гифај је успео колико-толико да умири Партизан пошто је погодио оба слободна бацања. Одвојио се Болмаро од Кабокла и успео је да погоди полудистанцу. Потом је фаулирао Доужера који ће на линију пенала. Половичан је био бивши играч Денвера. Међутим Ласо је жустро протестовао је и зарадио је техничку грешку. Тај поклон је искористио Нанели.

37' - Каква секвенца Кабокла. Сада је поентирао под фаулом Ибаке који је због петог фаула завршио утакмицу. Погодио је и додатно бацање. Делује да ће бити огромно појачање за црно-беле.

36' - Нове две тројке. Франциско на једној, а Кабокло на другој. Три везане тројке је погодио Бразилац.

35' - Закуцао је Гилеспи, а потом је Аврамовић пробио одбрану ривала и погодио је. Неизвесна завршница нас чека  "БМВ Парку". Побегао је Едвардс Авврамовићу и погодио је торјку. Узратио је истом мером Кабокло.

34' - Добро је Нанели искреирао позицију и успео је да се избори за два слободна бацања. Оба пута је био прецизан. Едвардс се сада нашао на линији пенала и он је оба реализовао. Лепо се отворио Кабокло на шут за три поена и погодио. Био је то први погодак гостију ван линије 6,75 у другом делу меча. Вреди поменути да овај меч уживо прати легендарни фудбалер минхенског Бајерна Бастијан Швајнштајгер.

33' - Опет је са полудистанце био прецизан Гилеспи и то су били први поена Бајерна у четвртој четвртини. Одмах је тајм-аутом реаговао Жељко Обрадовић.

32' - Прве поене у последњем кварталу постигао је Кабокло са линије пенала. Веома лош напад Бавараца, као и добра одбрана црно-белих.

31' - Бајерн није реализовао први напад у четвртој четвртини, али није ни Партизан. Потом је тројку промашио и Нилс Гифај.

Трећа четвртина: Бајерн - Партизан 70:63

30' - Одличну одбрану је одиграо Кабокло, али Франциско је успео да погоди тројку са нестварно високим луком. Са полудистанце је прецизан био и Фреди Гилеспи. Овај период је окончан поенима Доужера са полудистаце.

29' - Заиста невероватна утакмица у Минхену. И једни и други су имали двоцифрену предност, али ниједан тим не жели да се преда. Ледеј није погодио додатни пенал.

29' - Ледеј је реализовао два слободна бацања. Црно-бели се овоме нису надали после одличне прве четвртине у којој су постигли чак 32 поена. Битан кош и Доужера. Везао је Партизан шест поена, а серија се наставила поенима Ледеја и то под фаулом Ибаке. Одмах је тајм-аут морао да зове Пабло Ласо.

ПРОДОР Џејмс Нанели/ФОТО: Профимедиа

27' - Добар напад Бајерна и нови поени за Букера. Партизан је тек сада поентирао из игре после моћног закуцавања Кабокла.

25' - Први пут је Бајерн до двоцифрене предности дошао након поена Букера преко Аврамовића - 63:53.

24' - Успео је Нанели да изнуди два слободна бацања. Успео је да погоди оба и тако поентерски уведе црно-беле у овај период. Букер се изборио за једну ничију лопту и поентирао је испод коша.

23' - Партизан још увек није постигао кош у другом полувремену. Црно-бели су после три минута испунили бонус и то додатно отежава посао када је одбрана у питању. Трећу тројку је постигао Едвардс и Обрадовић је одмах затражио тајм-аут.

21' - Изгубио је Камински лопту, а на другој страни је сјајно из алеј-уп комбинације закуцао Серж Ибака. Потом се Шпанац изборио за два бацања након фаула Каминског. Он је био половичан са линије пенала.

Друга четвртина: Бајерн - Партизан 53:51

Што се статистике првог полувремена тиче, Бајерн је имао висок проценат шута. Домаћин је за два шутирао 11/18 (61,1%), за три 9/15 (60%), а са линије пенала. 4/5 (80%). Партизан је за два имао одличних 14/19 (73,7%), ван линије 6,75 - 5/13 (38,5%), слободна бацања 8/10 (80%). У скоковима је било 15:11 за Баварце, а у асистенцијама 9:8 за црно-беле.

20' - Лош напад је одиграо Партизан. Па је Бајерну остало нешто више од три секунде за последњи напад у другом кварталу. Минут одмора је сада позвао Пабло Ласо. Ни домаћин није реализовао напад.

20' - У стрелце се уписао и Данко Бранковић који је био прецизан са линије пенала. Тајм-аут је на 28 секунди до краја првог полувремена затражио Жељко Обрадовић.

19' - Едвардс је погодио тројку и то под фаулом Аврамовића. Ипак, Американац није погодио пенал. Сада се плејмејкер црно-белих уписао у стрелце после доброг продора.

19' - Још један добар потез Смаилагића. Покупио је промашај Франциска и успео да изнуди два бацања после фаула Гилеспија и то под кошем домаћег тима. Центар гостију је оба пута био прецизан.

18' - Први у контри био је Нанели након промашаја Болмара и снажно је закуцао. Сјајан потез Франциска, прошетао се кроз одбрану Бајерна. На другој страни Смаилагић је поентирао под фаулом Гилеспија.

17' - Бајерн је прешао у вођство након друге тројке Вимберга. Ледеј је на другој страни успео да извуче два слободна бацања. Американац у редовима гостију био је половичан. Добра игра два на два Франциска и Гилеспија и центар Бавараца је поентирао.

