ЛУКА НЕ МОЖЕ САМ: Голден Стејт демолирао Далас (ВИДЕО)

19. 05. 2022. у 08:27

КОШАРКАШИ Голден Стејта победили су ноћас на свом терену Далас са 112:87 (28:18, 26:27, 34:24, 24:18), и тако повели са 1:0 у финалу плеј-офа Западне конференције НБА лиге.

Екипа Голден Стејта је прво полувреме завршила са девет поена предности, највише захваљујући лошем шуту Даласа, који је у првој деоници погодио седам тројки из чак 29 покушаја.

Голден Стејт је питање победника решио у трећој четвртини, када је успео да се одлепи на 19 поена разлике.

Највећу улогу у победи Голден Стејта имао је Ендрју Вингс, који је успео да добром одбраном неутралише словеначког репрезентативца Луку Дончића. Дончић је шутирао 6/18 из игре и имао је седам изгубљених лопти.

- Натерао сам га да ради много више него иначе. То је била главна ствар - изјавио је Вингс.

Са друге стране, Дончић је рекао да је екипа Голден Стејта "урадила сјајан посао".

Најбољи у победничком тиму био је Стеф Кари са 21 поеном, 12 скокова и четири асистенције. Пратили су га Џордан Пул и Ендрју Вингс са по 19 поена, док је Клеј Томпсон постигао 15.

Српски интернационалац у дресу Голден Стејта Немања Бјелица на паркету је провео пет минута и уписао две асистенције и један скок, без шута из игре.

Код Даласа, Лука Дончић је меч завршио са 20 поена, седам скокова и четири асистенције. Двоцифрени су били и Спенсер Дивиндија са 17, Џејлен Брансон са 14 и Реџи Булок са 12 поена.

Други меч серије је на програму у ноћи између петка и суботе, и играће се такође у Сан Франциску.