ЈОКИЋЕВА ЛУДА МВП ПАРТИЈА: Србин се играо са Босанцем и разбио Портланд за Денверово полуфинале

04. 06. 2021. у 07:57

Нагетси су преокретом у последњој четвртини победили на гостовању у Портланду (126:115) и са 4-2 пласирали се у полуфинале Запада.

Тимском игром и уз 36 поена Николе Јокића екипа Денвера успела је да преокрене резултат у последњој четвртини и стигне до кључне победе у првом колу плеј-офа. За 36 минута у игри Јокић је имао и осам скокова и шест асистенција.

Он је први играч Нагетса у историји са пет утакмица са 30 и више поена у једној плеј-оф серији. Ово је његова 13. таква утакмица, чиме дели друго место са Кармелом Ентонијем на "вечној листи" Денвера. Алекс Инглиш са 18 је једини који је испред.

Занимљиво да у првој четвртини Никола није имао ни један поен, а у другом полувремену, када се одлучивао победник, забележио је 27 поена.

Зато је Мајкл Портер Џуниор постигао 22 од својих 26 поена управо у овом периоду игре. Постигао је шест тројки у првој четвртини, чиме је изједначио плеј-оф рекорд у броју постигнутих тројки у једној деоници утакмице.

Ту је утакмица преломљена, а уз Јокића одлични су били, Мајкл Портер Јуниор и Џамајкл Грин са 22 поена и девет скокова.

Код Портланда Демијан Лилард није био на уобичајеном нивоу, постигао је „само" 28 поена уз 13 асистенција.

Лилард је постао четврти играч у НБА историји са 200 поена и 60 асистенција у плеј-оф серији, придруживши се Леброну Џејмсу, Џерију Весту и Оскару Робертсону. Он је једини, додуше, коме је то пошло за руком у шест утакмица. Поставио је и НБА рекорд по броју тројки (35) постигнутих у једној плеј-оф серији.

Наредни противник Денвера биће Финикс Санси, који су елиминисали шампионе Лос Анђелес Лејкерсе.

РУС, ОЛИМПИЈСКИ ШАМПИОН, ШОКИРАО СВЕТ: Овим потезом слудео оне који деле санкције Русима

РУСИЈА и Украјина су и даље извори најважнијих вести на свету, збивања из тих држава се прате из минута у минут, уживо, али постоје и пратећи догађаји до којих су довела војна дејства, а који привлаче огромну пажњу светске јавности. Спорт је један од сегмената живота на које је рат такође утицао, а предстојеће Олимпијске игре - Париз 2024, посебно су занимиљиве ових дана, због "руске ситуације".

24. 04. 2024. у 13:44