16' - Пробио је Болмаро, а да ствар за Партизан буде још лошија је закаснели фаул Доужера, па ће Аргентинац имати додатно слободно бацање и успео је да га погоди.

14' - Добар напад гостију после минута одмора. Ледеј је из левог корнера био прецизан за три поена. Сјајно игра Едвардс који је опет поентирао.

14' - Бајерна добро служи шут с поља. Прецизан ван линије 6,75 био је Вимберг. Промашио је тројку Смаилагић на другој страни, а казнио је то Едвардс поенима уз прекршај. Био је прецизан са црте бивши играч Бостона. Одмах је тајм-аутом реаговао Жељко Обрадовић.

12' - Одмакао се Кабокло противничком играчу што је Вајлер-Беб казнио и погодио тројку. Вратио је Доужер и то на истеку нападу - 28:38.

11' - Први пут је за Партизан у Евролиги заиграо Кабокло и одмах је поентирао уз фаул. Бразилац је реализовао и додатно бацање.

Прва четвртина: Бајерн - Партизан 25:32

10' - Каква прва четвртина у Минхену. Прштале су тројке на обе стране, а Партизан је одиграо сјајну у нападу. Осећај је да гости ништа нису промашили у првом кварталу.

9' - Нанели је покупио промашај Каминског и лако поентирао из офанзивног скока. Већ је до девет поена дошао Камински.

8' - Одлично је Трифуновић отворио меч. Ово је био његов седми поен. Ледеј се уписао у стрелце поготком са полудистанце. На другој страни Букер је леђима поентирао управо преко Ледеја.

7' - Камински је натерао Ибаку да га фаулира, а да ствар по црно-беле буде још боља је то да је центар поентирао. Додатно бацање ће извести после телевизијског тајм-аута. Пенал није успео да погоди.

6' - Карсен Едвардс се разиграо и поентирао је ван линије 6,75. Вратио је истом мером Трифуновић.

5' - Истрчао је контру Едвардс и дошао до лаких поена. На другој страни Нанели је поентирао пода фулом Гифаја. Бек црно-белих је погодио и додатно бацање. Умакао је потом Франциско одбрани и дошао до једноставних поена.

4' - Промашио је Едвардс тројку, али је скок покупио Гифај и постигао лаке поене. Лепо се отворио Камински и погодио је тројку, но истом мером је узвратио Силван Франциско.

3' - Прва тројка на мечу дело је Девина Букера који је био прецизан из десног корнера. У стрелце се уписао и Камински, а Ледеј се потом изборио за два слободна бацања. Оба пута је крилни центар Партизана био прецизан,

2' - Одличан продор Трифуновића и нови лаки поени за госте. Бајерн за сада у нападу не може да се повеже. Упутио је само један шут и два пута је изгубио лопту.

1' - Партизан је одмах одиграо сјајну одбрану. Прве поене за црно-беле постигао је Огњен Јарамаз који је прошле сезоне играо у овој дворани.

Пабло Ласо је одлучио да од старта утакмице на паркет пошаље: Леандра Болмара, Карсена Едвардса, Нилса Гифаја, Сержа Ибаку и Девина Букера. За црно-беле су се у петорци нашли: Огњен Јарамаз, Џејмс Нанели, Урош Трифуновић, Зек Ледеј и Френк Камински.

Уочи меча:

Црно-бели су прошлој рунди елитног такмичења после великог преокрета победили Фенербахче, али су потом разочарали у АБА лиги пошто су у "Арени" поражени од Игокее.

Баварцима не цветају руже ове сезоне. Тим Пабла Ласа се налази у серији од четири пораза у Евролиги. Последњи тријумф у овом такмичињу немачки клуб је остварио 17. октобра када је савладао Басконију у Виторији (76:68).

Тренер Партизана Жељко Обрадовић на овом мечу неће моћи да рачуна на капитена Кевина Пантера и Балше Копривице, док би деби у елити требало да има новајлија Бруно Кабокло.

Са друге стране под знаком питања за овај сусрет су два врло важна играча - шампиони света са "панцерима" Андреас Обст и Исак Бонга.

Велика предност за српски клуб може да буде подршка са трибина. Иако је "парни ваљак" гост очекује се велики број навијача црно-белих у дворани.

У прошлој сезони Партизан је остварио обе победе против Бајерна. У Београду је било 83:77, а у Минхену 71:82.

После седам кола екипа из Београда има учинак 3-4, немачки клуб је на 2-5.

БОНУС ВИДЕО: Срби тешко прихватају да неко нешто боље ради од њих, због овога су момци шампиони

ЈОКИЋ И ДЕНВЕР ПОКАЗУЈУ ЗАШТО СУ ШАМПИОНИ: Кошаркаши Минесоте нису навикли да играју под оваквим притиском

У ноћи између недеље и понедељка кошаркаши Минесоте ће угостити Денвер у круцијалној четвртој утакмици полуфинала Западне конференције (2:00).

12. 05. 2024. у 12:45

УГРОЗИЛИ НОВАКУ ЖИВОТ?! Скандал у Риму, ово је Ђоковић доживео после ударца флашом у главу!

Новак Ђоковић је шокантно елиминисан са римског мастерса, и то непуних 48 сати након што је погођен металном флашом у главу. Оно што се десило после његовог пораза - прилично је узнемирило истинске љубитеље спорта.

12. 05. 2024. у 21:51