МРАК НА ЕКРАНИМА: Трагично убијенима у Малом Орашју и Дубони минутом прекида програма све телевизије одале почаст
СВЕ телевизије прекинуле су програм вечерас у 22.41 у знак сећања на жртве масакра у селима Дубона и Мало Орашје, као и на жртве у ОШ "Владислав Рибникар".
Фото: Принтскрин
Тачно у 22.41 тог 4. маја 2023. године почела је трагедија у Дубони и Малом Орашју.
Убијено је деветоро, а рањено 12 људи. Најмлађа жртва био је четрнаестогодишњи Никола, а најстарија двадесетпетогодишњи Петар Митровић, који је преминуо након 50 дана борбе за живот. Масовно убиство почињено је дан након вишеструког убиства у основној школи „Владислав Рибникар“ у Београду.
Тог 4. маја прошле године у Малом Орашју су убијени Никола Милић (14), Александар Миловановић (17), Марко Митровић (18), Лазар Миловановић (19), Немања Стевановић (21) и Петар Митровић (25), који је преминуо 50 дана након злочина. У Дубони су убијени рођени брат и сестра Милан (22) и Кристина Панић (19) и Далибор Тодоровић (24).
У селима Дубона и Мало Орашје данас је обележена прва годишњица незапамћеног масакра и у знак сећања на жртве у спомен подручју Равни гај положени су цвеће и венци и запаљене свеће, и емитован документарац "Небеска дружина". Потом су омладинци фудбалских клубова Црвена Звезда и Партизан на локалном терену одиграли меморијалну утакмицу у знак сећања на све жртве два масакра.
Ови млади људи Имали су амбиције и храбро су корачали ка остварењу својих циљева. Желели су много, а онда им је све то насилно одузето тог 4. маја прошле године, када су убијени у масовној пуцњави каква се у тим крајевима никада раније није догодила, пренео је Блиц.
БОНУС ВИДЕО: Породице страдалих у Малом Орашју и Дубони на месту масовног убиства
Препоручујемо
НЕОПИСИВА ТУГА: Загрљај родитеља Еме Кобиљски и мајке Николе Милића (ВИДЕО)
04. 05. 2024. у 12:34
БОЛ РОДИТЕЉА ЈЕ НАЈВЕЋА: Најпотреснији тренутак у Малом Орашју (ФОТО)
04. 05. 2024. у 12:15
ВАШИНГТОН ПОСТ ТВРДИ: Руска служба спремала сценарио са атентатом на Орбана
РУСКА Спољна обавештајна служба (СВР) наводно је разматрала планове за утицај на изборе у Мађарској, укључујући и инсценирање атентата на премијера Виктора Орбана, у циљу јачања подршке Орбану, показује интерни документ до којег су дошле европске службе безбедности, пише данас Вашингтон пост (WП).
21. 03. 2026. у 13:35
КУЛТ ПРЕДАКА У ПЛАМЕНУ МРЖЊЕ: 45 година од паљења конака Пећке патријаршије – Злочин који је најавио Мартовски погром
ОВЕ седмице пре тачно 45 година, српски народ и Српска православна црква занемели су пред призором који је наговестио деценије страдања на Косову и Метохији.
17. 03. 2026. у 19:10
Шта је заправо реaктор Димона, најстроже чувани израелски објекат - где свега има, а Израелци све строго крију? (ФОТО)
У балистичком ракетном нападу на Димону, град на југу Израела, повређено је 47 људи, који су запослени у болници. Већина повреда је узрокована шрапнелима, према израелској служби за хитне случајеве Маген Давид Адом. Димона се налази око 13 километара од нуклеарног истраживачког центра Негев.
21. 03. 2026. у 21:44 >> 22:08
Коментари (0)