ЗВЕЗДА ШОКИРАЛА МАКАБИ УСРЕД ИЗРАЕЛА! Црвено-бели одушевили "делије" после црне серије пораза

09. 02. 2023. у 20:01 >> 22:21

КОШАРКАШИ Црвене звезде прекинули су серију пораза у Евролиги, пошто су победили Макаби у Тел Авиву са 86:89 (18:18, 16:26, 21:25, 31:20). Ово је црвено-белима био пети везани тријумф против "поноса Израела".

ЗВЕЗДА ШОКИРАЛА МАКАБИ УСРЕД ИЗРАЕЛА! Црвено-бели одушевили делије после црне серије пораза

Свако ко навија за тим са Малог Калемегдана није могао мирно да прати завршницу која је била за инфаркт. Играла се пенал завршница, али гости су ту били присебнији и дошли су до важног тријумфа.

Коначно су изабраници Душка Ивановића добро отворили меч и нису дозволили ривалу да уради оно што обично чини на домаћем паркету - ломи ривале у првом кварталу. Бриљирао је у уводних 20 минута Немања Недовић који је постигао 18 поена и на све начине је малтетирао одбрану ривала. Београђани су на велики одмор отишли са +10 - 34:44.

Наставила је Звезда у истом ритму да игра и у трећем кварталу и са +14 уђе у последњи период. Треба рећи да је ову разлику направила практично без препознатљивог доприноса Луке Вилдозе који је постигао 10 поена, али само четири из игре.

А, онда лудница у последњој четвртини. Мало по мало је домаћин топио предност Звезде. Блистао је Вејд Болдвин који је погађао на разне начине. Ипак, црвено-бели су успели да одбију налет ривала и прекину серију од четири везана пораза у Евролиги.

Занимљиво, Макабију је ово био тек други пораз ове сезоне код куће у Евролиги. Једно је паркет "Менора Мивтачим арене" уздигнуте главе напустила Барселона. Такође, битна ставка је и та да Звезда сада има бољи међусобни однос од Макабија, јер је тријумфовала и у Београду.

Најефикаснији код црвено-белих био је Немања Недовић са 28 поена, пратио га је Лука Митровић са 14. На другој страни блистао је Вејд Болдвин који је бројао до 38, док је Бонзи Колсон постигао 16.

Звезда сада има учинак 11-13, а Макаби 12-12.

Макаби - Ц. звезда: 86:89 (18:18, 16:26, 21:25, 31:20)

Дворана: "Менора Мивтачим арена". Гледалаца: око 12.000. Судије: Мигел Анхел Перез (Шпанија), Артурас Сукис (Литванија), Себастијен Кливаз (Француска).

Макаби: Адамс 9, Болдвин 38, Мартин, Менко, Соркин 5, Дибартоломео 2, Хилијард 10, Коен 2, Браима 2, Нибо 2, Зив, Колсон 16.

Ц. звезда: Вилдоза 10, Лазаревић, Митровић 14, Лазић 2, Мартин, Добрић 13, Ивановић 3, Илић, Недовић 28, Кузмић 5, Петрушев 12, Бентил 2.

Четврта четвртина: Макаби - Ц. звезда 86:89

40' - Болдвин је шутирао тројку са своје половине, али није био прецизан и Звезда је славила у Израелу.

40' - Успео је Вилдоза да прими лопту и одмах ривал прави фаул. Поново Вилдоза изводи слободна бацања. Плеј црвено-белих који данас није блистао је и сада био миран и погодио је оба бацања.

40' - Направио је Болдвин фаул и послао Вилдозу на линију пенала. Аргентинац је погодио оба. Поново Каташ тражи минут одмора, до краја је остало 7,1 секунда. Лопту је примио Дибартоломео, али је Бентил направио фаул и на линију пенала је отишао капитен Макабија. Он је такође оба погодио.

40' - Ау, какав напад Звезде. Узео је Добрић лопту, направио ролинг и поентирао. Одмах је тајм-аут позвао Каташ на 12 секунди до краја меча. По повратку на терен Болдвин је примио лопту, али Митровић је направио фаул и послао плеја Макабија на линију пенала. Сада је оба пута био прецизан на 7,6 секунди до краја.

40' - Промашио је Болдвин, али је Соркин поправио то и поспремио у кош. Права лудница у "Менора Мивтачим арени".

39' - Невероватно шта ради Болдвин. Американац је изнудио фаул на шуту за три поена и успео је два да реализује - 80:83

39' - Изгубио је Недовић лопту и казнио је то снажним закуцавањем Соркин. Потом стрпљив напад гостију и поени Митровића.

38' - Још једном Болдвин, сада за два. Реагује тајм-аутом Душко Ивановић који ће пробати да нађе добитну комбинацију за рушење "поноса Израела".

38' - Болдвин је постигао 32 поен. Ван линије 6,75 шутира 6/9. Показује још један какав је играч.

37' - Иако Макаби није у бонусу Вилдоза је успео да се избори за бацања. Аргентинац је оба пута био прецизан и то у јако важном моменту.

