"ЛУДА" УТАКМИЦА У АРЕНИ: Партизан испустио победу након велике драме

А. И.

02. 05. 2023. у 22:29 >> 22:22

КОШАРКАШИ Партизана дочекали су у трећем мечу топ 8 фазе Евролиге Реал Мадрид, узбудљива утакмица играна је у Београду. Снашао се боље мадридски тим у неизвесној завршници (80:82). Смањили су тако Шпанци на 2:1 у топ 8 серији.

ЛУДА УТАКМИЦА У АРЕНИ: Партизан испустио победу након велике драме

М. Вукадиновић

Партизан - Реал Мадрид 80:82 (32:19, 16:26, 15:21, 17:16)

Партизан: Вукчевић 2, Ледеј 15, Копривица, Аврамовић, Папапетру 4, Егзум 11, Нанели 13, Трифуновић 2, Анђушић 6, Мадар 12

Реал Мадрид: Вилијамс-Гос 22, Рендолф 1, Фернандез 6, Абалде, Ханга 3, Хезоња 12, Родригез 3, Порије, Корнел, Таварес 26, Љуљ, Муса 9

Готово савршен почетак имао је Партизан. Црно-бели су повели 12:0, и након тога до средине полувремена одржавали су су стечену предност, а потом им је шут окренуо леђа, те су дозволили ривалу да се врати у меч. Друго полувреме било је сушта супротност, играла се драматична утакмица.

Три изгубљене лопте на старту меча имао је Реал, мучили су се доста да организују напад. Две изгубио је Џанан Муса, једну Љуљ. Партизан је то искористио да поведе 12:0.

Одличан је био Смаилагић, пратили су га Мадар и Ледеј. Покушавали су зонском одбраном Мадирђани да укроте разјарене црно-беле, али су у наставку решетали кошгетери Жељка Обрадовића.

Чак 32 поена дали су домаћи играчи у првој деоници, примили су само 19 те су заслужено водили.

Наставили су истим темпом у уводу друге четвртине, Реал је утегао одбрану и мини серијом 5:0 успели су Мадриђани да четири минута пре краја полувремена после дуго времена имали су гости заостатак од десет поена. Потом је Таварес са пенала спустио госте на једноцифрени заостатак.

Три минута Партизан је био без поена, нису се ни гости у том периоду прославили, те је стајало на семафору 41:32.

Топила се предност домаћег састава. Два пута имао је "парни ваљак" 12 поена вишка, али су до полувремена играчи "краљева" успели да спусте на пола коша минуса.

Две брзо изгубљене лопте Партизана. Реал на само поен заостатка 50:49 на старту треће деонице. Повели су гости по први пут на мечу средином треће деонице, четири минута пре краја имали су гости 55:58.

Разиграо се у наставку Најџел Вилијамс Гос, а све мање решења било је за Валтера Тавареша, док је Домаће тројком задржао у животу Зек Ледеј, те у последњих 10 минута Партизан је имао заостатак 63:66.

Успели су поенима Егзума домаћи да се врате на 68:68 седам минута до краја. Одлично су црно-бели играли одбрану, али је доста проблема било у нападу, на руку им је ишла безидејна игра Мадриђана у неколико напада, те су одржавали резултатску неизвесност и минимални заостатак од два поена.

Тројком Нанелија три минута пре краја изабраници Жељка Обрадовића дошли су до вођства 77:75. Након тога Руди Фернандез направио је фаул у нападу, али то нису искористили домаћи. У завршници су се боље снашли гости за коначних 80:82

ПАРТИЗАН - РЕАЛ МАДРИД (2:1 у серији) 80:82

40' Два поседа имао је Партизан које није искористио. Промашио је Родригез у завршници напада, Партизан није успео да дође до скока преко Тавареса, нови фаул.  Погодио је тројку Вилијамс Гос. Промашио је Нанели, а Мадар прави фаул. Погодио је Хезоња. Тројку погађа Ледеј за 80:82

39' - Нанели није био прецизан за три. Одговорио му је истом мером Хезоња који је промашио целу конструкцију.

38'  Не користи напад Партизан, потом Таварес поентира - 77:77.

