БОГДАНОВИЋ СОЛИДАН: "Осакаћена" Атланта после драме пала од Бруклина

29. 12. 2022. у 08:14

Кошаркаши Бруклина победили су Атланту са 108:107 и остварили 10. узастопну победу.

БОГДАНОВИЋ СОЛИДАН: Осакаћена Атланта после драме пала од Бруклина

Најефикаснији у победничком тиму био је Кајри Ирвинг са 28 поена, од којих је 15 постигао у четвртој четвртини, а додао је и осам асистенција и пет скокова. Кевин Дурент постигао је 26 поена, уз 16 скокова и осам асистенција.

У 14. победи у последњих 15 утакмица, Ник Клакстон додао је 17 поена и 10 скокова, а Пети Милс 12 поена. Низ од 10 победа је најдужи ове сезоне у НБА лиги, као и најдужи низ Нетса откако су такође везали 10 победа у сезони 2005/2006. Рекорд франшизе је 14 из узастопних победа у сезонама 2003/2004 и 2005/2006.

У екипи Атланте најефикаснији је био Дежонте Мареј са 24 поена, уз девет скокова и осам асистенција, док је Џон Колинс додао 21 поен и осам скокова. Српски кошаркаш Богдан Богдановић утакмицу је завршио са 14 поена, а 14 поена имао је и Џејлен Џонсон.

У тиму због повреда није било најбољег стрелца Треја Јанга, најбољег скакача Клинта Капеле и стартера Деандреа Хантера.

Кошаркаши Голден Стејта победили су Јуту са 112:107. Актуелне шампионе предводио је Џордан Пул са 26 поена, од којих је постигао кључан кош 1:27 секунди пре краја. Донте Дивићенцо додао је 19 поена, а Тај Џером 17 поена и седам скокова.

У екипи није било Стефена Карија, Ендруа Вигинса и Андреа Игуадале.

У екипи Јуте најбољи је био Лаури Марканен са 29 поена, од којих је постигао седам "тројки", а имао је и 16 скокова. Џордан Кларксон додао је 22 поена, а Колин Секстон 11.

Кошаркаши Чикага победили су после продужетка Милвоки са 119:113 и нанели му четврти узастопни пораз. Екипу, која је губила 11 разлике мање од три минута пре краја регуларног дела, предводио је Демар Дерозан са 42 поена, 10 скокова и пет асистенција. Зек Левин додао је 24 поена, а Никола Вучевић 15 поена, 14 скокова и пет асистенција.

У екипи из Милвокија најефикаснији је био Јанис Адетокумбо са 45 поена, уз 22 скока и седам асистенција. Боби Портис меч је завршио са 20 поена и 11 скокова, а Брук Лопез са 14 поена и шест скокова.

У осталим утакмицама, Њу Орлеанс је предвођен Зајоном Вилијамсоном, који је постигао 43 поена, победио Минесоту са 119:118, док је Вашингтон победио Финикс са 127:102.

Мајами, за кога је пола минута играо српски кошаркаш Никола Јовић, победио је Лос Анђелес Лејкерсе са 112:98, а Детроит је био бољи од Вашингтона са 121:101 и остварио девету победу у лиги у којој је и даље најлошија екипа.