37' - Добар напад гостију и лаки поени Митровића. На другој страни техничку грешку добила је клупа Звезде. Хилијард је погодио то бацање.

36' - Хилијард је натерао Добрића да га фаулира на шуту за три поена. Бивши играч Бајерна и ЦСКА је сва три пута био прецизан - 70:77. Имала је Звезда 16 поена предности, али домаћин је успео то да истопи на пристојан заостатак.

36' - Нестварна утакмица Бодлвина. Наскочио је и погодио са полудистанце. Коначно је серију без поена гостију прекинуо Лука Митровић. Украо је Вилдоза лопту ривалу приликом увођења лопте и вратио црвено-беле на +10.

35' - Убрзао је Болдвин и успео је да изнуди два бацања. Душко Ивановић је одлучио да затражи тајм-аут и покуша да смири ривала. Американац је био половичан, али до офанзивног скока је дошао Соркин и фаулиран је за два пенала, пошто је испуњен бонус. Ипак, центар Макабија је частио ривала једним промашајем.

34' - Страшан је шутер Хилијард. Изашао је из блока и погодио тројку са централне позиције. Појачао је агресивност "понос Израела" који игра добру одбрану у овим моментима - 63:73.

33' - Не предаје се Макаби. Пету тројку је погодио Болдвин, али на другој страни је Вилдоза сјајно проиграо Лазића за лаке поене.

32' - Добро је Бентил чувао Коена, али Израелац је успео да пронађе начин да поентира и упише се у стрелце.

31' - Промашио је Мартин тројку на старту последњег квартала. На другој страни се Недовић прошетао до коша ривала.

Трећа четвртина: Макаби - Ц. звезда 55:69

30' - Поправио је Недовићев промашај Кузмић. Џејлен Адамс на другој страни погађа "флоутер". Ово је уједно био последњи кош у трећем периоду.

28' - Одлична акција Звезде и прве поене из игре поентира Кузмић. Недовић не стаје, још једну тројку, његову шесту постигао је момак из Нове Вароши.

27' - Први пут је Недовић крочио на терен и одмах погодио тројку. Наставио је где је стао у првом полувремену. Потом сјајан продор одличног Недовића. На другој страни Колсон поентира са ниског поста - 51:62.

26' - Лоше игра Лука Вилдоза на данашњем мечу. Болдвин је из једног напада постигао четири поена, пошто је погодио тројку под фаулом. Испунила је Звезда бонус па је до поена са црте дошао Нибо.

25' - Невероватни Лука Митровић. Све промашаје ипсравља и враћа у кош ривала. Мора Каташ да тражи тајм-аут не би ли прекинуо серију ривала.

24' - Сјајно је Петрушев пронашао рупу у рекету ривала и дошао је до нових поена. Потом је Добрић украо лопту и изнудио непортски фаул Дибартоломеа. Крило гостујућег тима је било половично - 41:53.

23' - Већ пет поена у другом полувремена има Болдвин, уз то и једну асистенцију. Игра сјајно, посебно у одсуству Лоренца Брауна.

22' - Болдвин је остао сам под кошем и лако је поентирао. На другој страни је Петрушев исправио промашај Вилдозе.

21' - Сјајан напад гостију на старту другог дела. Митровић је остао сам и закуцао је, али и Макаби је реализовао први напад у трећој четвртини.

Друга четвртина: Макаби - Ц. звезда 34:44

Статистика првог полувремена:

Макаби је тројке шутирао 6/14 (42,9%). Звезда је много боља у том сегменту - 7/11 (63,6%). Што се скокова тиче и ту су црвено-бели у предности - 18:11, док је у асистенцијама 11:7 за Београђане. Изабраници Душка Ивановића су украли седам лопти, а "понос Израела" три.

20' - Остао је сам Болдвин на шуту ван линије 6,75 и био је прецизан. Петрушев је одабрао лош шут. Потом се Болдвин опет изборио за два бацања након фаула Лазића. Сада је оба промашио.

19' - Тек сада се у стрелце уписао Вилдоза, то је доказ како добро данас играју црвено-бели. На другој страни Болдвин се изборио за два слободна бацања, али је био половичан.

19' - Побегао је одбрани Добрић лепо поентирао од таблу. Сада је и он двоцифрен, стигао је до десетог поена.

18' - Опет Петрушев доминира под кошем екипе из Тел Авива. За сада јако рационално играју гости. Није оклевао Добрић, подигао се на шут одмах по пријему лопте и погодио другу тројку - 30:40.

17' - Добру позицију је изградио Петрушев и успео је да погоди. На другој Хилијард је био прецизан за три поен.

16' - Сјајан потез Колсона. Направио је финту шута и погодио "флоутер" преко Кузмића.

15' - Ударио је блокаду Бентил центру ривала Нибу, а онда Недовић у контри опет погађа. Серију Макабија без поена је прекинуо Болдвин - 25:33.

