КАКАВ СРПСКИ ДЕРБИ У НБА! Јокић доминирао и решио победника, заблистао и Покушевски (ВИДЕО)

27. 03. 2022. у 06:19

ДЕНВЕР НАГЕТСИ воде велику борбу за директан улазак у плеј-оф, а велики корак на том путу направили су победом, тежом него што се очекивало, над Оклахома тандером 113:107.

Foto AP

На крају, Нагетси су оправдали улогу фаворита после неизвесне завршнице у коју је утакмица ушла, иако је тим МВП играча лиге имао предност од 12 поена почетком последње четвртине.

Оклахома се није предавала па је у једном моменту изједначила, али онда је судбину тима и ток утакмице на себе преузео Никола Јокић и - решио ствар режиравши серију Денвера 7:0.

Са 35 поена, 12 скокова и осам асистенција опет су му недостајала само два додавања занови трипл-дабл.

Најише му је помогао Ерон Гордон са 20 поена и девет скокова.

Алексеј Покушевски је после великих проблема током сезоне, где је било и прекоманде у развојну лигу, успео да се устали солидним играма.  Ноћас је за 335 минута на паркету забележио 17 поена и по пет скокова и асистенција.

Екипа Мајка Мелоуна је шестопласирана на табели Западне конференције са 44 победе и 31 поразом, па се за још један корак одмакла првом пратиоцу Минесоти, која је на учинку 43-32.