37' Нанели погађа за три, пре тога промашио је Родригез покушај са дистанце. Поново води Партизан - 77:75. Додатну прилику да се резултатски одлепи Партизан је добио након фаула у нападу Рудија Фернандеза.

36' Поново Таварес добија превише простора и закуцава. Смаилагић хвата лопту на скоку, фаулиран је, погодио је два пенала за 74:75

35' Загрејао се Егзум који погађа за два о таблу, а Муса промашује целу конструкцију - 72:72

34'Јам Мадар након продора одлучује да шутира са дистанце, лаки поени за Израелца, а на другој страни Еди Таварес закуцава једном руком

33' Невероватна игра у овим моментима, безидејни шутеви и промашаји Реала, али црно-бели дозвољавају скокове ривалу, који то и даље не користи.

32' Поново је Партизан на минус 1, двојку погађа Данте Егзум.

31'Нови поени Вилијамс Госа, а потом посластица за навијаче у Арени, снажно закуцавање једном руком зека Ледеја

ТРЕЋА ДЕОНИЦА 63:66

30' Одговорио је Најџел Вилијамс Гос истом мером.Прве поене погодио је и Тристан Вукчевић

29' Муса и Таварес погодили су за госте, а прву тројку на другој страни Зек Ледеј 61:63

27' Јоанис Папапетру погађа за три из тешке ситуације. Промашује Муса, а закуцава Таварес.

26' Два нереализована напада Партизана, уз нове поене Марија Хезоње - 55:58.

25' Валтер Таварес са пенала поентира за ново вођство - 55:56.

24' По први пут води Реал. Марио Хезоња био је сигуран за два поена. Нови поени за Нанелија.

23' Екстра посед за екстра поседом има Реал, искористио је на крају Најџел Вилијамс гос то и уписао поене, након тога Анђушић промашује - 53:51

22' Губи Аврамовић лопту, потом фаулира Најџела Вилијамса Госа који је био половичан, а другом тројком Данила Анђушића долазе до 53:59

21'  Изгубили су црно-бели лопту, ривалу ју је предао Ален Смаилагић. Маше гости тројку. Уследио је одличан продор Алена Смаилагића и закуцавање преко Тавареса.

КРАЈ ДРУГЕ ЧЕТВРТИНЕ 48:45

Шутирао је Партизан 16:31 из игре, погодили су пет тројки, уз 11 убачених слободних бацања из 15 покушаја. Додали су и 13 скокова црно-бели-

- Покушаћемо да контролишемо игру. Немамо два најбоља играча, али смо свакако тим, учинићемо све што можемо да добијемо меч, рекао је на полувремену Ален Смаилавић.

20' Муса је погодио и спустио Мадриђане на поен заостатка - 46:45. Одбранили су се црно-бели. Данте Егзум уписује двојку, на полувремену 48:45.

19' Аврамовић је упутио шут, Таварес је успео да га изблокира, досуђен је кош због силазне путање, а Чуш Матео тражио је челенџ. Поништен је кош играча црно-белих.

18' Након готово пет минута кош за домаће. Два пенала погодио је Зек Ледеј. На другој страни Мадар је фаулирао Мусу. Гледало се да ли је неспортски фаул или регуларан. Неспортски фаул досуђен је Израелцу. Погодио је Муса оба пенала, потом из игре и Таварес. На најбољи начин одговорио је Нанели, погодио је тројку. Још једном је Таварес погодио - 46:43

17' Поени Тавареса прилази Реал на 41:34. Са пенала гости спуштају заостатак на свега четири поена.

ПРОЧИТАЈТЕ ЈОШ: "КРАЉ" СЕ ЦРВЕНИ ОД СТИДА! Навијачи Партизана су овим потезом жестоко посрамили играче Реал Мадрида

16' Краде лопту Аврамовић Родригезу. Одиграли су домаћи дуг напад. Храбро је покушао Смаилагић да закуца преко Тавареса, није успео да протури лопту у кош.

