ХРВАТСКА У СУЗАМА: Лионел Меси и Аргентина нокаутирали "ватрене" и ушли у финале Светског првенства!

А. И.

13. 12. 2022. у 21:54 >> 21:55

ФУДБАЛЕРИ Аргентине су у полуфиналу Светског првенства играли против вицешампиона Хрватске. Фантастичан дуел добила је Аргентина 3:0 (2:0), те ће Хрватска да игра у мечу за треће место.

ХРВАТСКА У СУЗАМА: Лионел Меси и Аргентина нокаутирали ватрене и ушли у финале Светског првенства!

Од старта су Хрвати били мотивисани, и покушавали да врше пресинг на последњу линију Аргентине, имали су контролу лопте у мечу, али је први шут на гол имала екипа у плаво-белим дресовима, а након тога су се "гаучоси" за све на терену питали.

Први шут ка голу ривала имала је Аргентина у 25. минуту. Снажно је са двадесетак метара шутирао Енцо Фернандез, а његов покушај у корнер је послао Доминик Ливаковић.

Ипак, девет минута касније Доминил Ливаковић направио је пенал, фаулиравши Хулијана Алвареза. Добио је том приликом и жути картон, а Лионел Меси прилику да уђе у историју.

Погодио је снажним ударцем Лионел Меси, а то је уједно био његов 11. гол у репрезентацији Аргентине на Светским првенствима. Престигао је на тај начин Габријела Батистуту који је на коти 10.

Након гола на терену је постојао само један тим, те је у 39. минуту Аргентина увећала предност. Након сјајне контре, Хулијано Алварез је са центра дотрчао до петерца Ливаковића, неспретно је одбрана реаговала, те је одбијена лопта пала поново на ногу играча Манчестер Ситија, пао је на леђа Борна Соса, а на колена немоћни Доминик Ливаковић - 2:0.

Полетни Аргентинци су у 42. минуту преко Алексиса Макалистера могли до новог гола након корнера Лионела месија, али је сада Ливаковић добро реаговао.

Тек у 45. минуту Емилијано Мартинез се нашао на искушењу. Јосип Јурановић је шутирао искоса, а голман Аргентине није имао много проблема.

На самом старту другог полувремена контролу лопте више имала је Хрватска, али нису успевали да озбиљније угрозе гол Ливаковића. Тако је било све до 58. минута када је Лионел Меси изашао пред голмана Хрватске, а чувар мреже Динама је изашао као победник из тог дуела.

Играо се 69. минут када је Меси готово заплесао танго, чувао га је Јошко Гвардиол, а Меси са неколико сјајних потеза успео је да га превари и од центра дође до шеснаестерца, заломио је унутра и пронашао Алвареза који је другим голом повисио предност свог тима на 3:0, што је уједно био и коначни резултат меча.

Хрватска у мечу за треће место чека пораженог у дуелу Француска Мароко који се игра сутра од 20.00 часова.

Како је текао меч прочитајте у наставку:

АРГЕНТИНА - ХРВАТСКА 3:0 (2:0) (Меси 34'п, Алварез 39', 69')

90' Пет минута надокнаде играће се на Лусаилу.

89' Један од ретких покушаја Хрвата, Мајер је шутирао, а без мука голман Аргентине хвата лопту.

87' Макалистер је уступио место Хојту, а Молина Кореи.

82' Брзо су Аргентинци извели прекид,  Макалистер је волејем распалио по лопти, која одлази крај гола Ливаковића.

80' Лука Модрић је Ловри Мајеру уступио своје место. Јасно је сада и Далићу да је боље да најбољег играча сачува за борбу у мечу за треће место.

73' Родридо де Пол и Хулијан Алварез напустили су терен, а у игру су ушли Паоло Дибала и Езекијел Паласиос. Марко Ливаја  ушао је у игру уместо Андреја Крамарића.

ПРОЧИТАЈТЕ ЈОШ: ОБЈАСНИО ИМ КО НИЈЕ "НОВИ ВИДИЋ": Лионел Меси и мајсторије за много подизања три прста током полуфинала Аргентина - Хрватска (ВИДЕО)

69' Лионел меси је одрадио велики посао, чувао га је Јошка Гвардиол, он је са центра успео искоса да се ушета у шеснаестерац и проигра Алвареза. Велики посао је одрадио Меси код овог гола.

69'ГОЛ АРГЕНТИНА!

66' Јурановић је изгубио лопту, Аргентина има контру, одлучили су ипак да успоре, а Меси није успео главом да заврши акцију.

64' Занимљиво је да Хрватска до сада још нема шут у оквир гола, док Аргентина има шест. Заиста ретко за видети у овој фази Светског првенства, посебно када је у питању вицешампион света.

62' Велика прилика за Хрватску након прекида, ипак Мартинез први стиже до лопте у свом петерцу.