15' - Каква секвенца гостију. Најпре је тројку погодио Ивановић, а онда и Недовић коме је то био четврти погодак ван линије 6,75. Минут одмора је затражио Каташ.

13' - Видео је Ивановић да је Бентил у предности под кошем, додао му је лопту, а овај је то искористио и уписао у стрелце.

13' - Сада Недовић напада продором и опет долази до поена, сада веома лаких и већ је на 13 поена.

12' - Разиграо се Колсон, већ је стигао до 10 поена. Душко Ивановић одмах серију ривала од 5:0 прекида тајм-аутом - 23:21.

12' - После велике борбе под кошем Звезде лопта је дошла до Колсона који је изнудио фаул Митровића. Американац у редовима Макабија је реализовао оба слободна бацања - 20:21.

11' - Одличан почетак другог квартала за госте. Опет је Недовић погодио за три поена. Сјајно шутира бек црвено-белих.

Прва четвртина: Макаби - Ц. звезда 18:18

10' - Направио је Лазаревић фаул у скоку, али је последњи напад реализовао Болдвин који је погодио тројку, па је после уводних 10 минута резултат изједначен.

9' - Одлично је утакмицу отворио Недовић. Сада је погодио за два, наскочио је и погодио са полудистанце.

8' - Уписао се у стрелце и Браима који је недавно стигао у "понос Израела", а онда још једном Немања Недовић ван линије 6,75.

7' - Истицало је време за напад, али Недовић се подигао и погодио тројку преко руке. Јако тежак шут је провукао кроз обруч бек Звезде.

7' - Добра акција гостију. Ивановић је навукао два играча и проиграо Петрушева који је био прецизан са полудистанце.

6' - Коначно црвено-бели долазе до поена. Ивановић је украо лопту и проиграо самог Петрушева коме није било тешко да закуца. Екипе иду на први одмор због телевизијског тајм-аута. Оба пенала је погодио Адамс.

5' - Пала је Звезда у нападу, дуго је без поена из игре и то домаћин кажњава и долази до прве предности на утакмици.

4' - Кренуо је тим Одеда Каташа да проналази решења. Болдвин је погодио уз фаул, потом је реализовао и слободно бацање.

4' - Први кош за домаће постигао је Колсон који остао сам у корнеру и погодио је тројку. Кузмић на другој страни био половичан са линије пенала - 3:6.

3' - Фантастичну одбрану игра Звезда на почетку утакмице. Ипак, гости то нису материјализовали како су требали.

2' - После двоје погађа и први шут за три поена Добрић. Добро отварање утакмице црвено-белих.

1' - Макаби није реалзивао први напад, а до првог вођства стижу гости преко Добрића који је поентирао после продора.

Утакмица је почека минут ћутања за жртве земљотреса у Турској и Сирији.

Макаби меч почиње са петорком Вејд Болдвин, Џејлен Адамс, Бонзи Колсон, Џерел Мартин, Џош Нибо. Душко Ивановић је од старта на паркет послао Луку Вилдозу, Бранка Лазића, Огњена Добрића, Филипа Петрушева и Огњена Добрића.

Уочи меча:

Црвено-белима је очајнички потребна победа како би поново ухватили воз за борбу за плеј-оф елитног такмичења. Ипак, то неће бити нимало лако остварити, с обзиром на то да је "понос Израела" ове сезоне најбољи домаћин у Евролиги (изгубио само од Барселоне).

У првом мечу ових ривала који је одиграо у дворани "Александар Николић" Звезда је тријумфовала са 69:68. Тада Лоренцо Браун није искористио напад за победу тима из Тел Авива.

Шампион Србије и АБА лиге може да се узда у традицију, пошто је у серији од четири узастопне победе над данашњим ривалом.

Тренер Макабија на овом мечу неће моћи да рачуна на, Остина Холинса и Алекса Појтреса, но за њега је добра вест да се поменути Браун опоравио од повреде, али ни њега неће бити у тиму.

Са друге стране Душко Ивановић на располагању нема само Факунда Кампаца, док може да радује то што се у тим вратио центар Хасан Мартин.

Подсетимо, Макаби тренутно има учинак 12-11, а Црвена звезда 10-13.

БОНУС ВИДЕО: ТОП 10 НАЈБОЉИХ ПОЕНТЕРА У НБА: Кога је засенио Леброн Џејмс?

БРЕСТ ЈЕ НАДОМАК ИСТОРИЈСКОГ ПЛАСМАНА У ЛИГУ ШАМПИОНА: Раштимовани црвено-бели не смеју представљати тежак задатак за пирате

БРЕСТ ЈЕ НАДОМАК ИСТОРИЈСКОГ ПЛАСМАНА У ЛИГУ ШАМПИОНА: Раштимовани ''црвено-бели'' не смеју представљати тежак задатак за ''пирате''

ФУДБАЛЕРИ Бреста свој поход на Лигу шампиона настављају против Ремса којег ће угостити на отварању 33. кола Лиге 1 (21:00).

10. 05. 2024. у 08:00