ПОЧЕЛА АБА ЛИГА: Задар убедљив на старту нове сезоне

Ч. В.

30. 09. 2022. у 19:59

КОШАРКАШИ Задра победом су отоврили нову сезону у АБА лиги, пошто су у дворани "Крешимир Ћосић" савладали Студентски центар са 96:67 (25:8, 16:20, 24:20, 31:19).

Фантастичну утакмицу одиграо је тим Данијела Јусупа, који је питање победника решио практично после 10 минута када је имао предност од 17 разлике - 25:8.

Шта тек рећи за партију коју је пружио повратник у овај хрватски клуб Лука Божић. Он је на паркету провео скоро 35 минута и за то време је остварио учинак од 30 поена, 13 скокова и седам асистенција, што му је било довољно за индекс корисности 48. Тешко да ће неки играч у уводној рунди успети да надмаши достигнуће крилног играча Задра.

Колико је домаћин био доминантан показује чињеница да гости од седмог минута прве четвртине када је резултат био 18:8 ниједном нису успели да предност ривала спусте на једноцифрену.

Осим сјајног Божића код Задра се истакао и Марко Рамљак са 13 поена. На другој страни најбољи је био Флечер Мекги са 15 поена, док је Матео Дрежњак постигао 13.

Хрватски тим у наредном колу гостује Морнару, а Студентски центар у Подгорици дочекује Цибону.