ПОКУШЕВСКИ ДОМИНИРАО: Млади Србин одиграо партију сезоне!

22. 03. 2022. у 08:12

КОШАРКАШИ Бостона победили су Оклахому 132:123 и на тај начин тиму Тандерса нанели су 10. узастопни пораз.

Фантастичан је био Алексеј Покушевски који је убацио 19 поена уз шест скокова и три асистенције, што му је рекорд сезоне.

На паркету је провео 28 минута, уз шут 7/13. Покушевском је ово 10. пут на последњих 11 мечева да има двоцифрен учинак.

Низ је започео 9. фебруара у поразу од Торонта, када је имао 18 поена, што му је до ове вечери био најбољи учинак у сезони.

Тре Ман је за домаћу екипу постигао 35 поена, уз седам скокова. Он је ушао у историју лиге као први руки са седам узастопно постигнутих тројки у првом полувремену.

Шеј Гилџес-Александер је уписао 31 поен, уз девет асистенција, Дариус Бејзли је забележио дабл-дабл са 22 поена и 10 скокова

Најбољи у победничком тиму био је Џејсон Тејтум са 36 поена, седам скокова и шест асистенција, Џејлен Браун је додао 25 поена, док је дабл-дабл учинак остварио Грент Вилијамс са 20 поена и 10 скокова.

Бостон се налази на четвртом месту Источне конференције са 45 победа и 28 пораза, док је Оклахома на претпоследњем, 14. месту Западне конференције са 20 победа из 72 утакмице.