ЗВЕЗДА НАСТАВИЛА НЕВЕРОВАТАН НИЗ: Мега није могла до још једне сензације

07. 02. 2022. у 17:22

ЦРВЕНА звезда наставила је низ победа у АБА лиги. Црвено-бели су савладали Мегу као гости са 76:69 у 19. колу АБА лиге и уписали 14. везани тријумф.

КК Мега Моцарт / Ивица Веселинов

Шампион регионалне лиге је последњи пут у овом такмичењу поражен још 10. октобра у Лакташима, када је Игокеа скинула скалп браниоцу титуле.

Тим Владимира Јовановића није успео да направи још једну сензацију у АБА лиги. Након победе против Партизана и тријумфа у дуелу са екипом Будућности, црвено-бели нису дозволили да се нађу на списку великих победа младе екипе Меге.

Домаћин је овај сусрет добро отворио, посебно у нападу. После првих 10 минута имао је предност од пет поена 20:25. Ипак, Звеза је одговорила, подигла ниво агресивности у одбрани екипа Дејана Радоњића и то је одмах дало резултата.

Тим са Малог Калемегдана је на одмор отишао са плус пет - 45:40, а први део меча је окончан сјајном тројком Дејана Давидовца у последњој секунди скоро са половине терена.

Финиш треће и почетак четврте четвртине био је пресудан за исход овог сусрета. Црвено-бели су направили максималних плус 15 - 69:54. Али, то није било довољно да се уђе у мирну завршницу.

Мега је после поена Алексе Ускоковића из продора смањила на пет разлике, а до краја је остало мање од једног минута. У наредном нападу Никола Ивановић није погодио шут са полудистанце, али је Давидовац вратио лопту у кош после офанзивног скока и на тај начин решио утакмицу.

Офанзивни скок Звезде битан фактор за победу

Обе екипе су лоше шутирале за три поена - Мега (4/18), Звезда (4/25). Разлог победе гостију треба тражити и у велком броју офанзивних скокова. Шампион АБА лиге је ухватио чак 15 лопти под противничким обручем.

Најефикаснији у редовима црвено-белих био је Огњен Кузмић са 17 поена, пратили су га Огњен Добрић и Никола Ивановић са по 11. На другој страни најбољи је био Карло Матковић који је меч окончао са 20, док је Алекса Ускоковић бројао до 13.

Црвена звезда сада има учинак 16-1, а Мега 8-9.

БОНУС ВИДЕО: ДЕЈАН СТАНКОВИЋ: Припреме за чисту петицу