ЗВЕЗДА ИМАЛА ЛУДО ВЕЧЕ У ЕВРОЛИГИ: Делије вређале миљеника, Петрушев бриљирао, Душко Ивановић доживеo први пораз

15. 12. 2022. у 21:13

КОШАРКАШИ Црвене звезде угостили су италијански Милано у оквиру 14. кола Евролиге. Након велике борбе у хали "Александар Николић" српски тим доживео је први пораз у ери Душка Ивановића резултатом 67:71.

Од првог судијског подбацивања готово, осетило се да ће ово бити тешка ноћ за Душка Ивановића и његове изабранике.

На папиру тим који је имао 9 узаостопних пораза у Евролиги, на клупи искусни тренерски "вук" - Еторе Месина, а на паркету имена попут Кајла Хајнса, Николе Мелија и бившег Звездиног играча - Билија Берона.

Били Берон фото: М.Вукадиновић

Бен Бентил је имао нервозну уверитуру утакмице, и управо његов низ грешака гости користе за почетних 5:0. Лука Вилдоза је потом заплесао танго у Пиониру и приближио свој тим на -1.

Деловало је да ће након нешто нервознијег старта црвено-бели поново, сада већ у препознатљивом стилу самлети европског ривала. "Пионир" је прокључао, али изгледа да је то више инспирисало Билија Берона, да поново у српској престоници, и у хали у којој је то већ много пута чинио, демонстрира раскошан нападачки арсенал.

Американац је плесао, продирао, сипао тројке, али и со на ране некадашњег тима. Предност је из минута у минут расла све до великих 43:29, са којима се и отишло на велики одмор.

Душко Ивановић успео је да подигне своје изабранике. Звезда је са неком потпуно новом енергијом ушла у наставак овог мегдана.

Пионир је поново давао ветар у леђа својим пуленима, а "делије" су биле 6 играч на терену. Бен Бентил изашао је као препорођен, Недовић је преузимао одговорност, а Филип Петрушев играо своју најбољу партију од доласка на Мали Калемегдан.

Млади српски репрезентативац гинуо је за сваку лопту на оба дела паркета. Петрушев је стигао и до рекорда каријеру у Евролиги са 20 поена, а Звезда је на његовим крилима стигла на само -2 пред последњи минут последње деонице.

Ипак, нису успели црвно-бели да направе велики подвиг и преокрет. Тројку одлуке поново је погодио Били Берона, а потом су уследиле салве увреда домаћих навијача, које су тако изненађујуће жестоко оплеле по свом некадашњем миљенику.

Најефикаснији играч сусрета био је Филип Петрушев са "дабл дабл" учинком, 20 поена и 11 скокова, Били Берон меч је завршио са 19, а Лука Вилдоза са 16 кошева и 6 асистенција.

КРАЈ!

40. минут - Шок! Били Берон погађа за три, уништио је свој бивши клуб Американац, каква шутерска клиника, цео Пионир га сада псује.

39. минут - Петрушев погађа оба пенала, Звезда на минус два пред последњи минут, страшан меч у Пиониру, какав карактер Ивановићевих изабраника.

38. минут - Погађа сада и Добрића, Звезда на -7. Петрушев краде лопту, а Недовић погађа у контри уз фаул и погађа са линије пенала. Каква лудница, црвено-бели су се вратили.

36. минут - Погађа Лука Вилдоза, 54:66, а потом и неспортски фаул. Аргентински плеј реализује један пенал, лопта са стране, али Кајл Хајнс монстуозно блокира Вилдозу, али Недовић за два, Звезда на -9.

35. минут - Катастрофала период игре тима са Малог Калемегдана. Преко три минута без поена, а Рићи и Берон још једном тројком, и то уз фаул за сада поново великих +15. Међутим Филип Петрушев враћа тројку, али Дејвис поново односи битку под обручима, 66:51.

32. минут - Лош почетак последњег квартала српског представника. Два нереализована напада, Мели поентира, потом су могли и да убедљивијег вођства момци из Италије, имали су напад, два екстра-поседа нако офназивних скокова, али је Звезда преживела овај напад.

ТРЕЋА ЧЕТВРТИНА, ЦРВЕНА ЗВЕЗДА - МИЛАНО 49:57

30. миинут - Оно што је пропустио Петрушев није Вилдоза, нови његови поени. Гранитна одбрана Звезде је потом поново уродила плодом. Бен Бентил са као лав изборио за лопту са горостасним Хајнсом, који га је потом и фаулирао. Бентил погађа једно од два слободна бацања, гости нису успели да реализују свој последњи напад, била је то њихова 6 изгубљена лопта само у овој четвртини. Бентил је покушао за три уз звук сирене, није погодио, али је фаулиран! Американац погађа два од три покушаја, Пионир се поново тресе, а делије поново верују у велики преокрет.

