БУДУЋНОСТ РАЗБИЛА ФМП: Подгоричанима довољна једна четвртина, Американац дебитовао за "пантере"

04. 02. 2023. у 21:28

КОШАРКАШИ Будућности убедљиво су победили ФМП са 84:58 (21:22, 22:14, 22:6, 19:16) у Подгорици у 18. колу АБА лиге.

БУДУЋНОСТ РАЗБИЛА ФМП: Подгоричанима довољна једна четвртина, Американац дебитовао за пантере

Остао је тим из Железника током недеље без најбољег играча Трента Фрејжера (појачао Зенит) и то се осетило у "Морачи", највише по броју постигнутих поена.

За "пантере" је дебитовао нови плејмејкер Остин Тилман, но јасно се види да му треба још времена како би пружао оно што се од њега тражи.

ФМП се држао 20 минута у Подгорици - 43:36. Ипак, Будућност је одиграла феноменалну трећу четвртину у којој је разбила ривала (22:6). Колико је ФМП лоше изгледао најбоље показује податак да су гости у другом полувремену постигли само 22 поена.

Најефикаснији код победника био је Тре Бел-Хејнс који је постигао 20 поена, пратио га је Џеј-Џеј О'Брајан са 11. На другој страни највише се истакао Паулијус Валинскас са 18, док је Остин Тилман бројао до 13.

Обе екипе сада имају учинак 12-6.