ПРОЧИТАЈТЕ ЈОШ: НИКО НИКАД КАО ПАРТИЗАН: Црно-бели наставили да пишу историју Евролиге

15' Таварес је био половичан са пенала. Промашили су Аврамовић и Трифуновић прилику да подигну предност домаћих. Фаулиран је Егзум. Промашио је Папапетру, ухватио Трифуновић лопту, покушао је Грк још једном, одбрана Тавареса била је на нивоу.

14' Промашио је Смаилагић за три, а после погодио Руди Фернандез. После дуго времена Реал на минус 10 - 41:31.

13' Егзум је био непрецизан за три, а Урош Трифуновић поентира уз скок.

12' - Прецизан је био Данте Егзум са пенала. Одговорио је Хезоња.

11' Ален Смаилагић се претплатио на тројке Мадриду, погодио је другу са исте позиције као у првој четвртини - 37:22

ПРВА ЧЕТВРТИНА 32:19

10' Ентони Рендолф је био половичан са пенала, Егзум на другој страни продаје фору са баскета за 32:19

9' Ушао је у игру Данте Егзум, а Јоанис Папапетру са пенала увећава предност Партизана на 28:13. Другу тројку на мечу погодио је Реал, Серхио Родригез био је прецизан, док је Зек Лидеј поентирао уз скок.

7' Јам Мадар погађа за 25:13, Вилијамс Гос промашује на другој страни. Поново Изралеац долази до поена са пенала -27:13.

ПРОЧИТАЈТЕ ЈОШ: "ИДЕМО ТАМО ГДЕ ТРЕБА ДА ЗАВРШИМО": Невероватна кореографија навијача Партизана

6' Нова тројка Смаилагића, преко руке Валтера Тавареса! Прве поене постигао је у наставку Марио Хезоња, а након тога и Јам Мадар долази до шестог.

5' Ледеј погађа, потом Вилијамс Гос уписује шести поен, а потпуно сам Данило Анђушић је био и погодио је тројку из корнера.

4' Сада гости долазе до  серије 7:0, Таварес је поентирао, па потом још једном Вилијамс Гос. У наставку су заиграли Мадриђани зонску одбрану, а Муса је погодио тројку.

3' Половичан је са пенала био Зек ледеј, потом Јам Мадар краде лопту и доноси предност Партизану- 12:0. Вилијамс Гос погодио је два пенала, а на другој страни Смаилагић половичан.

2' Губе након тога Мадриђани лопту, а Серхио Љуљ прави фаул.Након две изгубљене лопте Мусе, губи једну и Љуљ, а поентирао је још једном Смајлагић. Уписао се и Мадар.

1' Први напад за Мадриђане, прави Џанан Муса фаул у нападу. Смајлагић на другој страни поентира уз фаул али промашује бацање.

УОЧИ МЕЧА

20.24 - Током представљања играча из Мадрида навијачи су ћутали и окренули леђа.

20.06 - Изашли су на терен кошаркаши домаћег тима и скратили муке гостима који су добили јако дуг и гласан звиждук. У моментима када су изашли на паркет играчи Партизана загрмели су и навијачи.

20.01 - Кошаркаши Реала изашли су на терен уз гласне звиждуке са трибина. Валтер Тавареш је са саиграчима, за сада је у тренеркама.

19.57 - Доста навијача присустно је и на Калемегдану одакле се прати меч у организацији КК Партизан.

19.40 - Помешане су реакције навијача на излазак Марија Хезоње на паркет. Прошли меч је дочекан овацијама "гробара", а овај пут оне су биле спорадичне, а преовладали су звиждуци.

19.20 -  Кошаркаши Реал Мадрида стигли су у Београдску арену, дочекао их је велики број навијача који их је испрастио гласним звиждуцима.

18.40 - Процурила је у јавност кореографија коју ће вечерас навијачи Партизана развити у Арени.

18.05 -  Кошаркаш Реала Гершон Јабуселе огласио се пред меч Партизана и Реал Мадрида

17.55 -  Занимљивост коју је Евролига објавила - Само два клуба успела су да победе оба плеј-оф меча на гостовањима, Фенербахче 2016/17. године и Партизан у сезони 2022/23. Оно што ти клубови имају заједничко, јесте да их је са клупе водио Жељко Обрадовић.

