КАД СЕ РАДОЊИЋ НАЉУТИ: Звезда примила само два коша из игре за четвртину и престигла Партизан

Д. Н.

22. 11. 2021. у 19:40

ЦРВЕНА Звезда се вратила на стазе успеха, и то у регионалној лиги, у којој је преузела челну позицију од највећег ривала.

У мечу 9. АБА кола, црвено-бели су у Подгорици савладали Студентски центар са 99:67, а притом је маестралном одбраном у трећој деоници показала и овим, а и другим ривалима, колико њена дефанзивна игра уме да буде непремостива препрека.

Али, кренимо редом, јер се до те треће четвртине стигло уз неке важне успоне и падове, као и кључну реакцију тренера.

У другом минуту тројком Бориса Тишме Подгоричани су повели са 3:2. Три минута касније било је 5:13 на семафору, услед сјајног налета гостију који су предводили Волтерс и Калинић. И, већ тада је постајало јасно ко ће на овом мечу да "коси", а ко "воду да носи", пошто је домаћин у наставку уводне деонице само једном успео да приђе на "-5", али га је онда задесила "рафална паљба" ривала.

Погађала је Звезда малтене шта је хтела и одакле је хтела. Тако је после две узастопне тројке Добрића, средином друге деонице водила са 22:39 јер је с дистанце убацила седам од 12 шутева, а за два поена промашила само два од 11 упућених.

Огњен Добрић

Ипак, одговорили су прилично добро у завршници полувремена играчи Студентског центра, које су предводили Тишма и Ившић. Смањили су домаћини заостатак на 40:49 иако су им супарници до тада већ остварили 15 асистенција, услед добре офанзивне игре, али је пад у дефанзивној -мало и наљутио тренера Дејана Радоњића.

Срдито је стратег црвено-белих затражио тајмаут пред скори, обавезни велики предах, а сигурно је и у свлачионици имао шта да каже својим изабраницима, који су "као препорођени" заиграли у наставку. И то маестрално.

Отако је Винљалес погодио кош Звезде за прилазак на 42:52, одбрана Београђана је чак шест пута натерала супарника да изгуби лопту, а да промаши седам шутева у низу. Када је Вињалес дао једини преостали кош домаћих из игре у трећој четвртини, семафор је већ увелико показивао ненадокнадивих 48:70. Црвена звезда је, просто, "спустила завесу" на свој обруч, али и надања ривала да може до чуда, па је резултат од 8:23 у том десетоминутном периоду био сасвим добар доказ за то.

У завршници, очекивано, није било ничег неочекиваног, те ће се Студентски центар сада спремати да поправи учинак 4-5 у градском дербију са Будућношћу, док ће Звезда (8-1) пре новог АБА наступа, до ког ће се чекати до понедељка, 6. децембра, када дочекује Цибону од 18 часова, играти двапут у Евролиги. Најпре у петак, 26. новембра од 19 сати, у Београду против Уникса, а 3. децембра у истом термину гостовати Зениту.

Звезда ће паузу у регионалном такмичењу, због репрезентативног "ФИБА-прозора", провести на челу табеле АБА лиге, јер има исти учинак као Партизан, од ког је била боља у директном окршају, а има од њега и бољу кош-разлику (+131 наспрам +119).

Кошгетерски, у Звезди су се истакли Ивановић (14 пеона), Калинић (12), Лазић (11), те Волтерс и Добрић (по 10), а код домаћина Тишма (13) и Ившић (12).

Никола Калинић - велики јубилеј

На овој утакмици, репрезентативац Србије Никола Калинић стигао је до 1.000 поена у дресу Црвене звезде.

За црвено-беле је играо у сезони 2014/2015, а после пет сезона у Фенербахчеу и једн еу Валенсији, овог лета се вратио у клуб са Малог Калемегдана.

Бонус видео: Како је Јокић постао најбољи кошаркаш када се томе ама баш нико није надао?