НИКОЛА ЈЕ СА ДРУГЕ ПЛАНЕТЕ: Невероватни Јокић остварио 17. трипл-дабл сезоне, срушио Пеликансе са 30 поена у последњој четвртини (ВИДЕО)

07. 03. 2022. у 06:11

КРАЋЕ одсуство због болести није оставило трага на најбољег кошаркаша света Николу Јокића, који се вратио на паркет и феноменалном игром, нарочито у последњој четвртини, донео победу Денвер нагетсима над Њу Орлеанс пеликансима.

Ово је, по статистичким показатељима и по "уметничком утиску", била најбоља партија сезоне прошлогодишњег МВП којом је потврдио да је и ове године у најужем избору за престижну награду.

Нагетси су славили са 138:130 после продужетка, а Никола је 30 од својих 46 поена убацио последњих 17 минута (12+5) утакмице.

А и тај продужетак је он изборио на три секунде пре краја, иако су Нагетси имали и 21 поен предности током утакмице. У продужетку је постигао седам, од чега пресудна је била тројка на минут и по до краја којом су "пеликани" коначно скупили крила и признали пораз, први после серије од четири победе у лиги.

Седамнаести трипл-дабл сезоне (рекорд франшизе) Никола је комплетирао са 12 скокова и 11 асистенција.

С друге стране доминирао је Инграм са 38 поена, али је и промашио једно слободно бацање у завршници регуларних 48 минута и омогућио Јокићу да врати Денвер у игру. Си Џеј Меколум убацио је 24, али и њему је задрхтала рука у кључним тренуцима. Валанчијунас је остварио дабл-дабл са 17 поена и 14 скокова.

Код Денвера, највећа подршка Јокићу били су Гордон са 24 поена уз осам скокова и Монте Морис са 18 поена.