28. минут - Били Берон сада промашује ван линије 6,75 уз контакт, Недовић фаулиран у транзицији. Херој минулог дербија оба пута прецизан, а Звезда на -12. Потом добра одбрана, Бентил остаје сам на тројци, имао је шансу да спусти предност на једноцифрену, али нема поена. Потом је исто могао и Петрушев, али и његов покушај не завршава у кошу.

26. минут - Серију Милана прекида Бен Бентил тројком, али потом снажни Америкац и прави фаул на Хајнсом, који реализује оба слободна бацања, Милано на +17, али само за кратко. Тројка Филипа Петрушева!

23. минут - Потом и фаул у нападу гостију, Пионир је поново на ногама! Међутим Лука Вилдоза потом сагорева у жељи и губи лопту у нападу, а Луваву-Кабаро поентира 48:35. Затим Добрић не успева да убаци полагање, а нестварни Били Берон поново за три! Ово сигурно боли све у црвено-белом. Некадашњи миљеник сада је кобан по тим који га је лансирао.

22. минут - Николо Мели за три, тројка као кап! Срећом по Звезду Филип Петрушев погађа за два, а потом одличан продор и Бранка Лазића, па потом и Луке Вилдозе за 46:35 има Милано.

ДРУГА ЧЕТВРТИНА, ЦРВЕНА ЗВЕЗДА - МИЛАНО 29:43

20. минут - Лука Митровић губи лопту, сјајна реакција разиграног Дејвиса, који је потом и фаулиран у контри. Американац погађа оба пенала за +14, а Филип Петрушев наставља своју ролу и из рекета поентира за 41:29. Последњи напад за Милано, одговорност преузима Били Берон, а Петрушев га фаулира у последњој секунди приликом шута за три. Бивши играч Звезде погађа 2 од 3, за коначних 43:29 за Милано на полувремену и свој већ 10 поен на мечу.

19. минут - Пришла је Звезда и на -8, али поново незаустављиви Дејвис погађа за три и утишава атмосферу у Пиониру која је наговештавала велики повратак Ивановићевих изабраника, 27:39.

17. минут - Гости половични са пенала, а Филип Петрушев показује своју леђну технику и уз помоћ табле поново смањује дефицит свог тима на 10 поена.

16. минут - Џон Холанд купи лаке поене са линије слободних бацања, међутим страшан продор Билија Берона за 35:22, али узвраћа и Лука Вилдоза.

14. минут - Након неколико нереализованих напада на обе стране, Филип Петрушев са линије пенала прекид пост и смањује на 20:33. Били Берон потом промашује за три, офанзивни скок Милана обезбеђује екстра-посед, али гости ни из њега не поентирају. На другој страни српски представник промашује ван линије 6,75.

11. минут - Девин Хол је отворио другу деоницу поенима, Недовић потом промашује читав обруч након покушаваја ван линије 6,75. Хол је препун самопуздања поново узео ствари у своје руке, али промашује, а Недовић храбро на продор кроз шуму играча поентира. Смањио је тако миљеник делија на +10, али поново мини-серија гостију од 5:0 коју је зачинио монстуозним закуцавањем искуни Кајл Хајнс.

ПРВА ЧЕТВРТИНА, ЦРВЕНА ЗВЕЗДА - МИЛАНО 16:26

10. минут - Након тајм-аута који је затражио Душко Ивановић Милано долази до +6, али Филип Петрушев из полу-хорога за 16:20, потом Рићи остаје сам у углу и цепа мрежицу поготком за три. Звезда у проблему, ривал одлази на великих +7, а онда поново Били Берон! Бивши играч тима са Малог Калемегдана погађа из звук сирене, преко руке, за двоцифрену предност гостију.

7. минут - Митровић погађа за прво вођство Звезде! Међутим Били Берон у свом стилу за три, али какав одговор Бранка Лазића који погађа уз угла такође за три.

Шутерска расподија двеју екипа, сада и Хол погађа за три, 18:14 воде гости.

4. минут - Лука Вилдоза погађа за три! Међутим експресан одговор гостију, а потом и Огњен Добрић прецизан ван линије 6,75. Звезда је пришла не -1, али је Дејвис поготком за два поново донео +3 свом тиму. Уследио је напад тима са Малог Калемегдана, а Лука Вилодза поново за три!