ПРОЧИТАЈТЕ ЈОШ: ХРВАТСКА У ОВОМ СНИМКУ НЕЋЕ УЖИВАТИ: Кад хиљаде Срба скандира "Аргентина, Аргентина!" (ВИДЕО)

58' Лионел Меси изашао пред голмана Хрватске, а чувар мреже Динама је изашао као победник из тог дуела.

55' Мартинез је био близу прилике да шутира из срца шеснаестерца, ипак, одлично реагује у пресудном тренутку Јошко Гвардиол.

54' Спао је у овим тренуцима ритам, Хрватска контролише посед, али са њиме не успева ништа да уради.

50' Марцело Брозовић изашао је из игре, а Далић ће у наставку меча поверење указати Бруну Петковићу.

49' Паредес је са преко тридесет метара шутирао, хвата то сигурно Ливаковић. Услед ударца у главу Макалистер је завршио на трави - прекид.

47' Оборен је пред шеснаестерцем Аргентине, искоса Влашић Модрић је извео прекид. Хвата то сигурно Мартинез.

46' Настављен је меч у Лусаилу, на истоименом стадиону. Оршић је на терену заменио Сосу. Док је Влашић заменио Пашалића.

* Невероватно прво полувреме гледали смо. Хрватска је имала 298 успешних додавања, Аргентина 182, "ватрени" имали су притом и 14 убацивања у шеснаестерац, половину мањее имала је Аргентина. Док је шутева у оквир гола имала четири Аргентина, а ниједан Хрватска. У корнерима је нерешено 2:2.

ПРОЧИТАЈТЕ ЈОШ: ХРВАТСКА НОЋНА МОРА - КОНТРА АРГЕНТИНЕ ИЗ СНОВА: Гол у стилу Марадоне у полуфиналу Светског првенства! (ВИДЕО)

45+3' Перишић је покушао искоса да убаци лопту, није то успео.

45' Продужено је прво полувреме четири минута. А занимљиво је да Аргентина напада иако има два гола предности, врше пресинг на играче противничке селекције и константно нападају.

45' Емилијано Мартинез је имао доста посла након покушаја Јурановића, а потом је на одбитак натрчао Пашалић који је био у офсајду.

ПРОЧИТАЈТЕ ЈОШ: УТИШАО ХРВАТСКУ, УШАО У ИСТОРИЈУ: Овако је Лионел Меси дао гол на утакмици Аргентина - Хрватска у полуфиналу Светског првенства

43' Поново је  Ливаковић био на испиту, одлична реакција након новог корнера Месија.

42' Покушао је Алексис Макалистер, корнер за Аргентину. Одлично је интервенисао Доминик Ливаковић.

39' Нестваран гол Хулијана Алвареза. Претрчао је са своје половине, имао је Алварез два играча на леђима, Соса је лоше реаговао, а Алварез је потом имао лак део посла, послао ју је иза леђа Ливаковића!

39' ГОЛ АРГЕНТИНА (2:0)

37' Марио Манџукић добио је црвени картон због протеста након пенала, и то на клупи "коцкастих".

34' Извођач је био Линел Меси, сигуран је био. Шутирао је по десној страни. Престигао је овим голом рекорд Габриела Батистуте, сада је стрелац 11 погодака.

34' ГОЛ АРГЕНТИНА (1:0)

32' Доминик Ливаковић је направио пенал, добио је жути картон након што је оборио Хулијана Алвареза, а због негодовања је и Матео Ковачић добио црвени

31' ПЕНАЛ АРГЕНТИНА!

30' Хрватска има више одиграних пасова (166), наспрам 105 Аргентине, а уједно и осам центаршутева у односу на један успешно изведен "гаучоса", ипак, једини шут у овкри гола упутила је за сада Аргентина

27' Пожртвовани Лука Модрић стигао је након контре да уклони опасност пред својим голом, уовом мечу игра заиста фантастично времешни фудбалер Реал Мадрида стиже на обе стране терена да остави свој утицај.

26' Пречесто се Лионел Меси хвата за леву ногу, забринути су Аргентинци, поставља се питање хоће ли моћи да заврши меч.

25' Снажно је шутирао Енцо Фернандез, Доминик Ливаковић брани.

24' Тренутно тоталану контролу поседа има Хрватска, свега 36 посто имају лопту у ногама Аргентинци.

22' Меси је у налету покушао да проигра Хулијана Алвареза, добра и будна реакција одбране. Када фудбалер ПСЖ има лопту Хрвати раде одличну маркацију са тројицом чувара на омаленом Аргентинцу и за сада им то даје резултата, без посла је Доминик Ливаковић.

20' Иако тренутно нема голова, игра се заиста тотални фудбал, са беспоштедном игром на свим деловима терена.

16' Таљафико успева да изблокира покушај Хрвата само корнер. Након њега Ловерн је у скоку послао двојицу Аргентинаца на траву након оштрог дуела. "натерао" је Отамендија и Ромера да се сударе главом.

15' Оборен је Лионел Меси пред шеснаестерцем Хрватске, а Данијеле Орсато одмахује руком на протесте плаво-белих.