Партизан је добио оба меча у Мадриду. Први у неизвесној завршници тројком Кевина Пантера у последњим секундама (87:89), а други, други је био посебна прича. О њему су у претходним данима исписане бројне странице у светским медијима.

Славио је Партизан 95:80, а меч није приведен крају због тога што је минут и четрдесет секунди пре краја дошло до опште туче на терену, те није било довољно играча да се меч приведе крају, те је регистрован резултатом који је био на снази.

Услед целог хаоса у коме је Гершон Јабуселе рвачким захватом треснуо о паркет Дантеа Егзума, Аустралијанац је терен напустио са штакама, а за данашњи меч је под знаком питања. На терену у црно-белом дресу неће бити Кевина Пантера који је кажњен са две утакмице, као и Матијаса Лесора који пропушта само вечерашњи меч.

На другој страни поред Јабуселеа који је сезону у Евролиги завршио неће бити на терену ни Габријела Дека, а очекује се поврадак Валтера Тавареша.

Отуд никога не изненађује што су се кошаркаши Реала прибојавали дуела у Београду. Те су захтевали појачано обезбеђење, као и да се нико не обраћа медијима пред меч.

Партизан и Реал Мадрид су од 2000. одиграли 20 међусобних дуела у елитном клупском такмичењу Европе – шпански тим је добио 15, али Београђани су у серији од три тријумфа.

Партизану је једна победа потребна за пласман у полуфинале Евролиге, а навијачи очекују да то може остварити већ у првом мечу на свом терену, а прослава пласмана у нову рунду надметања била би најбољи одговор и реванш за дешавања у Мадриду.

Спектакл и на Калемегдану уз пренос меча на великом екрану

Интересовање за меч је толико да су црно-бели организовали гледање дуела на Калемегдану, где позивају све навијаче да присуствују и одатле испрате меч с обзиром да је Београдска арена распродата.

Пригодан програм почиње у 18.30, а очекује се да играчи, уколико победе Реал и изборе пласман на фајнал-фор у Каунасу, дођу на Калемегдан на прославу.

РЕЧ ТРЕНЕРА ПАРТИЗАНА - Обрадовић: Нека се екипа Реала осећа пријатно, не треба нам инцидент

- Знамо да треба да победимо још једну утакмицу да се пласирамо на Ф4 и наравно да нам је велика жеља да се квалификујемо. Поносан сам на све што је ова екипа урадила, честитке играчима на великој жељи, на играма. Да пробамо сутра увече да играмо на истом нивоу у околностима такве какве јесу. Моја велика жеља је, као што сам рекао да позовем навијаче да направе атмосферу коју су правили током године и да се навија у фер и спортској атмосфери. Не треба нам никакав инцидент и да се екипа Реала пријатно осећа овде, то је моја велика жеља. Поносам сам на ту чињеницу да толико људи желе да гледају утакмице Партизана, хвала свима. Мислим да ће ови играчи који ће бити у тиму одиграти добар меч против Реала који има одличне играче. Мислим да ће и Тавареш да се врати да игра. Они су јуче играли меч у шпанском првенсту.  Бранили смо га и у Мадриду без њга, Од прилике, на исти начин. Пробаћемо да радимо неке ствари кад је он у питању. Наравно,. он је битан играч за њихову игру. Пре свега одбрамбено, а онда и нападачки. Пробаћемо неке ствари да поновимо.

РЕЧ ТРЕНЕРА РЕАЛА - Матео: Амбијент чини ствари компликованијим

- Неће бити лако, имамо заостатак. Чека нас меч у амбијенту који је свима познат, што ствари чини још компликованијим. Морамо да се држимо заједно, биће лоших тренутака и баш у тим моментима морамо да покажемо највеће заједништво. Много тога сам доживео са овом групом и у овом клубу, не дешавају се неочекиване ствари само у нашем кошаркашком клубу, има их и у фудбалском. Ствари које су деловале немогуће постале су могуће. Рекли су ми већ да нико никад није направио преокрет после оволиког минуса, али видећемо. Ако од некога можемо да очекујемо такве ствари, онда је то ова група, имам поверење у њих, рекао је Чуш Матео.

БОНУС ВИДЕО: Поклон и овације пуне "Арене" за Јана Веселог