2. минут - Звезда није реализовала свој први напад, Бен Бентил је био непрецизан. Потом Хол остаје сам на тројци и погађа, А Бен Бентил губи лопту у фази напада. Италијански тим погађа још једном за два, а Бен Бентил промашује зицер. Катастрофалан почетак Звездиног центра који је главни кривац што ривал води са 5:0.

1. минут - Меч је почео. Страшна атмосфера коју праве Делије. Еторе Мисина фацијалном експресијом показује да просто не може да поверује где је дошао. Тресе се Пионир!

УОЧИ МЕЧА

Да све функционише како треба најбоље показују резултати, Црвена звезда је пре два дана дошла до своје шесте узастопне победе на евросцени.

Низ је почео победом против Асвела у осмом колу, а онда су на ред дошли Алба, Макаби Тел Авив, Виртус Болоња, Партизан и Жалгирис.

У већини утакмица смо гледали неизвесну завршницу и црвено-бели су показали да сада имају менталну снагу да изнесу тако нешто.

У дуелу против Литванаца пре два дана гледали смо велику борбу, Жалгирис је још једном потврдио да је квалитетна екипа.

Меч није добро почео, изабраници Казиса Максвитиса су били мотивисани од самог старта и након првих десет минута стекли залиху од осам поена.

Пулени Душка Ивановића су у другом кварталу подигли ниво игре и успели су да оду на петнаестоминутну паузу са само једним поеном минуса.

У наставку играчи у зеленим дресовима нису посустали, борили су се до последње капи зноја, међутим, тандем Недовић-Вилдоза је одлучио да им помрси рачуне.

Невероватни потези Србина и Аргентинца су одвели клуб са Малог Калемегдана до још једне победе (77-73), а поменути тандем је комбиновано убацио 48 поена.

Лука и Немања су заправо били и једини двоцифрени у свом тиму. Треба истаћи да је сјајан допринос дао Стефан Лазаревић који је имао осам погодака.

У пораженом табору најефикаснији је био Кинан Еванс, Американац је бројао до 18.

Данас ће Звезда играти совју јубиларну 3.000 утакмицу у историји, а на мегдан долази тим који је у катастрофалној форми. Међутим, њихов тренутни скор и није баш реалан. Еторе Месина у саставу има квалитетне индивидуалце, али повреда Кевина Пенгоса их је тотално избацила из ритма.

"Манекени" су везали чак девет пораза, а последњи су доживели пре два дана на свом терену од Макабија.

Италијански стручњак форсира чврсту одбрану, али не сумњамо да ће Душко имати одговор на то.

Црвена звезда би вечерас требало да наступи у саставу - Лука Вилдоза, Немања Недовић, Бенџамин Бентил, Џо Холанд, Огњен Кузмић, Бранко Лазић, Огњен Добрић, Далибор Илић, Стефан Лазаревић, Стефан Марковић, Хасан Мартин, Филип Петрушев.

Док ће код противника у протоколу бити - Били Берон, Тимоте Луваву Кабаро, Николо Мели, Наз Митру-Лонг, Дејвон Хол, Кајл Хајнс, Брендон Дејвис, Стефано Тонут, Јоханес Војтман, Ђампаоло Ричи.

ТРЕБАЛЕ МУ ПАРЕ ЗА ТИКЕТ, ПА УЗЕО ЖЕНИНУ КАРТИЦУ: Дошла је са посла уморна и одмах легла да спава, то ми је била идеална шанса (ВИДЕО)

ТРЕБАЛЕ МУ ПАРЕ ЗА ТИКЕТ, ПА УЗЕО ЖЕНИНУ КАРТИЦУ: "Дошла је са посла уморна и одмах легла да спава, то ми је била идеална шанса'' (ВИДЕО)

"Кладионичарске приче" Милана Ђурице су видео-пројекат компаније Новости намењен свим љубитељима спортског клађења који могу да уживају у занимљивим причама нашег чувеног типстера и његових гостију.

22. 03. 2024. у 16:01

БОРИША СИМАНИЋ ШОКИРАО СВЕ! Ево шта је изјавио репрезентативац који је изгубио бубрег играјући за Србију (ВИДЕО)

Кошаркашка репрезентација Србије је изгубила финале Светског првенства од Немачке, а на том мечу, као и на свим почев од друге фазе Мундобаскета, није могла да рачуна на Боришу Симанића. Он је изубио бубрег услед ударца добијеног на утакмици са Јужним Суданом, а управо се Симанић побринуо за невероватну сцену ове среде.

28. 03. 2024. у 21:39