13' Сада је посед у потпуности на страни Хрвата, 53 посто времена.

12' Перишић покушава по левој страни да запрети, Кристијан Ромеро добро је реаговао и отклонио опасност - аут. Шутирао је потом Лука Модрић, био је блокиран.

10' Има проблема Аргентина да изнесе лопту са своје половине. Ривал игра пресинг по целом терену и доста отежава "гаучосима" излазак са своје половине.

9' Аргентина за сада има већи посед лопте (47, наспрам 41 посто времена), али без већих узбуђења.

6' Тврда игра на старту меча. Тагљафико је оборен, а нешто пре и један од фудбалера Хрватске испред клупе "коцкастих". Није било фаула за Хрватску, за Аргентину јесте, те су са клупе Хрвата негодовали.

4' Пред почетак утакмице, син Лионела Месија (а и супруга славног Аргентинца) привукли су највећу пажњу на стадиону. Погледајте у фото-галерији зашто:

1' меч је почео на стадиону Лусаил.

19.55 - Аргентина ће у полуфиналном мечу против Хрватске имати велику подршку навијача са трибина.

19.54 - Хрвати су на шаљив начин показали да желе ново финале.

19.40  - А НАЈПОЗНАТИЈИ СРПСКИ ЗЕТ - НАВИЈА ЗА ХРВАТСКУ: Каква сцена пред утакмицу "ватрених" и Аргентине на Светском првенству

18.53 - "ПОЛА СВЕТА" ОДЈЕДНОМ НАВИЈА ЗА "ВАТРЕНЕ": Хрватска навијачица је ово обећала пред меч са Аргентином

18.38 - Постале су познате и стартне поставе:

Аргентина: (4-4-2) Мартинез - Молина, Ромеро, Отаменди, Таљафико - Де Паул, Фернандез, Парадес, Мак Алистер - Меси, Алварез

Хрватска: (4-1-2-3) Ливаковић - Јурановић, Ловрен, Гардиол, Соса -  Брозовић - Модрић, Ковачић - Пашалић, Крамарић, Перишић

18.25 - Навијачи Аргентине већ уживају. Овако је више од сат и по пред почетак утакмице,  испред стадиона "Лусаил":

18.05 - ХРВАТСКА ГЛЕДА И НЕ ВЕРУЈЕ: Једна цела држава данас навија за Аргентину, а удаљена је од Аргентине 17.000 километара!

УОЧИ МЕЧА

Аргентина је на старту своје мундијалске одисеје шокирала планету, поражени су 1:2 од Саудијске Арабије, али су у наставку савладали Мексико и Пољску, оба меча завршена су резултатом 2:0 чиме су прошли у нокаут фазу.

У Осмини финала без већих проблема савладали су Аустралију 2:1, а након тога је уследио меч против Холандије. Дуел у коме су водили 2:0, а потом након продужетака и пенала стигли су до полуфинала. Након тог меча виђена је бура на терену, физички сукоби, а неки су се надали да ће Лионел Меси бити кажњен неиграњем против Хрвата због расправе са противничким играчима у тунелу.

Хрватска је после групне фазе такмичења имала само једну победу, против Канаде 4:1, са Мароком и Белгијом "ватрени" су одиграли два ремија без голова. У осмини финала пао је Јапан (1:1) после пенала, а онда су у четвртфиналу направили велику сензацију. Након 1:1 у продужецима,са Бразилом исто после извођења једанаестераца елиминисали су првог фаворита за освајање Мундијала.

МЕЂУСОБНИ ДУЕЛИ

Хрватска и Аргентина састале су се до сада два пута. У француској 1998. године, победила је Хрватска 1:0, а тада су већ обе селекције обезбедиле пролазак у нокаут фазу.

Пре четири године у Русији  Хрватска је славила 3:0, а стрелци су били за "коцкасте" Анте Ребић, Лука Модрић и Иван Ракитић.

Хрватска је оба пута када је била у групној фази са Аргентином играла најмање полуфинале Мундијала. Сада ће у дирекном окршају са "гаучосима" покушати као и пре четири године да други пут узастопмно уђу у борби за трофеј најбоље селекције света.

Ове две селекције у историји су одиграли и три пријатељске утакмице, а и у њима је скор изједначен. први дуел 1994. године завршен је без голова, затим је Хрватска победиула 3:2 2006. године, док је Аргентина славила 2014. године 2:1.

МОГУ ЛИ ДА ВАС ЗАМОЛИМ? Бајага одржао час културе на РТС-у - снимак се шири мрежама (ВИДЕО)

"МОГУ ЛИ ДА ВАС ЗАМОЛИМ?" Бајага одржао час културе на РТС-у - снимак се шири мрежама (ВИДЕО)

ЈЕДНА опаска легендарног музичара Момчила Бајагића Бајаге током промоције реиздања прве плоче Бајаге и Инструктора "Позитивна географија", забележена камером РТС-а, постала је вирална на друштвеним мрежама.

18. 04. 2024. у 10:17