ФИФА ИЗАБРАЛА: Ово је најлепши гол Мундијала, пао је на утакмици Србије (ВИДЕО)

23. 12. 2022. у 15:06

ФУДБАЛСКА репрезентација Србије разочарала је на протеклом Мундијалу, а једино сећање на наступе орлова у Катару остаће забележено преко најлепшег гола 22. Светског фудбалског првенства.

Foto AP

ФИФА је одлучила да ово звање добије Бразилац Ришарлисон за "маказице" којима је савладао Вању Милинковића Савића и поставио коначних 2:0 на овом мечу.

Гол је постигао у 73. минуту после центаршута Винисијуса са левог крила. Био је то његов други погодак на утакмици пошто је 11 минута раније довео селесао у вођство од 1:0.

Касније је у осмини финала против Јужне Кореје постигао још један гол и ту се завршио голгетерски учинак нападача Тотенхема јер је Бразил заустављен у четвртфиналу.